סגור
כדאי להכיר

מקרי רשלנות רפואית בהם אתם זקוקים לעורך דין

כאשר איש מקצוע רפואי גורם לנזק בריאותי עקב רשלנות או מחדל, למטופל יכולה להיות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. שוחחנו עם שמואל קשיוב, עורך דין לרשלנות רפואית על מנת להבין מה נדרש לצורך קבלת פיצוי במסגרת תביעת רשלנות רפואית

רשלנות עלולה להתרחש כאשר איש מקצוע טועה באבחון, בניהול המצב הבריאותי של המטופל או במהלך המעקב שלאחר הטיפול. במקרים מסוימים קל יותר לקבוע כי התרחשה רשלנות רפואית מאשר במקרים אחרים. עם זאת, רוב מקרי הרשלנות הרפואית הם מורכבים, גם כאלה שנראים ברורים מאליהם. עו"ד קשיוב ציין כי בתור התובע, עליכם להוכיח אלמנטים מסוימים לצורך קבלת פיצוי במסגרת התביעה.
2 צפייה בגלריה
בחירת עורך דין לרשלנות רפואית
בחירת עורך דין לרשלנות רפואית
בחירת עורך דין לרשלנות רפואית
(Depositphotos.com)
היסודות של תביעת רשלנות רפואית
כדי לקבל פיצוי במסגרת תביעת רשלנות רפואית, עליכם להראות כי איש המקצוע או המוסד הרפואי צריך לעמוד בסטנדרטים מסוימים.
חובה לספק טיפול סטנדרטי
לרופאים ולאנשי מקצוע רפואיים אחרים יש סטנדרט מסוים של טיפול שהם חייבים לעמוד בו. בגלל השכלתם ומקצועם, עליהם לעמוד בסטנדרט גבוה יותר של טיפול מאשר הדיוט. מקצוע הרפואה מכיר בסטנדרטים אלה כמקובלים על כל אנשי הרפואה.
הפרה של סטנדרט הזהירות
לכם, כמטופלים, יש את הזכות לצפות שכל איש מקצוע רפואי יעמוד בסטנדרט הטיפול בתפקידו. איש מקצוע רפואי מפר את סטנדרט הטיפול בפעולות רשלניות או חוסר מעש, כגון התעלמות מתוצאות מעבדה או אבחון שגוי של מחלה. אם איש מקצוע רפואי אינו עומד בסטנדרט הטיפול המקובל, בית המשפט עלול למצוא אותו כרשלן.
הפרת חובת הזהירות גרמה לנזקים שלכם
לאחר שהוכח שאיש מקצוע הפר את רמת הטיפול לה הוא היה מחויב, עליכם גם להוכיח כי הפציעה שנגרמה לכם לא הייתה מתרחשת אלמלא רשלנותו של הרופא, כלומר להוכיח קיומו של קשר סיבתי בין הרשלנות לנזק. לצורך העניין, אם בית המשפט יקבע כי הרופא התרשל, אך הנזק שנגרם לכם היה מתרחש בכל מקרה, אין לכם תיק ולא תוכלו לקבל פיצוי ולכן יש להראות קשר ישיר בין ההתנהלות הרשלנית לבין הנזק שנגרם בסופו של דבר.
2 צפייה בגלריה
עו"ד שמואל קשיוב מומחה לרשלנות רפואית
עו"ד שמואל קשיוב מומחה לרשלנות רפואית
עו"ד שמואל קשיוב מומחה לרשלנות רפואית
(אבישי פינקשלטיין)
נגרם לך נזק משמעותי
לבסוף, לאחר שעמדתם בשני המרכיבים הראשונים, עליכם להיות מסוגלים להראות כי הפגיעה שנגרמה עקב רשלנות הובילה לנזקים רפואיים משמעותיים, לרבות הוצאות רפואיות לתיקון הנזק שנגרם עקב רשלנותו של הרופא, הפסדי שכר, כאב וסבל ועוד.
מכיוון שקיימות עלויות בלתי מבוטלות הנדרשות לצורך ניהול תביעת רשלנות רפואית, על עורך הדין לוודא שבמקרה הספציפי שלכם אכן משתלם להגיש תביעת רשלנות רפואית.
דוגמאות למקרים של רשלנות רפואית
כמה דוגמאות לרשלנות רפואית כוללות:
 • אי אבחון של מחלה או מצב בריאותי.
