סגור
כדאי להכיר

פיורד טכנולוגיות – עולם ה- BIG DATA מגיע לתיקי ההשקעות

חברות רבות ברחבי העולם כבר החלו לאמץ טכנולוגיות שונות המבוססות על יכולות ניתוח מידע עצום בתוך פרק זמן קצר, בין אם אלו חברות לייצור תרופות וחיסונים, חברות אשראי לאיתור הונאות, חברות המדיה לעידוד רכישות ואפילו חיזוי אסונות טבע ותנועה של סופות הוריקן

המידע שהפך מדבר סטטי ומאוחסן למשהו דינמי ונזיל מאפשר לנו כיום להשתמש באותה אינפורמציה כדי לחזות, לנתח ולנבא מצבים בצורה רחבה וטובה יותר כמעט בכל תחום בחיינו.
מה זה BIG DATA? ולמה כולם מדברים על זה?
4 צפייה בגלריה
פיורד טכנולוגיות בע"מ
פיורד טכנולוגיות בע"מ
פיורד טכנולוגיות בע"מ
(יח"צ)
מהפכת ה-BIG DATA שהחלה לפני מספר שנים נרשמת כיום כאחת המהפכות החשובות ביותר עבור האנושות. בפשטות – כל מידע שקיים ונשמר בצורה דיגיטלית הוא סוג של דאטה שיכול להגיע בצורות שונות: טקסט, אודיו, וידאו, LOG וכו'. מדובר בכמות גדולה מאוד של אינפורמציה, גדולה מדי בכדי שנוכל לעבד אותה בכלים המסורתיים שלנו. הכלי החשוב הזה נוגע כיום כמעט לכל תחום בחיינו גם אם לא שמנו לב.
איך זה בא לידי ביטוי בעולם הפיננסי?
בעולמות הפיננסים ידוע כי יכולת מהירה של ניתוח מידע מהווה יתרון עצום שבא לידי ביטוי בתשואות גבוהות משמעותית, סטיות תקן נמוכות ותגובה מהירה לשינויים שקורים בשווקים. המידע הקיים בשוקי ההון הוא עצום, ורוב מנהלי ההשקעות היום משתמשים בידע שרכשו עם השנים, יחד עם קריאת מחקרים וניתוח מגמות בכדי לקבל החלטות השקעה. אבל המידע הזמין כיום גדול מידי ואנחנו כבני אדם המוגבלים בבינה האנושית לא מסוגלים לנתח מידע כזה בזמן אמת, למעשה, המידע אפילו גדול מדי בשביל מחשב ממוצע.

