$
הייטק והון סיכון

בקשה למינוי מפרק זמני לחברת ציוד התקשורת הישראלית גו-נטוורקס

את הבקשה הגישה החברה האם האמריקאית, נקסטווייב. חובות גו-נטוורקס, המעסיקה כ-30 עובדים, מסתכמים בכ-6.2 מיליון דולר

אסף גלעד 14:1701.10.08

חברת נקסטווייב האמריקאית (Nextwave) המפתחת ומייצרת ציוד תקשורת אלחוטי, הגישה בתחילת השבוע בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב למנות מפרק זמני לחברה הישראלית שבבעלותה, גו-נטוורקס (Go Networks), ולעכב כל הליך משפטי נגד החברה עד למינוי מפרק קבוע.

 

בבקשה נכתב כי גו-נטוורקס, העוסקת בפיתוח ציוד תקשורת לרשתות WiFi עירוניים, נקלעה למצב של חדלות פרעון והגיעה לסוף-דרכה.

 

בתחילת החודש נודע על תביעה שהגישה פלקסטרוניקס לבית המשפט המחוזי בתל-אביב כנגד גו-נטוורקס. התביעה, בסך של 8.1 מיליון שקל, הוגשה לאחר שלטענת פלקסטרוניקס, לא שולם לה מלוא סכום התמורה על כך שייצרה עבור גו-נטוורקס שבבי תקשורת.

 

מבקשתה של נקסטווייב מיום ראשון האחרון, עולה כי חובות גו-נטוורקס מסתכמים בכ-6.2 מיליון דולר ועולים במידה ניכרת על שוויים המוערך של נכסיה, ואין בידיה סכומי כסף נוספים להזרים לה.

 

לטענת החברה, המהלך הינו חלק ממאמציה של נקסטווייב להיפטר מחברות בנות שלה העוסקות בציוד תקשורת על מנת לחסוך במזומנים לאחר המשבר הכספי החמור אליו נקלעה נקסטווייב בחודש אוגוסט, שהצריך ממנה גיוס של 250 מיליון דולר על מנת לשרוד.

 

לפני כשבועיים קיבלה החברה השקעה של 100 מיליון דולר מחברת ההשקעות אבניו קפיטל, והתחייבויות ממספר בעלי מניות לכספים נוספים שיועברו אליה במהלך חודש אוקטובר על מנת לכסות על גרעונותיה. ביולי הודיעה נקסטווייב שהצליחה להגיע להסכם למכירת חלק מתדרי החברה לארבעה קונים, ובהם טי-מובייל, בתמורה ל-150 מיליון דולר.

 

עד לפני כחודש הועסקו בגו-נטוורקס 100 עובדים. בסוף אוגוסט הכריז מנכ"ל החברה, עוז ליב, על פיטורי 70 איש, מרביתם אנשי החטיבה החדשה של החברה העוסקת בפיתוח רשתות תקשורת Wimax עירוניות. הפיטורים יצאו לפועל רק בשבוע שעבר.

 

בחברה עובדים כיום 30 איש, המפתחים ומתחזקים את מוצר הדגל של החברה – ציוד תקשורת לרשתות WiFi עירוניות, הפרוסות בערים שונות ברחבי העולם כגון הסטריפ של לאס-וגאס, נמל תל אביב וחוף דדו בחיפה. בחברה הישראלית תלו עד כה את התקווה במכירתם לחברת תקשורת אחרת, אולם בקשתה של חברת האם למפרק זמני מעידה על קושי גדול בכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x