$
הייטק והון סיכון

מיקרוסופט חזרה בה מהצעת הרכש ליאהו

יאהו דחתה הצעת רכש משופרת שהגישה מיקרוסופט, של כ-47.5 מיליארד דולר, לפי 33 דולר למניה, ודרשה 37 דולר למניה. מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר: דרישותיה של יאהו אינן הגיוניות

סוכנויות הידיעות 09:1404.05.08
מיקרוסופט הודיעה אתמול (שבת) שמשכה את הצעת הרכש שהגישה ליאהו, לאחר שהעלתה את המחיר שהציעה ב-5 מיליארד דולר, לכ-47.5 מיליארד דולר . יאהו דחתה גם את ההצעה החדשה בטענה שהיא נמוכה מדי.

 

מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג. דרש 37 דולר למניה מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג. דרש 37 דולר למניה צילום: בלומברג
"ניו יורק טיימס" דיווח לפי מקור שהיה מעורב במגעים כי מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, נפגש אתמול בסיאטל עם מנכ"ל ומייסד יאהו, ג'רי יאנג. בפגישה העלה באלמר את הצעתה של מיקרוסופט מ-29.4$ דולר למניה ל-33$. מחיר זה משקף שווי כולל של 47.5 מיליארד דולר ליאהו. יאנג סירב להצעה ואמר כי יאהו לא תסכים למחיר הנמוך מ-37 דולר למניה. כל תוספת של דולר אחד למחיר מניית יאהו משקפת עליית מחיר של כ-1.4 מיליארד דולר לשווי העסקה הכולל.

 

בפגישה השתתפו גם דייויד פילו, המייסד השני של יאהו, ונשיא מיקרוסופט לתחום האינטרנט, קווין ג'ונסון.

 

בהודעה מטעמו של באלמר נאמר כי "למרות מאמצינו, שכללו את העלאת הצעת הרכש בכ-5 מיליארד דולר, יאהו לא התקדמה לקראת קבלת ההצעה. לאחר בחינה זהירה, אנו סבורים שדרישותיה של יאהו אינן הגיוניות מבחינתנו, ולטובתם של בעלי המניות של מיקרוסופט, עובדיה ובעלי עניין נוספים, נסגנו מהצעת הרכש".

 

גורם המקורב ליאהו אמר שהמחיר לא היה המכשול היחיד בדרך להסכם. לדבריו, יאהו היתה מודאגת מכך שעסקת הרכש לא תאושר על ידי הרגולטורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x