שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

תביעת 1.5 מיליארד השקלים של משה בדש הסתיימה בשקט

הבעלים לשעבר של תשלובת פיקנטי הגיש את התביעה בשנת 2004 נגד מרבית חברות המזון הגדולות במשק, בטענה שפעלו כקרטל מזון. בסופו של דבר קבע העליון: "לפנינו ערעור טורדני שדינו להידחות"

מארק שון 21:0021.06.09

תביעה של 1.5 מיליארד שקל אותה הגיש איש העסקים משה בדש בשם פיקנטי תעשיות בשר הסתיימה בשבוע שעבר בקול ענות חלושה, לאחר שבית המשפט העליון חייב אותו בתשלום הוצאות לכל 29 חברות המזון אותן תבע.

 

פיקנטי לא שילמה מעולם את האגרה על תביעת הענק, ובדש הודיע בשלב מסוים

בשם פיקנטי שהוא מבקש להקטין את סכום התביעה ל-570 מיליון שקל כדי להצליח לשלם את האגרה, אך גם אגרה זו מעולם לא שולמה.

 

בדש, לשעבר בעליה של התשלובת, הגיש את התביעה בשנת 2004 נגד מרבית חברות המזון הגדולות במשק, בהן תנובה, קוקה קולה, תלמה ואסם, בטענה שהן פעלו כקרטל מזון ואסרו על חברות שונות לספק לפיקנטי מוצרים.

 

בית המשפט המחוזי בחיפה סירב לפטור את בדש מתשלום אגרה בסך 25 מיליון שקל, ולאחר מכן, יומיים לפני שחלף המועד לשלם את האגרה המוקטנת, מחק את התביעה. בדש ערער על ההחלטה למחוק את התביעה ובית המשפט העליון דחה את הערעור של בדש. "ערעור זה טוב היה אילו לא היה מוגש", כתב הרכב של שלושה שופטים בעליון, "לפנינו ערעור טורדני שדינו להידחות".

 

בדש יצא עם נזק לא קטן מהערעור, לאחר שהעליון הטיל עליו לשלם לכל אחת מ-29 החברות שכר טרחה של 7,000 שקל. בין עורכי הדין שייצגו את חברות המזון היו מרדכי בייץ ממשרד יגאל ארנון, עו"ד מאיר שריקי וזוהר שם טוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x