סגור
כדאי להכיר

עמי טווינה - מלחין גינות, שותל בתים ומצמיח אהבה

אחרי שהחליט להפסיק את הלימודים בגיל 16 בלבד, הגיע עמי- נער צעיר עם המון מרץ וחלומות לצומת דרכים בה היה צריך לבחור את הכיוון אליו הוא ייקח את חייו. היום, בדיעבד, הוא ייספר בשמחה כי את הבחירה שעשה אז, הוא לא היה משנה בעד שום הון שבעולם. ככה זה, כשאתה מצליח למצוא את הייעוד שלך בחיים- כבר בגיל 16

הכול התחיל כשעמי החליט לפרסם את עצמו כ-"מתחזק גינות" בסביבת מגוריו. שיחה אחת זכורה היטב, הביאה למעשה את עמי להבין מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול. מהצד השני של השיחה, נמצא בחור שביקש לשכור את שירותיו של עמי לטיפול ותחזוקת הגינה שבביתו. הבעיה- בבית לא הייתה קיימת בכלל גינה אך היו לה שרטוטים ותוכניות בנייה ברורות מאוד- אותן, הוא כמובן לא הבין ולא ידע איך לקרוא. עמי הרגיש מיד ש-"האתגר" גדול עליו בכמה מידות, שלף תירוץ ילדותי על כך ששכח את המשקפיים בביתו ואמר שיחזור למחרת עם תוכנית עבודה מסודרת וייגש לעבודה.
משם, כשכל ניסיונו וידיעותיו בתחום הגינון הסתכמו בשתילת צמחים, פרחים וניקיון עשבים, יצא עמי למסע חקר ולמידה מזורז אודות תחום הגינון והצמחייה אותו הוא מתאר כמסע לימוד שארך שעתיים והיה שווה הרבה יותר מכל מה שלמד במסגרת בית הספר. הסיפור המיוחד של עמי בתחום עיצוב הגינות התחיל עם סיום הפרויקט הראשון שלו אצל אותו בחור, פרויקט שארך חודש ימים שבו בנה עמי את הגינה בדיוק כפי שהיה מפורט בתוכניות בעודו מרכיב משקפיי ראייה- אותם כלל לא היה צריך. היום, במבט לאחור ועם חיוך על הפנים, עמי מודה בפנינו שאת הפרויקט הזה הוא יכול היה לבצע גם בשלושה ימים.
4 צפייה בגלריה
עמי טווינה - הקמת גינות
עמי טווינה - הקמת גינות
עמי טווינה - הקמת גינות
(יח''צ)
הדרך שבה עמי תופס את המקצוע שלו ואת העיסוק היום יומי בתכנון, עיצוב והקמת גינות- הינה מיוחדת ומעוררת השראה. "לרוב, כשמדברים איתי על זה שצריך לבנות גינה בבית ולעצב אותה, אני אומר שהדרך הנכונה היא לשתול בית במקום מדהים ולא הפוך". בעיניו, כל גינה שהוא מתכנן היא למעשה סיפור אחד שלם, סיפור של משפחה, אהבה וחוויות אשר משתלבים באופן טבעי ביצירה, בתכנון ובהקמת הגינות יוצאות הדופן שהוא יוצר.
חיבור לשורשים המשפחתיים
לצורך מציאת הסיפור הנכון, יוצא עמי לסדרה של מפגשים עם בני המשפחה, אותם הוא מלווה לאורך כל הדרך מיום הכניסה לשטח הבית, עוד בשלב הקמת היסודות. "אני בעצם נוכח וחווה אותם לכל אורך התקופה שלפעמים לוקחת בין שנתיים לשלוש, לומד אותם, מכיר אותם לעומק, את התחביבים שלהם, המאפיינים האישיותיים וכמובן- הצרכים שלהם. משם, אני כותב את הסיפור שמהווה את הקרקע הפורייה, עליה אני מצמיח את הגינות שלי".
"מלחין גינות" הוא אחד מהכינויים אשר אסף לו לאורך השנים לצד הניסיון הרב שצבר. הוא מסביר שמאחורי צמד המילים האלו עומד הרעיון המרכזי ש-גינה היא כמו שיר, שיר שעדיין לא המציאו לו תווים. את ההשראה שלו ליצירה, הוא שואב בעיקר מדמויות של נשים אשר הן חלק מחייו ומודעות בהחלט לכך שהן ה-"מוזה" שלו ליצירה.
4 צפייה בגלריה
עמי טווינה - עיצוב שמשתלב באופן טבעי
עמי טווינה - עיצוב שמשתלב באופן טבעי
עמי טווינה - עיצוב שמשתלב באופן טבעי
(יח''צ)
עיצוב שמשתלב באופן טבעי
עמי מתאר את הגינות שלו בשם מעניין- "גינות סלחניות". לדבריו, גינות סלחניות הן גינות אשר מעוצבות בשיטה מיוחדת אשר אינן דורשות תחזוקה קפדנית והן בעלות מראה מיוחד- פראי, כזה שנראה כאילו נלקח מתוך ג'ונגל ויערות ברחבי העולם. "הכוונה הייתה ליצור גינה שבה בני המשפחה לא צריכים להרגיש רע עם כל עלה שנופל. זה בסדר שהוא יהיה שם עד לטיפול הבא בגינה וזה למעשה גורם לתחושה טובה יותר, תחושה שמעלימה את הרגשת השעבוד שהרבה פעמים מרגישים בעלי בתים פרטיים עם גינות גדולות ומטופחות".
פרט מפתיע שגילינו במהלך השיחה הוא שעמי אינו נושא בשום רקע מקצועי בתחום העיצוב שנלמד במסגרת קורס, הכשרה או לימודים אקדמיים. "העיצוב הוא בתוכי, זה פשוט מתנה וכישרון שיש לי שבאה בעקבות תשוקה אישית פנימית שלי ליצירה. כשאני ניגש לשטח הבית אני יכול בתוך מספר דקות בודדות לדעת בדיוק איך הגינה צריכה להיראות, להכין רשימה של צמחים ופירוט מדויק של חומרי העבודה". הוא מתאר את הגינה כ-בד הקנבס שלו ואת הצמחים והעצים כפלטת הצבעים שלו.
4 צפייה בגלריה
חיבור לשורשים המשפחתיים
חיבור לשורשים המשפחתיים
חיבור לשורשים המשפחתיים
(יח''צ)
לקראת סיום, ביקשנו לדעת מה מתוך כל העשייה המגוונת שלו, הוא הדבר שגורם לו להרגיש את הסיפוק הגדול ביותר. "אני חושב שלצד החוויה המיוחדת של ללוות משפחה לתקופה כל כך ארוכה, המבט בעיניים של בני המשפחה כשהם רואים את התוצאה הסופית- שווה את הכול. האושר, החיוך והשמחה- זה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. אפשר לדמות את זה ממש למחזור החיים של העץ, בימים הראשונים כשהעבודה על הבית מתחילה אני מניח את השורשים וכמה שנים אחריי, אני עומד ומתרגש כשהעץ עומד חזק, פורח ומלבלב- ככה נוצר לו הקשר המיוחד שלי עם המשפחה, קשר שנמשך לאורך שנים".
4 צפייה בגלריה
עמי טווינה - עיצוב והקמת גינות
עמי טווינה - עיצוב והקמת גינות
עמי טווינה - עיצוב והקמת גינות
(יח''צ)
פייסבוק-
אינסטגרם-
כתובת- דרך רמתיים 33 הוד השרון
טלפון- 050-200-0640