משפט

שבע שנות מאסר נגזרו על חנן גולדבלט

השחקן חנן גולדבלט, שהורשע בעבירות אונס וביצוע מעשים מגונים, נידון לשבע שנות מאסר. השופטים: "מעשיו חמורים. הוא ביצע אותם תוך ניצול מעמדו". עורכי דינו של גולדבלט אמרו כי יערערו לבית המשפט העליון

ורד לוביץ', ynet 14:0006.11.08
השחקן חנן גולדבלט יישב שבע שנים בכלא - כך קבע בצהריים (יום ה') בית המשפט המחוזי בתל-אביב. הרכב השופטים - אברהם טל, רות לב-הר שרון ויהודית אמסטרדם - קבע כי "מעשי הנאשם חמורים. הוא ביצע אותם תוך ניצול מעמדו. הוא לא התנצל התנצלות כנה על מעשיו. רק בשלב הטיעונים לעונש אמר
בלשון רפה כי היה קל דעת".

 

בנוסף, הורו לו השופטים לשלם 50 אלף שקלים לשתי מתלוננות. עורכי דינו של גולדבלט אמרו כי הם מבקשים לעכב את תחילת ריצוי העונש - מכיוון שבכוונתם לערער לבית המשפט העליון.

 

לפני ארבעה חודשים הורשע השחקן בעבירות אונס וביצוע מעשים מגונים. מהכרעת הדין עולה, כי גולדבלט (66) הורשע באונס בכוח של נערה בת 16.5 ובאונס במרמה של צעירה בת 20. בנוסף, הורשע גולדבלט במעשה סדום, במעשים מגונים בבנות 15.5, 17, ו-17.5. פרט לכך, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות.

 

הפרשה נחשפה בחודש אוגוסט 2005 לאחר שבעיתון "ידיעות אחרונות" פורסמו עדויות של צעירות, שסיפרו על כך שהוטרדו מינית על-ידי גולדבלט. אחת המתלוננות סיפרה כי כשהייתה בת פחות מ-17, גולדבלט אילץ אותה לשכב איתו במהלך "חזרות" שעשו בביתו, במסגרת לימודי המשחק שהעביר. גולדבלט כפר בחשדות נגדו וטען כי מעולם לא כפה עצמו על הצעירות.

 

בשלב הטיעונים לעונש, התחנן גולדבלט בפני השופטים להקל בעונשו: "אני מביע חרטה עמוקה. משיא הפופולריות הפכתי לאיש הכי נורא. נהייתי לטפיל. תנו לי קרן אור של תקווה". גולדבלט קרא מן הכתב מונולוג נרחב, ותיאר את אשר עבר עליו מאז הוגש נגדו כתב האישום. "אני מקבל את הכרעת הדין בהכנעה. הכל מרוסק ללא תקנה, הכל נחרב, ומשיא הפופולריות ודמות חינוכית לילדים, הפכתי לאיש הכי מכוער, הכי נורא".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x