שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בר-און ומופז סיכמו: קו הרכבת אשקלון - ב"ש לא יבוטל

כך סיכמו שר האוצר רוני בר-און ושר התחבורה שאול מופז בפגישה שקיימו אתמול. כמו כן, גם האיום על סגירת קו הרכבת המהיר לירושלים, הוסר בינתיים

גיא מי-טל 13:0010.07.08

בפגישה בארבע עיניים שהתקיימה אתמול (ד') במשרד האוצר בין השר רוני בר-און לבין שר התחבורה, שאול מופז, הגיעו השניים להבנה כי קו הרכבת אשקלון - ב"ש לא יבוטל, למרות כוונות פקידי האוצר והתחבורה. כמו כן, גם האיום על סגירת קו הרכבת המהיר לירושלים, הוסר בינתיים. 

 

כזכור,

רכבת ישראל חרגה מתקציב הפיתוח שלה, בסך 29.5 מיליארד שקל, בכ-4 מיליארד שקל ובעקבות כך הוחלט באוצר להקפיא את העברת התקציבים לחברה עד לאחר חתימה על הסכם פיתוח מעודכן. המשמעות מבחינת משרד התחבורה והרכבת - ביטול פרויקטים.

 

לפני שבועיים נפגשו בכירי אגף התקציבים והחשב הכללי עם ראשי משרד התחבורה והוחלט כי הקו באר שבע - אשקלון שיעבור דרך שדרות ואופקים - יבוטל. זאת בנוסף, לפרוייקטים קטנים יותר.

 

אולם שר התחבורה שאול מופז התנגד להבנות אליהם הגיעו ראשי משרדו ואתמול בפגישה שקיים עם שר האוצר הוחלט ביניהם כי הקו לא יבוטל. זאת למרות שגם באוצר וגם בתחבורה קיימת תמימות דעים שהקו כפי שהוא מוצע כיום אינו מתוכנן נכון ואינו משרת בצורה יעילה את אוכלוסיית באר שבע ושדרות בגלל ריחוק התחנה מהעיר.

 

במשרד התחבורה מבינים כי בעקבות הסיכום בין מופז ובר-און, יאלצו לדחות פרוייקטים מסילתיים אחרים בעלות כוללת של כ-4 מיליארד שקל. לשם כך, יפגשו בשבוע הבא ראש אגף התקציבים באוצר, רם בלניקוב ומנכ"ל משרד התחבורה, גדעון סיטרמן כדי לבחון חלופות נוספות, לביטול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x