$
אינטרנט

21 בלוגים ישראליים ששווה להכיר

כתיבה מצחיקה ומשובחת, ראיונות מרתקים, ביקורות מוזיקה שנונות, תצלומי אופנה מעודכנים ומתכונים טעימים באמת. הבלוגוספירה הישראלית התבגרה והתעדנה. התוצאות לפניכם

דורה קישינבסקי 17:0211.02.09

1. עונג שבת

גיא חג'ג'

haoneg.com

 

אם אתם רציניים בקטע של מוזיקה, "עונג שבת" הוא כמעט קריאת חובה. הוא מתעדכן רק פעם בשבוע, אבל כל פוסט בו הוא אוסף אולטימטיבי של קישורים מעולים, בעיקר בנושאי מוזיקה.

 

 צילום מסך: haoneg.com

 

2. המדריך לצרכן

בצלאל פ'

blog.tapuz.co.il/consumer

 צילום מעמוד הפליקר של מאיר בן-ארי צילום מעמוד הפליקר של מאיר בן-ארי צילום: מאיר בן-ארי

 "הצרכן" הוא בלוג צרכנות מומלץ שמפעיל אדם פרטי, ללא משוא פנים וללא חנפנות ליחצנים. הנושאים מגוונים: מוצרים מקולקלים, מבצעים מטעים, טריקים של חברות האשראי ומילון בנקאית־עברית. אולי המיתון יצמיח עוד בלוגים שימושיים כאלה?

 

3. Shoogior

מאיר בן־ארי

shoogior.notlong.com

 

מאיר (מירו) בן־ארי מצלם את החיים: ילדה על נדנדה, אשה הולכת ברחוב, מדרכה צבעונית. בניגוד לחיים האמיתיים, במצלמה של בן־ארי הכל נראה מרתק ומפעים, וכמעט הכל מעורר אופטימיות.

 

4. בצק אלים

מאיה מרום

www.bazekalim.com

 

בלוג הבישול של מאיה מרום פשוט כל כך יפה, הן מבחינת עיצובו והן מבחינת התמונות המגרות של המאכלים שהיא מבשלת, שהוא עושה חשק לאכול באופן מיידי. גם המתכונים לא רעים.

 

עוגת שוקולד מהבלוג בצק אלים עוגת שוקולד מהבלוג בצק אלים צילום מסך: bazekalim.com

 

5. הזה של המוריס

מורן שריר

moriss.blogli.co.il

 

מורן שריר הוא איש שמשתמש בכוחותיו לרעה. ההומור המוזר, המבריק והלא מתפשר שלו, שהתחדד בשנים של כתיבה במדורי רכילות, משמש בעיקר לקטילת האנשים הרבים ששריר לא אוהב. זה הבלוג הכי מצחיק בארץ, אבל ייתכן שתרגישו צורך להתקלח אחרי הקריאה.

 

6. טכנומיסטיקה

עידו הרטוגזון

www.notes.co.il/ido

 

הוא מגדיר את עצמו טכנומיסטיקן, עומד מאחורי "תנועת הגאולה" ההזויה וחלק נכבד מהבלוג שלו מוקדש לסמים פסיכדליים, אבל לא צריך להיות ניו־אייג'יסט כדי ליהנות מעידו הרטוגזון. הבלוג שלו מציע הגיגים מתוחכמים על העולם מעטו של מלומד אופטימי.

 

7. דורבנות

אסף שגיא

www.dorbanot.com

 

הבלוג "דורבנות", מלשון "מילים כדורבנות", אוסף חידושי לשון. למשל: "צעף - צער על כך שלא הבאת מעיל/צעיף ועכשיו קר לך", או "שיפודניק - האחראי הקבוע על הכנת הבשר באירוע ברביקיו". בלוג מאוד מצחיק.

 

8. גונב לאוזניי

אלון אלירן ואלירן אזולאי

gunav.co.il

 

הבלוג Overheard in New York מרכז דברים מוזרים ומטופשים שכותביו שמעו אנשים זרים אומרים ברחוב. הגרסה הישראלית, "גונב לאוזניי", משובחת ומענגת אף היא.

 

9. רביב דרוקר

רביב דרוקר

ravivd.notlong.com

 

אם אתם רואים חדשות בטלוויזיה, אתם צריכים לקרוא את הבלוג של כוכב ערוץ 10, רביב דרוקר. עד כדי כך. כמו שכשאוכלים מזון מעובד כדאי להסתכל על רשימת המרכיבים, כך שווה לקרוא את ההסברים של דרוקר על מאחורי הקלעים של החדשות כדי לדעת איך לעכל אותן.

 

10. איגי54

אורית פניני

iggy54.notlong.com

 

אורית פניני, צלמת/בליינית תל־אביבית במקצועה, מתעדת מוזיקאים מפורטיס ועד מארק רונסון בשיאי ההופעות וברגעים מהורהרים מאחורי הקלעים.

 

11. פורטפוליו

יובל סער

www.notes.co.il/saar

 

בעולם, בלוגי עיצוב הם ז'אנר פורח, עם אלפי מעצבים שחולקים זה עם זה ועם המעריצים שלהם תמונות של עבודות והגיגים על תהליך העבודה. לנו יש את יובל סער, מעצב גרפי מוכשר שמציג כאן בצניעות מקסימה את העבודות שלו, נוסף על הרבה מטעמים מעולם העיצוב העולמי.

