• תפריט
אינטרנט

האקרים פרצו לרשת בכנס מפתחים של גוגל

האקרים חדרו לחיבור האינטרנט הקווי בכנס המפתחים בקריית שדה התעופה, וצותתו לתכתובות דואר אלקטרוני וססמאות של המשתתפים

דורה קישינבסקי ושאול אמסטרדמסקי 07:0804.11.08

משתתפי כנס המפתחים של גוגל בישראל שהתקיים ביום ראשון בקריית שדה התעופה ודאי לא ציפו שבאירוע של חברת האינטרנט החזקה בעולם לא ניתן לסמוך על החיבור לרשת.

 

ל"כלכליסט" נודע כי האקרים חדרו לחיבור האינטרנט הקווי באולם אווניו בקריית שדה התעופה, שבו התקיים האירוע, וצותתו למידע שהאורחים העבירו ברשת - בכלל זה תכתובת דואר אלקטרוני וססמאות לאתרים פרטיים. ככל הידוע, ההאקרים לא צותתו לרשת האלחוטית (הלא מאובטחת) שהייתה במקום, אלא רק למחשבים המחוברים לרשת.

 

סכנה לססמאות שעברו בתקשורת הקווית. משתתפים בכנס המפתחים: ביל הסה, מצוות הפיתוח של כרום, יוסי מטיאס, מנהל מרכז הפיתוח של גוגל בת"א, יואל מריק, מנהלת מרכז הפיתוח בחיפה וכריס דיבונה, מנהל תוכניות הקוד הפתוח של החברה סכנה לססמאות שעברו בתקשורת הקווית. משתתפים בכנס המפתחים: ביל הסה, מצוות הפיתוח של כרום, יוסי מטיאס, מנהל מרכז הפיתוח של גוגל בת"א, יואל מריק, מנהלת מרכז הפיתוח בחיפה וכריס דיבונה, מנהל תוכניות הקוד הפתוח של החברה צילום: רואי קטלן

חלק ממבקרי הכנס קיבלו מייל מגוגל ובו נאמר: "יש סיכוי שאם השתמשתם ברשת הקווית, כל שם משתמש וססמה שהזנתם כדי לגשת לאתר כלשהו סוכנו. אנו מייעצים למשתמשים, ליתר ביטחון, לשנות את הססמאות לאתרים ולשירותים שאליהם ניגשו באמצעות החיבור הקווי".

 

בתגובה לפניית "כלכליסט", הסבירו דוברי גוגל העולמית: "נהוג בתעשיה לספק גישה לאינטרנט בכנסים באמצעות הרשתות הקיימות במקום האירוע. אנו נוקטים בכל צעד אפשרי כדי לוודא שנקודות הגישה יהיו מוגנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x