$
הייטק והון סיכון

סרגיי ברין, ממייסדי גוגל: "מיקרוסופט הם עדיין הרעים"

המסר של ברין למשתתפי האירוע של קהילת הסטארט-אפ הצעירה שנערך בחולון: "המשיכו לגגל"

אסף אביר 22:5817.05.08

סרגיי ברין, ממייסדי גוגל והמיליארדר החמישי הכי צעיר בעולם, בא לישראל אולי כדי לנאום בוועידת הנשיא, אבל הרגיש בבית דווקא כאורח הכבוד ב"מסיבת גראז'" ביום חמישי, אירוע של קהילת הסטארט־אפ הישראלית הצעירה בחולון, המתקיים מדי כמה שבועות.

 

באותו בוקר בירושלים נתן ברין,

לבוש בחליפה, הרצאה רוויית קלישאות עד כמה באינטרנט יש הכל ואיזו זכות גדולה זו להיות כאן. לבמה הקטנה שמאחורי מחסן העצים ברחוב הפלד בחולון הוא עלה בנעלי קרוקס שחורות, בג'ינס ובטי שירט אפורה שנושאת את סמל גוגל. חצי שעה קודם לכן, כשהסתובב בחצר האספלט שמקיפה את המחסן, רבים מבאי המסיבה לא הבחינו בו כלל.

 

בין הסטארטאפיסטים החולמים על אקזיט הסתובבו אנשי קרנות ההון סיכון שמממנים את הקהילה. שתיים מהקרנות, גיזה וכרמל ונצ'רס, מממנות את מסיבות הגראז' בעצמן.

 

לקראת חצות התחילה ההצטופפות סביב ברין, בהובלת האיש שהביא אותו למסיבה ואחת מדמויות האב של קהילת הסטארטאפיסטים - המשקיע יוסי ורדי. ברין עלה לבמה ושלף מצלמה גדולה, ביקש מהקהל לחייך וצילם. "אני לא רוצה לשעמם אתכם, אז תשאלו אתם את השאלות", אמר.

 

השאלה הראשונה שנצעקה היתה: "מה אתה עושה בבוקר כשאתה בא לעבודה?". "יש בשאלה שלך הנחה מובלעת", אמר ברין, והקהל צחק. "כשאני מגיע לעבודה", הוא אמר, ואז השתהה רגע והוסיף, "בשש בבוקר כמובן", והקהל שוב צחק. "אני עונה למיילים. אני מתחיל בהודעה הכי חדשה, ואז ממשיך עד שנמאס. כך קורה שכמה אנשים חושבים שאני אדם נהדר שעונה מיד לכל הודעה, וכמה שחושבים שהג'ימייל שלי תמיד מקולקל".

 

"יש לכם בועה פה"

כשהוא נשאל אם גוגל לא החליפה את מיקרוסופט בתפקיד "הרעים" של עולם ההייטק הוא עונה: "אני חושב שזה עדיין המונופול של מיקרוסופט".

 

"תגידו, לכמה מכם יש סטארט־אפ? תרימו יד", ביקש ברין. "אוה, די הרבה. כמה מכם השיגו מימון? אותם אנשים. נראה לי שיש לכם בועה פה", והקהל שוב צחק. "כמה מכם קיבלו את ההשקעה מיוסי ורדי?" שאל ברין, ספר את הידיים והסתובב אל ורדי שעמד מאחוריו. "אתה הבועה".

 

הדיאלוג נמשך יותר מחצי שעה. כשחלפו כמה שניות ללא שאלה, הפעיל ברין את הקהל וערך משאלים בהנפת יד.

"גם כשאתה מיליארדר, כנראה בין נשיאים ופוליטיקאים אתה מרגיש קטן ומפוחד, ובין גיקים שכמוך אתה פורח", הסביר אחד מאורחי המסיבה.

 

אורח הכבוד עזב מיד בתום ההופעה. רק מזכרת אחת נותרה ממנו, חתימה בטוש על קיר הגראז': "המשיכו לגגל, סרגיי ברין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x