סגור
כדאי להכיר

עומר שילה – שמאי המקרקעין שכל לקוח צריך לצדו בעת רכישה או מכירה בתחום הנדל"ן

עומר שילה, בעל משרד בתחום השמאות, ההנדסה וייעוץ מקרקעין, מסייע ללקוחות רבים המעוניינים לרכוש נכסים, לבדוק את כדאיותן של עסקאות נדל"ן ואת שווים האמיתי של נכסים שונים בארץ. עומר, כמי שיש ברשותו ניסיון עשיר בתחום, מתריע בפני לקוחותיו לא "לקפוץ" מיד על כל הזדמנות הנקרית בדרך, מבלי להיוועץ קודם עם שמאי מקרקעין מוסמך

מדינה קטנה, דירות רבות לה
זה לא סוד שנושא הדיור נחשב לאחד מן הנושאים הרגישים ביותר במדינת ישראל, ולא בכדי, שכן מדובר בשוק הכולל ביקוש תמידי ותנודות רבות כתוצאה מקצב גידול האוכלוסין, בנייה מואצת ועוד. לכן, ישראלים רבים נוטים למהר לרכוש או למכור נכסים כאשר נדמה כי מדובר בעסקה משתלמת, אך לעיתים קרובות שוכחים להיוועץ בשמאי מקרקעין, או שפשוט אינם מודעים לנחיצות השירות ולעובדה כי הוא יכול לחסוך כסף רב, סחבת מיותרת ועוד שלל תקריות שאף אחד לא מאחל לעצמו.
2 צפייה בגלריה
עומר שילה - שמאי מקרקעין
עומר שילה - שמאי מקרקעין
עומר שילה - שמאי מקרקעין
(צילום:נועם אופק)
מתי מומלץ להיעזר בשמאי מקרקעין?
"ככלל, בכל מקרה של מכירה או קנייה של נכסי מקרקעין מומלץ לכל הפחות להתייעץ עם שמאי ואף להיעזר בו לכל אורך התהליך" מסביר עומר. "תחום המקרקעין בישראל הוא עולם ומלואו, והוא כולל המון פרטים שהאדם הממוצע פשוט איננו מכיר. אנחנו חיים אמנם בעידן מאוד מתקדם, בו ניתן לחפש מידע על כל נושא ברשת, אך הרוכש או המוכר של הנכס לא תמיד יודע היכן לחפש ומה לחפש. טעויות בתחום המקרקעין יכולות לעלות לא מעט כסף ולצד זאת גם לגרור את האדם לשנים של המתנה, דיונים עם גורמים שונים והוצאות כספיות ענקיות".
מה קורה בעת רכישת נכס?
עומר שמח לשתף איתנו מספר דוגמאות בהם נתקלו הוא וצוות המשרד במהלך העבודה. "קיימים מקרים רבים של חוסר התאמה בין היתר הבניה הרלוונטי לנכס, לבין הנכס עצמו" אומר עומר. "כלומר סוג הנכס. שימוש הנכס: דירה, משרד, מחסן ועוד, צריך להיות תואם את היתר הבניה וחייבים לבדוק התאמה כזו מראש. בנוסף, ישנם מרכיבים רבים הנוגעים לשווי הנכס. זה ממש לא מספיק להיכנס לאתרים ולבדוק את שוויו הממוצע של נכס באזור, אלא יש לפנות לשמאי מקרקעין מקצועי שיערוך בדיקה מקיפה, הכוללת למשל תוכניות בניין הנוגעות לנכס, בדיקת שווי אמיתי של נכס המקרקעין ושאר פרמטרים שיוכלו לתת ללקוח תמונה עדכנית ומדויקת של השווי האמיתי של הנכס".
2 צפייה בגלריה
עומר שילה
עומר שילה
עומר שילה
(צילום:נועם אופק)
סיוע גם בעת מכירת נכס
עומר מדגיש, כי חשוב להגן על זכויותיהם של מוכרי נכסים, ולא רק של לקוחות, שכן גם מכירת נכס בישראל עשויה להיות לא פשוטה וכוללת הוצאות רבות, לרבות תשלום היטל השבחה לוועדה המקומית/תשלום לרשות מקרקעי ישראל ורשות המיסים. "המטרה שלי, היא לנסות להפחית ככל הניתן את התשלומים השונים ולהגדיל את הרווח של הלקוחות, כלומר מוכרי הנכס. זה לא תמיד פשוט, אולם עם הידע והניסיון הנכונים ניתן להצליח במקרים רבים. לדוגמא, מוכר שמעוניין למכור את נכס המקרקעים שבבעלותו, צריך לבדוק את אומדן היטל ההשבחה הצפוי לחול עליו בכדי לדעת עם כמה כסף הוא יישאר ביד לאחר המכירה. בדיקה זו יכולה להשפיע על כדאיות המכירה".
עוד מוסיף עומר: "במקרה כאשר הלקוח מקבל לידיו שומת היטל השבחה מהוועדה המקומית לתו"ב, עליו לדעת כי שומה איננה גזירת גורל, וכי ניתן לערער עליה, כמובן שצריך לבחור את איש המקצוע המתאים לכך, אשר לו הידע והניסיון. כאשר הערעור הינו על גובה היטל ההשבחה, אנחנו השמאים נבחר במסלול של השמאי המכריע, במידה ונרצה לערער על מהות ההשבחה, נבחר במסלול של ערעור לוועדת ערר לפיצויים והיטל השבחה. ערעורים אלו יכולים להגיע להפחתות גבוהות, ואף לאפס את שמאויות הוועדה".
הנכם מוזמנים לפנות למשרד של עומר שילה, דרך האתר>> או הפייסבוק>>