פיורד טכנולוגיות – מובילים בדיגיטל
4 צפייה בגלריה
בתמונה: רונן טורם
בתמונה: רונן טורם
בתמונה: רונן טורם
(יח"צ)
מי שבשלוש השנים האחרונות לקחה את עולם ההשקעות בשוק ההון כמה צעדים קדימה היא חברת "פיורד טכנולוגיות" הוותיקה. בחוכמה רבה היא נפרדה מהעולם הישן של ניהול תיקי השקעות וחיסכון, והנגישה את הפעילות בצורה דיגיטלית, מדורגת ויעילה עבור כלל המשקיעים.
השיטה החדשנית של "פיורד" בנויה על ניתוח סטטיסטי רחב בצורה יוצאת דופן, הכולל חיבור וניתוח בזמן אמת של כמויות אדירות של נתונים המגיעים מגופי המחקר הגדולים ביותר בעולם, תוך כדי הישענות על אמצעים טכנולוגים שביכולתם לנתח את השווקים בצורה קרה ונקודתית והתעלמות מרעשי רקע מיותרים. המטרה היא לייצר תיק השקעות מגוון בהתאמה אישית לכל אחד, לפי גודל התיק ועל פי פרופיל הסיכון המתאים וכל זה בתוך מספר שניות וללא מגע יד אדם.
מי שעומדים מאחורי המערכת הדיגיטלית החדשנית של "פיורד טכנולוגיות" הם דמויות מוכרות ומוערכות בעולם שוק ההון. עוזיאל דנינו, מי שכיהן בעבר כמנכ"ל של בית ההשקעות אקסלנס, וכיהן גם בתפקידים בכירים בבנק מזרחי טפחות. רונן טורם, מנכ"ל מגדל שוקי הון בעבר, ובעל ניסיון של 35 שנה בשוקי ההון ומיזמים, וכנרת פרזון מייסדת החברה, מאחוריה 15 שנות ניסיון בבתי השקעות וחברות ברוקראז' בכמה מבתי ההשקעות הגדולים בישראל.
פיורד טכנולוגיות – כמו Waze רק בהשקעות
4 צפייה בגלריה
בתמונה עוזיאל דנינו
בתמונה עוזיאל דנינו
בתמונה עוזיאל דנינו
(יח"צ)
את כל הידע והניסיון שצברו בתחום, השלושה הביאו אל המערכת החדשנית של "פיורד", לאחר שביצעו ניתוח מעמיק של הקשיים והכשלים של מערכות אחרות ושיטות עבודה מיושנות בהם משתמשים כיום בבתי השקעות מסורתיים.
על כך ועוד פרזון הרחיבה עבורנו: "בראש ובראשונה הצבנו לעצמנו מטרה, להנגיש את עולם ההשקעות לציבור הרחב. בתקופה זו, כאשר האינפלציה עולה וערך הכסף יורד, ישנו צורך ממשי להשקיע באפיקים רווחיים על מנת שערך הכסף שלנו לא יישחק עם עלויות המחירים שבפתח. בחרנו לייצר מערכת שתעזור לכל חוסך ובעבור כל סכום השקעה לייצר תיק השקעות נזיל ומגוון, סולידי או אגרסיבי, שמנוהל בצורה אוטומטית ומתאזן בעת הצורך בהתאם לנתוני גופי המחקר הגדולים בעולם איתם אנו עובדים.
השינוי שהבאנו מבוסס על טכנולוגיה חדשנית מעולמות ה- BIG DATA וה- AI, דבר שלא היה קיים קודם לכן בארץ, והחלטנו להביא אותה כחלק מהפעילות שלנו בשוק הישראלי. הטכנולוגיה הזו למעשה מחוברת ל- 15 גופי המחקר הכי גדולים כיום בעולם, אני מדברת על שמות כמו זאקס, מורנינג סטאר, אלטה ויסטה ואחרים. מהגופים הללו אנחנו שואבים את כל המידע הנחוץ, ומדרגים אותו על פי בסיס הצלחותיהם, תוך כדי שקלול של כל ההמלצות גם יחד, כך ששום דבר לא יהיה בנוי ומבוסס על דעה של מנהל השקעות אחד, מחלקת מחקר אחת או על פי קבוצת אנליסטים בלבד.
מדובר בשינוי חסר תקדים, בעולם קוראים לזה רובו אדוויזינג, והמערכות האלו מנהלות כבר מעל ל-6 טריליון דולרים. בארה"ב כמעט ולא ניתן למצוא גוף פיננסי שמכבד את עצמו שלא משתמש במערכות אלו. השוני שביצענו מזכיר מאוד את השימוש בטכנולוגיה של וויז. אם פעם השתמשתם במפה כדי למצוא את הדרך ושרטטתם מסלול מסויים, לא בהכרח לקחתם בחשבון נתונים כמו: פקקים, תאונות ומפגעים. תפקידה של וויז לקחת בחשבון מידע עצום שאותו היא אוגרת ומנתחת, ובאמצעותו לבחור לכם את הנתיב הנכון ביותר לנסיעה. אנחנו עושים בדיוק את אותו הדבר רק בעולם אחר – עולם ההשקעות", הסבירה כנרת.
פיורד טכנולוגיות – כל היתרונות במערכת דיגיטלית נוחה לתפעול
הכניסה לעולם ההשקעות הדיגיטלי דרך המערכת של "פיורד טכנולוגיות" שינתה את פני התמונה בישראל מקצה אחד לשני. רף הכניסה הנמוך מעניק את האפשרות לכל אחד לקבל שירותי ניהול תיקים ברמה הגבוהה ביותר, החל מסכום של 10,000 שקלים בלבד. בנוסף, אם עד כה תהליך ההצטרפות לשירות השקעות בשוק ההון גרר אחריו את הצורך להיפגש עם נציג במשרדי החברה, "להתברבר" עם טופסיאדה מסורבלת, ב"פיורד" שינו גם את זה. במערכת הדיגיטלית החדשנית שלהם הרישום המלא לא לוקח יותר מכמה דקות בודדות, ובעזרת שאלון דיגיטלי.
בשונה מתיקי השקעות מסורתיים, התיקים הללו הם לא תיקים סטנדרטים על בסיס של מניות ואג"ח בלבד, אלא כוללים חשיפה חשיפה גלובלית לשבע קטגוריות שונות, ביניהן ניתן למצוא:
  • נדל"ן.
  • משאבים טבעיים.
  • קרנות חוב.
  • הלוואות.
  • השקעות אלטרנטיבות.
  • אנרגיה ירוקה.
  • בלוקצ'יין.
  • רכבים אוטונומיים ועוד.

כמו כן, כל מוצר הוא מוצר בורסאי סחיר, כך שהכסף נזיל בכל עת.
"בתיקים שלנו אנו עובדים עם ETF's – קרנות סל בלבד, אלו עוזרות לפזר בצורה מושכלת גם תיקים קטנים, תוך כדי נטרול של התנודתיות שיש בהשקעה ישירה בבחירת מניות או אג"ח ספציפיים, זהו גם מוצר בורסאי זול משמעותית ביחס לעולם קרנות הנאמנות. עולמות ה-BIG DATA ימשיכו לעצב את חיינו בהווה ובעתיד, וזה הזמן ליהנות מהכלי האדיר הזה גם בתיק ההשקעות שלנו", כנרת פרזון סיכמה עבורנו את הדברים.

פיורד טכנולוגיות – יצירת קשר
4 צפייה בגלריה
פיורד טכנולוגיות בע"מ
פיורד טכנולוגיות בע"מ
פיורד טכנולוגיות בע"מ
(יח"צ)
לפרטים נוספים והרשמה לשירות של "פיורד טכנולוגיות" לחצו כאן
לקבלת פרופיל השקעות אישי חינם כאן