 

12. ליבריסטאן

דן בורנשטיין

www.libristan.com

 

דן בורנשטיין אוהב ספרים, אבל לא אוהב את עולם הספרות הישראלי, והוא יסביר לכם בדיוק למה. הבלוג הביקורתי, הנושך והאליטיסטי במופגן שלו עוסק פחות בספרים בודדים ויותר בתופעות, כמו מצבן של הוצאות הספרים או עלייתם של מכשירי ה־e-book.

 

13. השאלון

סיני גז

hasheelon.com

 

בכל מה שנוגע לראיונות, נדיר למצא בלוג שרמתו ותכניו מעניינים דיים כדי באמת להתחרות במה שהעיתונות המסורתית מציעה. "השאלון" הוא התשובה. סיני גז חיבר ראיון עם שאלות קבועות, שמשיבה לו סדרה ארוכה ומגוונת של מרואיינים (איה כורם, אורי ברוכין, דורון שפר, אסף הראל, יגאל סרנה ועוד).

 

14. iLook

נמרוד אביגאל

israblog.co.il/ilook

 

טרנד מדורי המתלבשים גאה מעבר לכל פרופורציה, וכל עיתון ישראלי היום יוצא לתפוס אנשים אקראיים ברחוב ולראיין אותם על מה הם לובשים ולמה. אבל מה שנראה מעצבן וצהוב בעיתון מודפס יכול להיות חינני מאוד בבלוג, במיוחד בלוג סופר־מושקע ומעוצב כמו iLook, שמוצא כמעט מדי יום את המתלבשים האורבניים המעניינים ביותר.

 

15. דוקטור בלוג

כרמל וייסמן

doctor-blog.notlong.com

 

חוקרת הבלוגים כרמל וייסמן, שכותבת דוקטורט על בלוגים של נערות בישראבלוג, היא אחת הבודדות שמבינות מה קורה בבלוגוספירה הישראלית באמת. התובנות שלה מרתקות.

 

16. הנחש

איתי אקנין

www.thesnake.co.il

 

לא חסרים בלוגרים נבונים ומוכשרים בקרב בני הנוער הישראלים, אבל בדרך כלל צריך לחפור עמוק במדמנת ישראבלוג כדי למצוא את הפנינים, ולרובנו אין זמן לזה. איתי אקנין, גור בלוגרים ואקטיביסט בן 14, הצליח לפרוץ את בועת הבלוגרים טינאייג'רים, בין השאר בעזרת הפרס שקיבל ב"טקס פרסי האינטרנט" של וואלה בדצמבר.

 

17. האייפוד הרעב

אוהד רון ואביעד לוי

nastypanda.com

 

האייפוד שלכם רעב למוזיקה חדשה, ומוזיקאים עצמאיים צמאים למאזינים. הבלוג הזה הוא השדכנית שמוצאת לכם את המוזיקה שאתם צריכים, בקבצי MP3 שאפשר להוריד היישר מהאתר (ובאופן חוקי).

 

18. דודה מלכה

ליאת בר־און

malka1.notlong.com

 

עוד רווקה מתבגרת שכותבת בייאוש והשלמה על אובדן החלום הרומנטי? לא נמאס? ובכן, מתברר שכשמבורכים בכנות, שכל ישר וכישרון כתיבה, גם קלישאת "סקס והעיר" יכולה להפוך לאוטוביוגרפיה מרתקת. ליאת בר־און היא כנראה אחת הבלוגריות הפופולריות ביותר בישראל, ובצדק.

 

19. הגרסונייר

הגרסונייר

fashion1.notlong.com

 

גברים ישראליים עדיין רחוקים מלהיות סמל של אלגנטיות והידור, אבל הם מתחילים להתעורר. בלוג הגרסונייר, שמוקדש לאופנת גברים מהזן הצעיר והמעודכן, יכול להיות מקום טוב להתחיל ללמוד.

 

20. SelectBlog

לירון זהבי וגל ממליה

selectblog.co.il

 

אם נולדתם באייטיז, הבלוג הזה הוא חנות הממתקים הוויזואלית שלכם. זה בלוג על משחקי מחשב, אבל אין בו מילה על המשחקים עצמם - רק על הסרטים, הצעצועים, תמונות השמן והדברים האחרים שילדי שנות השמונים שהתבגרו יצרו בהשראת סופר מריו, טטריס והספייס אינוויידרס.

 

21. גרפיטי תל אביבי

מיכאל זילברמן

www.graffitlv.com

 

בלוג הגרפיטי המרכזי בישראל מתמקד לא בציורי קיר מרהיבים דווקא, אלא בטקסטים הפוליטיים והאישיים השנונים שמשוררים אלמונים משאירים על קירות העיר. כך למשל מוקדש מקום לתיעוד מלחמות גרפיטי בין־מפלגתיות, מ"כהנא צדק" ששונה בהינף ספריי ל"קפקא צדק", ועד "עם ישראל חי" שנהפך ל"עם ישראל חייב לי כסף".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x