שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

יותר ויותר אמריקאים מתנתקים מהטלפון הקווי

כ-17.5% מבתי האב בארה"ב אינם משתמשים בטלפון קווי אלא רק בטלפון סלולרי. עלייה של כ-29% בשיעורם לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הערכה: המשבר הכלכלי תורם לניתוק הקווים

יוסי גורביץ 14:5118.12.08
מספר גדל והולך של אמריקנים מוותר על הטלפון הקווי ומסתפק בטלפון סלולרי: במחצית הראשונה של 2008, 17.5% מבתי האב בארה"ב החזיקו רק בסלולרי. לכ-2.5% מבתי האב בארה"ב אין טלפון כלל – עליה של כ-0.6% לעומת 2007. כ-58.5% מבתי האב מחזיקים הן בטלפון קווי והן בטלפון סלולרי, ירידה של כ-0.4% לעומת 2007. כך עולה מסקר נרחב שערכה סוכנות ממשלתית - המרכז האמריקאי למניעת מגפות.
הסלולרי דוחק יותר ויותר את רגלי הטלפון המסורתי הסלולרי דוחק יותר ויותר את רגלי הטלפון המסורתי צילם: בלומברג

 

מספר המחזיקים בטלפון סלולרי בלבד עלה בכארבעה אחוזים לעומת התקופה המקבילה ב-2007, אז דיווחו 13.6% מהאמריקאים כי אינם מחזיקים בטלפון קווי. עלייה זו מהווה למעשה עלייה של 29% בשיעור בתי האב שאינם מחזיקים בטלפון קווי. ספקיות טלפוניה אמריקאיות דיווחו כי הן רואות עלייה ניכרת במספר המוותרים על הטלפון הקווי, ואחת מהן, Qwest, אמרה לאחרונה כי להערכתה הדבר נובע מהמשבר הכלכלי, וכי מטרת הניתוקים היא קיצוץ הוצאות.

 

הנתונים התקבלו ממדגם של כ-30,000 בתי אב שבהם יש לפחות מבוגר או ילד אחד. מטרת הסקר היתה לבדוק האם סקרים טלפוניים רגילים יעילים לקבלת משוב על מגפות, או שמא יש חלק ניכר מהאוכלוסיה שהסוקרים – המחייגים רק לטלפונים קוויים – אינם מגיעים אליו. המסקנה היתה שיש לבקש מהסוקרים להתקשר גם למחזיקי טלפונים סלולריים בלבד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x