שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

גוגל באזז בסקירה ראשונית: שירות נוח מאוד, אבל כנראה לא "פייסבוק קילר"

גוגל באזז מתחרה ישירות בפייסבוק בכל אספקט, ומוצלח ממנו בהיבטים רבים. אבל לפייסבוק יש שני יתרונות גדולים – האפליקציות וכמות המשתמשים שבו. שי ענבל בסקירה ראשונית

שי ענבל 11:4110.02.10

 

 

בכניסה הראשונה לגוגל באזז שהושק אתמול, דרך לינק שנוצר מתחת ל-Inbox בג'ימייל, לא קורה הרבה. הגיוני, בהתחשב בכך שהשירות נמצא בחיתוליו, במיוחד בכל הקשור לישראל. הודעות הסטטוס המעטות שנתקלים בהן, הן בעיקר בסגנון "בדיקה, בדיקה", וניכר כי נכתבו מתוך מחשבה מעטה. ברי המזל המעטים אשר קיבלו גישה לגוגל באזז ודאי נזכרים בחוויית השימוש בגוגל ווייב, אשר בתקופה בה עורר את העניין הרב ביותר, היה פתוח לגישה של מספר דו ספרתי של אנשים בארץ.

 

עם זאת, חשוב לציין כי בניגוד לגוגל ווייב, באזז פועל במלואו בממשק עברי. המשמעות היא שמי שהגדיר תצוגה של הג'ימייל בעברית, יקבל גם את הבאזז בעברית. כך תוכלו "לעקוב" ולא ללחוץ על Follow, ולקשר שירותים נוספים ולא "Connect". מדובר בדבר קטן, אך משמעותי למדי עבור רבים מהגולשים הישראלים.

 

לצד כתיבת סטטוס קיימת גם אפשרות לקשר את חשבון הגוגל באזז לשירותים נוספים, ביניהם טוויטר, יוטיוב, פיקאסה, גוגל רידר ופליקר. סטטוסים שנכתבים בטוויטר, ידיעות שמשותפות בגוגל רידר, קטעי וידיאו שמפורסמים ביוטיוב וכו' - עולים גם הם לחשבון הבאזז, כשורות סטטוס. הדבר מבורך ומאפשר לשתף תוכן רב תוך שימוש בכלים הקיימים.

 

  

כניסה לבאזז דרך דפדפן האייפון (buzz.google.com) או דפדן האנדרואיד מאפשרת לצפות ולכתוב סטטוסים ולצפות בסטטוסים לפי המיקום בו נמצאים. עדכון תוכנת המפות של האנדרואיד מוסיפה גם "שכבת באזז" שמופיעה על גבי יישום המפה במכשיר, והופכת את באזז לאפליקציה של ממש, בדומה ל-Google Latitude. השאלה היא עד כמה הדבר יתפוס בהתחשב בכמות האנשים שחרדים לפרטיותם, בעולם בו גוגל יודעת עלינו בערך הכל.

 

גוגל באזז מתחרה ישירות בפייסבוק בכל אספקט, ומוצלח ממנו בהיבטים רבים. אבל יש לזכור שלפייסבוק יש כרגע שני יתרונות – האפליקציות (מישהו אמר פארמוויל?) וכמות המשתמשים. התרחיש בו המוני אנשים שאין להם תיבת ג'ימייל ירוצו לפתוח אחת רק כדי להיות חלק מגוגל באזז, הוא מעט מופרך. אבל בעבור המשתמשים בג'ימייל - נראה כי מדובר בשירות נוח. גוגל באזז בהחלט נראה כמו ניסוי מעניין, ויהיה מרתק לעקוב אחריו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x