סגור
כדאי להכיר

עובדים ולומדים – הדרך שלכם לממש את עצמכם ולהרוויח מכך

במכללת עובדים ולומדים, ילמדו אתכם כיצד להגשים את החלומות שלכם, ולהפוך אותם לקריירה שתמלא אתכם סיפוק

לפי הפסיכולוג והתאורטיקן אברהם מאסלו, לנו בני אדם יש צרכים אוניברסליים, כלומר צרכים המשותפים לכל בני האדם באשר הם. יתרה מכך, לפי התיאוריה של מאסלו, הצרכים הללו הם היררכיים; למשל, לאחר שהצרכים הפיזיולוגיים הבסיסיים שלנו מתמלאים, כגון הצורך שלנו באוויר, מים, אוכל וכדומה, אנחנו עוברים לרדוף אחר הצורך שלנו בביטחון פיזי, תעסוקתי וכדומה. לפי מאסלו, אחרי שכל הצרכים שלנו מתמלאים, שכבת הצרכים הנשגבת ביותר עבור האדם היא הדחף שלנו לממש את עצמנו. עם זאת, כפי שרובנו יודעים, אין הרבה מושגים חמקמקים כמו "הגשמה עצמית" או "מימוש עצמי". נדמה כי רובנו חשים שאנו נקרעים בין הצורך שלנו לדאוג לביטחון הכלכלי שלנו והצורך להתפרנס, מול הדחף הזה של לפעול להגשמת החלומות שלנו. עם זאת, כפי שאמר קונפוציוס, "תבחר עבודה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייך". במכללת עובדים ולומדים, סבורים שאנו יכולים לבחור לממש את עצמנו באמת, להיות מאושרים, ואפילו להתפרנס.
ללמוד רק מה שעושה לכם טוב
מכללת "עובדים ולומדים" היא הפרויקט של יקיר זקן. יקיר נמצא יותר מעשרים שנה בתחום הלימודים: בעברו היה יקיר היה מנהל שיווק של מכללות, בנה תוכניות לימודים, יצר תוכניות מותאמות, קבוצות לימוד ויזם בתחום הלימודים. בנוסף, היה מנהל השיווק של מכון שכטר למדעי היהדות ושל מכללת הדסה בירושלים. לפני שש שנים הקים את מכללת עובדים ולומדים: "כשהייתי מנהל השיווק במכון שכטר, ראיתי שיש המון אנשים שממש לא צפיתי שיבואו ללמוד מדעי הרוח. היו תלמידים רבים שבהתחלה חשבתי ביני לבין עצמי – מה הקשר שלהם בכלל לתחום? עם הזמן מצאתי שאף על פי שמדובר באנשים מצליחים ומוצלחים, אנשי קריירה, חלקם מתחום ההייטק, הנפש שלהם הייתה צמאה ללמוד משהו שימלא אותה, שיביא אותם להגשמה עצמית והתפתחות אישית. ישנם מחקרים רבים שמראים שאנשים שלומדים הם אנשים מאושרים יותר; אנשים שלומדים מרגישים שהם ממלאים ומגשימים את עצמם, שהם מרגישים שהם נותנים ויוצרים שינוי בחייהם, בטוח שאם הם עובדים במקצוע שהוא לא 'האהבה שלהם'.
משם בעצם צמח הצורך האדיר הזה שגרם לי להוליד ולהקים את עובדים ולומדים: אנחנו באים לעזור לאנשים להגשים את עצמם, ליצור שינוי בחיים שלהם, לגלות ולממש את עצמם, לעשות את הדברים שהם באמת אוהבים ורוצים לעשות.בשנים הראשונות עבדנו רק עם ארגונים גדולים שחיפשו לתת פיתוח אישי, העשרה והעצמה לעובדים שלהם. מדובר בארגונים גדולים כמו מגדל, בזק בינלאומי, פרטנר, מנורה, פלאפון, רשות הטבע והגנים, קופת חולים לאומית, ועוד. בשנתיים האחרונות ולאור הביקוש שרק הלך וגבר, פתחנו את הקורסים גם לקהל הרחב.
אנחנו ראינו שהקורונה גרמה לאנשים לחשב מסלול מחדש. אנשים פתאום מבינים שעבודה קבועה היא לא טאבו. שום דבר לא בטוח בחיים האלה, ושום דבר לא מבטיח ביטחון תעסוקתי. לכן רבים מבינים שעליהם לפתח עוד מקצוע נוסף, משהו שיכול לתת להם גב כלכלי נוסף, גם בעיתות משבר; לא מספיק להיות שכיר במקום מסויים, וכדאי להמשיך ולפתח לעצמך אפיק עצמאי".
