$
פרסום ושיווק

בלעדי: קרן הון סיכון תשקיע 100 מיליון דולר בקולנוע ובטלוויזיה

את הקרן, שתשקיע 30 מיליון דולר בתעשייה בישראל, הקימה קבוצת אנשי עסקים אמריקאית־ישראלית בראשותו של ג'וזף גרינקורן

רון גרנות 07:1420.07.08

קבוצת אנשי עסקים אמריקאית־ישראלית בראשותו של איש העסקים ג'וזף גרינקורן הקימה קרן הון סיכון להשקעות בתחום הקולנוע והטלוויזיה בהיקף של כ־100 מיליון דולר בישראל ובארה"ב, מתוכם כ־30 מיליון דולר מיועדים להשקעה בתעשייה בארץ, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בנק ההשקעות ג'יי.פי

מורגן צ'ייס ישמש מנהל הקרן. המו"מ בין הצדדים נמשך כשלושה חודשים שבמהלכם בחן גרינקורן הזדמנויות עסקיות בתחום הטלוויזיה והקולנוע בארה"ב ובישראל ובדק את כדאיותן הכלכלית.

 

בשנה האחרונה רכשה רשת SBC כמה פורמטים ישראליים, ובהם "בטיפול", "האקס המיתולוגי" ו"מסודרים". לאחרונה אף פורסם ב"כלכליסט" כי דנה מודן מנהלת משא ומתן עם חברת טאצ'סטון האמריקאית מבית דיסני על מכירת הזכויות של הסדרה "אהבה זה כואב". ההצלחה של יצוא הפורמטים היא אחת הסיבות לכך שהקרן בחרה בהשקעה בשוק המקומי, וכבר במהלך השבועות הקרובים ייבחנו פורמטים ישראליים המועמדים לרכישה ולפיתוח בשוק האמריקאי.

 

גרינקורן (34) הוא יהודי תושב ניו יורק העוסק בעיקר בתחום הנדל"ן המסחרי, ובבעלותו חברת נדל"ן ובנק להשקעות ומשכנתאות, שהן חלק מקבוצה בבעלותו הנקראת מוריס גרופ (Morris Group). הרומן העסקי שלו עם ישראל החל לפני כחמישה חודשים, כאשר רכש את השליטה בחברת ההפקות של הבמאי והמפיק חיים בוזגלו, שאיתו נפגש באופן אקראי בארץ כמה חודשים לפני כן, תמורת 1.2 מיליון דולר.

 

הקרן מנהלת זה כמה שבועות משא ומתן לרכישת זכויות לאחד התסריטים המבוקשים והיקרים בהוליווד. תקציב ההפקה של הפרויקט עומד על כ־80 מיליון דולר, והוא יצולם במהלך השנה הקרובה. הקבוצה תשקיע במיזם באמצעות הקרן כ־23 מליון דולר, סכום הכולל את עלות רכישת התסריט, ואילו היתרה תושקע על ידי אחד האולפנים הגדולים בהוליווד שבאמצעותם יופק הסרט.

 

לפני כחודשיים רכש גרינקורן 25% ממניות החברה שמייצגת את הדוגמן מייקל לואיס בארה"ב תמורת 7 מיליון שקל.

נוסף על פעילותו בתחום השואו ביזנס המקומי, ממשיך גרינקורן בפעילותו הפיננסית. בארה"ב מנהלת הקבוצה שלו משא ומתן מתקדם לרכישת אחד מתיקי ההלוואות והמשכנתאות של אחד הבנקים הגדולים שנמצא בקשיי נזילות בגין משבר האשראי וקריסת שוק הנדל"ן בארה"ב. היקף העסקה עומד על כ־400 מיליון דולר, ובמסגרתה תרכוש קבוצת גרינקורן כ־1,500 הלוואות ומשכנתאות בדיסקאונט של כ־25 סנט לדולר.

 

גרינקורן מסר בתגובה שהוא שמח שיש בידו יכולת לממש את התשוקה והאהבה הרבה שלו לעולם הקולנוע והטלוויזיה, והוסיף שהוא ימשיך להשקיע בארץ, שכן יש כאן חומר איכותי ופוטנציאל עבור שוק הטלוויזיה והקולנוע בארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x