$
חברה וסביבה

הסתערות המונית על סניף H&M בעזריאלי: הכניסה לחניון הקניון נחסמה

אלפי ישראלים הגיעו לפתיחת הסניף הראשון של הרשת השוודית. צפו בתמונות

אירית קוטונה סוכנויות הידיעות 12:4411.03.10

אלפי ישראלים הסתערו היום על הסניף הראשון של הרשת השוודית H&M בקניון עזריאלי. חניון הקניון נחסם לדקות ארוכות עקב עומס מבקרים, שהתפזרו על פני שלוש הקומות של הקניון בהמתנה לפתיחת הדלתות בשעה 11.

 

סניף H&M לקראת הפתיחה היום סניף H&M לקראת הפתיחה היום צילום: אירית קוטונה

 

 

פתיחת הסניף בישראלי עברה חלק, כאשר ברקע הפגנות מחאה שנערכות היום (ה') מול סניפי הרשת השבדית H&M בכל רחבי אירופה. הסיבה – פתיחת הסניף הראשון של הרשת בקניון עזריאלי בישראל ופתיחה עתידית של חנויות בערים נוספות בארץ. ארגוני שמאל אירופאים קוראים להחרים את הרשת, אשר פותחת את סניפיה למרות פרסום דו"ח גולדסטון, בו נטען כי ישראל מפרה זכויות אדם, מבצעת פשעים נגד חוק בינלאומי וממשיכה במשטר כיבוש.

 


 

 

כבר לפני שנה ארגונים שונים בשבדיה מתחו ביקורת על H&M שהודיעה על כוונתה להתחיל בפעילות בישראל, אז טענו המתנגדים כי לא יאה לפתוח חנויות במדינה המעודדת את נושא ההתיישבות בשטחים. אלא שבמטה הרשת באירופה לא מתרגשים מהמחאות. "אנו מאמינים כי התוכנית העסקית שלנו תעבוד היטב בישראל", אומר מנכ"ל הרשת רולף אריקסון ומוסיף "לשותפים שלנו במדינה ניסיון רב בישראל".

 

דרור פיילור, יו"ר ארגון אירופאי יהודים למען השלום, אומר כי H&M בחרה בזמן אומלל להתחיל בפעילות בישראל, בדיוק כאשר דו"ח גולדסטון נידון בארגונים בינלאומיים. " H&M בוחרת להתעלם מפשעי מלחמה שמבצעת ישראל ומעבירה אותם אל ענף האופנה, השקעות ומסחר".

 

ארגונים המתנגדים לפתיחת החנויות בישראל קוראים לתומכים להצטרף לעצומות באינטרנט, ומי שלא יכול לבוא להפגין מול סניפי הרשת יוכל להביע את מחאתו בדרך מקוונת. המחאות נערכות בשבדיה, בלגיה, אירלנד, בריטניה, קנדה, אוסטריה סקוטלנד ודנמרק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x