שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

חיפוש סמנטי או חיפוש אנטישמי?

מנוע החיפוש הרפואי HealthBase, שמתיימר להיות מנוע חיפוש סמנטי, טוען שיהודים הם הסיבה לאיידס. הפתרון: אלכוהול ומלח גס. החברה האחראית: מדובר בטעות מצערת

עומר כביר 14:0103.09.09

האם מנוע חיפוש סמנטי הוא גם אנטישמי? מנוע החיפוש הרפואי healthBase, שמציג מידע ממיליוני אתרי העוסקים בבריאות, נוטה להציג תוצאות בעייתיות, כך מדווח בלוג הטכנולוגיה טקראנץ'.

 

 לפי דיווחי הגולשים, עם הזנת מילת החיפוש איידס (AIDS) מופיעה המילה יהודי (Jew) כאחת

הסיבות למחלה. הקלה על המילה מציגה מידע על "תרופות" ליהודים, "סיבוכים" של יהודים" ו"טיפול" ליהודים. בין הצעות הטיפול ניתן למנות אלכוהול ומלח גס.

 

חברת NetBase, שמפעילה את מנוע החיפוש, מסרה בתגובה: "מדובר בדוגמה מצערת למקרה שבו הוֹמוֹנִים (homonym), מילה זהה בכתיב ובהיגוי אך שונה במשמעות, לא הוגדרה כך שתבדיל בין איידס המחלה לפועל aids (שמשמעותו באנגלית לסייע למישהו). הקלקה על המילה 'יהודי' הציגה קטע מוויקיפדיה, שבו מסופר על מלך וויזיגותי מהמאה השביעית שהאשים את היהודים בסיוע (aid) למוסלמים. וויקיפדיה מכילה אמנם הרבה מידע רפואי, אבל גם מידע לא-קשור שקשה לסנן".

 

לא מדובר בתוצאה המוזרה היחידה של המנוע. חיפוש המילה איידס מציג משום מה גם את הדברים המועילים שתרמה המחלה לאנושות, ומונה ביניהן את מלחמת האזרחים הספרדית. אחת הסיבות לטחורים היא המילה המסתורית "ברונקו". כל התוצאות הבעייתיות שאוזכרו הוסרו ממנוע החיפוש בעקבות הפרסום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x