2 צפייה בגלריה
קורס במכללת לומדים ועובדים
קורס במכללת לומדים ועובדים
קורס במכללת לומדים ועובדים
(יח"צ)
איזה קורסים אתם מציעים?
יקיר: "יש קורסים המיועדים להתפתחות אישית והעשרה, ולא נועדו לייצר אפיק הכנסה, כגון צילום למשל: בקורס פשוט מגלים לתלמיד עולם חדש וכיפי, תחביב שבעזרתו הוא יכול להעשיר את עצמו ואת החיים שלו. לעומת זאת, יש קורסים מורחבים יותר שהם גם מקצוע לכל דבר, ולהם הקדשנו ארבעה קורסי ליבה; אנחנו בחרנו להתמקד בתחומים הללו, היות ואלו תחומים שהם בהתפתחות מטורפת. אחד מקורסי הדגל שלנו למשל הוא לימודי הום-סטיילינג: כל כך הרבה אנשים, ובעיקר נשים, בעלי ובעלות חוש עיצוב מפותח, נהנים מהעיסוק בעיצוב ובאסתטיקה, והקורס הזה פותח בפניהם עולם שלם של סיפוק ופרנסה. אגב, הביקוש למעצבים גדל מאוד מאז הקורונה: שירותי הום סטיילינג הם פופולריים מאוד, היות ובניגוד למעצבי פנים, מדובר בתהליך הרבה פחות מחייב מבחינת הלקוח, כלומר תהליך שלא כרוך בשבירת קירות, הוצאת היתרים וכדומה. אנחנו גם מלמדים את המעצבים שלנו איך לשווק את עצמם, ואיך להפוך את האהבה שלהם לקריירה.
קורס יסוד נוסף הוא NLP Practitioner, שבעזרתו ניתן להפוך למטפל NLP מוסמך, שיכול לפתור בעיות לאחרים בשיטת ה-NLP, שכובשת את העולם במובן מסוים, ובכל יום היא הופכת ליותר ויותר פופולרית. קורס נוסף הוא קורס הורות "מאסטר פרנטס": לא רק לומדים להיות הורה טוב יותר, אלא הופכים למדריכי הורים, ובעזרת כלים מגוונים ו-NLP, מצליחים לחולל שינוי עומק בחיי ילדים ומשפחות.
קורס יסוד אחרון הוא סודות הכסף: אנשים לומדים איך להרוויח כסף, איך להרוויח מנדל"ן, איך הבורסה עובדת, איך להרוויח ממסחר בבורסה וכדומה. יש נבחרת מובילה של מרצים שנותנת לתלמידים ידע פיננסי שלא רק מעשיר אותם, אלא עוזר להם בחיים על ידי כך שהוא מלמד אותם לייצר לעצמם הכנסה. כל תלמיד מקבל ליווי של מנטור אישי, כך שהקורס הוא פרקטי מאוד. בסיום הקורס אף מקבלים תעודה של מלווה פיננסי".
2 צפייה בגלריה
פעילויות של העצמה אישית במכללת לומדים ועובדים
פעילויות של העצמה אישית במכללת לומדים ועובדים
פעילויות של העצמה אישית במכללת לומדים ועובדים
(יח"צ)
איך מועברים הקורסים?
יקיר: מאז הקורונה, נהיה ביקוש גדול לקורסים היברידיים, קרי שילוב של נוכחות בכיתה עם אפשרות ללימודים מקוונים מרחוק. מרבית התלמידים רוצים מדי פעם מגע אישי, אבל מעט; מעדיפים שהרוב יהיה מהבית. אנשים הבינו שהזמן שלהם הוא יקר, וכל התהליך הזה של למצוא חניה, להתארגן הוא משהו שאפשר לחסוך אותו בכיף, מבלי לאבד מהחוויה. עם זאת, למי שרוצה את החוויה של נוכחות בכיתה, יש לנו לצד הקורסים ההיברידיים גם קורסים פרונטליים מלאים, הפרוסים במרכז הארץ, בצפון ובדרום".
כל הפרטים על הקורסים של עובדים ולומדים זמינים באתר שלהם. פרטים נוספים תמצאו גם בעמוד הפייסבוק או בטלפון 077-204-2724.