סגור
כדאי להכיר

מכללת עובדים לומדים: כך תלמדו מקצוע שאתם אוהבים ותוכלו להמשיך לעבוד במקביל

במוסדות האקדמיים בישראל תמצאו מגוון רחב של תחומי לימוד, אבל מה לגבי לימודי פיתוח אישי והעצמה? במכללת עובדים ולומדים ילמדו אתכם להגישם את החלומות שלכם ולהפוך אותם לקריירה רווחית


(מכללת עובדים ולומדים)
אתה בעל ניסיון של עשרים שנה כמעט בתחום הלימודים, מה גרם לך לעסוק בתחום ולהקים את המכללה?
לאורך כל הדרך שלי בתחום ראיתי איך אנשים מתקשים לבוא ולממש את עצמם בכל מה שקשור לנושא הלימודים. אתה נכנס ללופ של בית - עבודה, וראינו שאנשים לא מצליחים להגיע למצב שהם מצליחים ללמוד. בשביל זה הקמתי את המכללה שהתפקיד שלה זה לגרום לאנשים לממש את עצמם בלימודים תוך כדי עבודה. זה מתאים לאנשים שעובדים, ומפה השם "עובדים לומדים".
מהם תחומי הלימוד והקורסים שאתם מציעים במכללה?
אנחנו מלמדים את כל התחומים שלא מלמדים בבית ספר, וחבל אגב. אם זה בנושא של זוגיות, קריירה, פיננסים, משפחה והורות, כל מה שאתה נוגע בו בחיים. אלו כלים פרקטיים שיכולים לשנות לך את הדרך וליצור שינוי. יש לנו קורס בתחום ה- NLP שזו שיטה שהיא בתאוצה אדירה עכשיו, וממש עושה לאנשים שינוי מהותי בחיים. בתחום העיצוב יש לנו קורס של הום סטיילינג לאנשים שרוצים לדעת איך למקסם את הבית שלהם. גם בנושא הורות ומשפחה יש לנו קורס שהוא מאסטר בהורות שבו אנחנו מלמדים על העולם החדש של ההורות כי דברים כבר השתנו. בנושא פיננסים יש לנו קורס שנקרא סודות הכסף שבו אנחנו מלמדים איך לעבור לרמה הבאה בהתנהלות פיננסית וכלכלית. אנחנו נותנים מענה 360 שמקיף אותך בכל התחומים של החיים.
כיצד הלימודים במכללה יכולים לעזור להעצמה ופיתוח אישי?
אנחנו כל הזמן חוקרים את הנושא הזה, מחקרים מראים שבן אדם שלומד הוא בן אדם שהוא מאושר יותר. הסיבה שאנחנו לא מצליחים ללמוד היא כי אנחנו כל הזמן עסוקים בלופ של בית - עבודה, אנחנו מנסים לנטרל את הבעיה הזאת ולאפשר פלטפורמה שתעזור לאנשים ללמוד. היה פילוסוף מפורסם שאמר שמי שעובד בתחום שהוא אוהב, לא יעבוד יום אחד בחיים שלו, ואנחנו מאמינים שללמוד את התחום שאתה אוהב יעזור לך לממש את עצמך ולהתפתח בצורה המקסימלית.
ואיך אפשר לפתח קריירה בעזרת הקורסים שאתם מלמדים במכללה?
שאתה לומד מה שאתה אוהב, ואנחנו מדריכים אותך לאורך כל הדרך, אז אתה יכול לייצר קריירה גם רווחית וגם מספקת. אנחנו תמיד נקרעים בין הצורך להביא כסף הביתה ולעבוד בתחום שאתה אוהב. בן אדם אומר לעצמו 'אם היה לי את כל הזמן שבעולם הייתי יכול לעשות את זה ואת זה' - אנחנו באים אומרים לא, יש אפשרות לעשות גם וגם, ללמוד את מה שאתה אוהב וגם להתפרנס מזה. הזמן הוא משאב שאנחנו תמיד דנים בו, אנחנו אומרים קחו את המשאב הזה, תלמדו מה שאתם אוהבים, וגם תעסקו בו - וככה גם תגשימו את עצמכם כי אתם עושים מה שאתם אוהבים.
זה מאוד חשוב מה שאתה אומר, כי באמת ניתן לבוא לידי ביטוי ולייצר את הזמן הזה גם לטובת הפן האישי, העסקי, וההגשמה האישית
בדיוק. וזה המפתח בסוף, אנחנו רוצים שאנשים יגשימו ויממשו את עצמם.
הזכרת את תחום העיצוב, קורס הום סטיילינג שיש אצלכם, ספר לי עליו קצת כי העולם הזה באמת הופך להיות עיצובי יותר ויותר, והתחום הזה לא מפסיק להתפתח
אנחנו נתקלים במכללה בהרבה אנשים שמתעסקים בעולמות העיצוב והאסתטיקה ומאוד אוהבים את זה, אבל מרגישים שהם לא עושים משהו עם זה, לא מגשימים את עצמם. הנושא הזה של הום סטיילינג זה מקצוע שהוא בתנופה אדירה, למעשה אתה לומד את התחום הזה וגם מתעסק איתו, ככה שזו הגשמה עצמית הכי גבוהה שיכול להיות. הקורונה אגב גרמה לשינוי מהותי אצל אנשים שהתחילו לחשב מסלול מחדש, אנשים הבינו שלהיות שכיר זה לא איזה ביטחון תעסוקתי, והם מחפשים אפיק נוסף, והמקצועות אצלנו כמו הום סטיילינג פותחים להם אפיק חדש ונוסף של הכנסה כעצמאים, מה שנותן להם שקט וגב כלכלי גם ברגעי משבר.
אתם גם משמשים כמרכז ידע ומחקר בתחום הפיתוח האישי וההעצמה, נכון?
אנחנו כל הזמן חוקרים את התחום הזה, לאורך השנים נתקלנו בסטודנטים לא טיפוסיים כמו הייטיקיסט שמרוויח 50 אלף ש"ח ומגיע לקורס NLP ואז אתה שואל את עצמך למה הוא הגיע לפה? וזה לא מעניין אותי רק למה הוא הגיע אלא מה קורה הלאה. בעצם פיתחנו מכון מחקר שבו אנחנו חוקרים את הנושא הזה של well being, של הרווחה, ומגלים דברים מדהימים שאנשים מעבר לכסף רוצים סיפוק והגשמה עצמית, ואם זה בא סיפוק עם קריירה אז זה פשוט מושלם.
רכישת כלים ומיומנויות פרקטיות לחיים יכולים לעזור לכם לצמוח, להגשים חלומות, לפתח קריירה מספקת ולהגשים את עצמכם