$
חדשות טכנולוגיה

שמועות: אפל עומדת להשיק קו מוצרים חדש

אפל עומדת להשיק קו חדש של מוצרי MacBook בסוף ספטמבר, שיכילו שורה של חידושים. כך, על כל פנים, טוענות השמועות

יוסי גורביץ 16:3429.07.08
אפל עומדת להשיק בקרוב – תאריך שמוזכר מספר פעמים הוא סוף ספטמבר – גרסה מחודשת של מחשבי MacBook או Notebook. כך, על כל פנים, טוענות שמועות עקשניות ברשת. כהרגלה, אפל נמנעה עד כה מלמסור מידע רשמי בנושא. עם זאת, במהלך הדיווח על תחזיות הרווח של החברה לרבעון השלישי חזר סמנכ"ל הכספים, פיטר אופנהיימר, שוב ושוב על הטענה שאפל תעבור "שינוי לקראת מוצר עתידי" – אך נמנע מלפרט מהו אותו "מוצר עתידי".
שורה של מחשבים חדשים? מנכ"ל אפל ג'ובס מציג את המק-אייר שורה של מחשבים חדשים? מנכ"ל אפל ג'ובס מציג את המק-אייר צילום: בלומברג

 

הבלוגר סת' ויינטראוב מ-ComputerWorld אומר כי שמע מפני כמה מקורות פנים באפל ששורה של מחשבי מקבוק חדשים תושק בסוף ספטמבר, וכי הם יכללו שורה של חידושים. פד המגע של המחשבים יהיה עשוי זכוכית, ויאפשר הפעלה באמצעות מגע מתמשך (multi-touch) ; גוף המחשב יוכן כולו מגוש אחד של אלומיניום, בטכניקה הנחשבת ידידותית לסביבה; גודל המסך יהיה ביחס של 16:9; והמחשבים יהיו דקים יותר מהדגמים הנוכחיים של המקבוק, וישאבו השראה מ-Macbook Air.

 

בתחילת החודש הופצו תמונות של מה שתואר כדור החדש של מחשבי המקבוק, שנראו כדקים יותר מאלה הנוכחיים, והבלוג Apple Insider טוען כי השבבים שבהם לא יהיו השבבים הרגילים של אינטל, אלא שבבים מיוחדים. ראוי לציין כי באפריל רכשה אפל את חברת השבבים P.A. Semi, וכי מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, הצהיר כי אפל תתחיל לייצר את שבביה שלה. מוקדם יותר השנה, מסרו מקורות פנימיים באפל לבלוגר ג'ייסון או'גריידי כי החברה תשיק במהלך ספטמבר או אוקטובר מחשב-מגע חדש.

 

במהלך הרבעון השני של 2008 טיפסה אפל למקום השלישי ברשימת ספקי המחשבים בארצות הברית, עם נתח שוק של 8.5%, ומכרה בשוק האמריקני 1.397 מיליון מחשבים, וזאת בנוסף ל-1.1 מיליוני מחשבים בשאר מדינות העולם.

 

בהודעה לגבי הרווחים הצפויים ברבעון השלישי, אמר אופנהיימר שאפל תצמצמם את הרווח השולי שלה מ-35% ל-30%, וההערכות הן כי היא תוריד את מחירי המחשבים בנסיון להעמיק את אחיזתה בשוק. לאחרונה הודיעה אפל על ירידה במלאי של מחשבי מקבוק שהיא מחזיקה, דבר שגרר שמועות על השקתה של גרסה מחודשת שלהן, אך יתכן שהוא נובע מעליה במכירות לקראת סוף חופשת הקיץ וחזרה ללימודים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x