 • אבחון שגוי של מחלה או מצב בריאותי.
 • רשלנות רפואית בניתוח, כולל ניתוח מיותר או ניתוח באיבר הלא נכון.
 • טעויות במתן טיפול תרופתי, לרבות רישום תרופות שגויות, רישום מינונים לא נכונים ואי מתן תרופות הכרחיות לחולה.
 • התעלמות מתוצאות של בדיקות מעבדה המחייבות המשך בירור.
 • קריאה שגויה של תוצאות בדיקות המעבדה.
 • שחרור מטופל בטרם עת מבית החולים.
 • אי זיהוי תסמינים של מצב רפואי המחייב טיפול.
 • רופא אשר לא שולח את המטופל לבדיקות הנכונות.
 • התעלמות מההיסטוריה הרפואית של המטופל.
 • אי נטילת היסטוריה מתאימה של המטופל.
 • מעקב רפואי לקוי לאחר קבלת טיפול.
כל אחת מההתנהגויות הרשלניות הללו עלולה להוביל לפציעות נוספות או אפילו למוות. אם אתם חושד שגורם רפואי נכשל ברמת הטיפול שלו כלפיכם על ידי נקיטת אחת מהפעולות המפורטות לעיל, מומלץ שתפנו בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית.
בחירת עורך דין לרשלנות רפואית
רשלנות רפואית מכסה מספר סוגי פגיעות. עורך דין לרשלנות רפואית אשר תשכור את שירותיו צריך להיות בעל ניסיון בטיפול בתיקים כמו שלכם. בעוד שההבדל בסוגי התיקים ברוב המקרים הוא מינימאלי, זה יכול להשפיע על התיק שלכם אם לעורך הדין שתבחרו אין ניסיון בטיפול בתיקים אלה. לדוגמה, לעורך דין יכולים להיות אחוזי הצלחה גבוהים בתיקים שקשורים לרשלנות רפואית במתן טיפול תרופתי או בניתוחים, אך ייתכן שאין לו את הניסיון הנדרש במקרים של רשלנות רפואית בלידה.
עורכי דין מפרטים בדרך כלל את מומחיותם בתחום העיסוק באתרי האינטרנט שלהם. לדוגמה, עורך דין לרשלנות רפואית בלידה עשוי להיות בעל ניסיון במקרים של מצוקה עוברית, שיתוק מוחין, שיתוק מסוג ארב ובעיות בחוט השדרה, בעוד שעורך דין המטפל באבחון שגוי או פציעות ניתוח עשוי שלא לכתוב כלל על רשלנות בלידה כחלק ממקרי הרשלנות הרפואית בהם הוא מטפל.
פיצוי אותו תוכלו לדרוש במסגרת תביעת רשלנות רפואית
לאחר אירוע רשלנות רפואית, תוכל לגבות נזקים בצורת פיצויים, לרבות נזקים כלכליים, נזקים לא כלכליים ופיצויים עונשיים.
נזק ממוני
לנזקים מיוחדים, המכונים לרוב נזקים כלליים, יש ערך כספי. בית המשפט מחייב את הנתבעת בתשלום נזקים כלכליים בניסיון להחזיר את מצבו של התובע לקדמותו הנזקים הכלכליים כוללים:
הוצאות רפואיות
ההוצאות הרפואיות שלך יכללו כל תור לרופא, ניתוחים, פגישות מעקב ומרשמים רפואיים הקשורים לפציעה שנגרמה כתוצאה מהרשלנות. אתם יכול גם לקבל פיצוי עבור שדרוג הרכב והתאמות דיור להם נדרשתם כתוצאה מהנזק שנגרם לכם.
הפסדי השתכרות
במסגרת התביעה תוכלו לדרוש פיצוי בגין הפסדי ההשתכרות שנגרמו לכם, הן לעבר (מרגע הרשלנות ועד לרגע קבלת הפיצוי) והן לעתיד (מרגע קבלת הפיצוי).
נזק לא ממוני
לנזקים כלליים, המכונה לרוב נזקים לא ממוניים, אין ערך כספי. בית המשפט מחייב את הנתבעת בתשלום נזקים שאינם ממוניים בניסיון להחזיר את מצבכם לקדמותו. עם זאת, כסף לא יכול למחוק את הפציעות או המוגבלות שלכם, וגם לא יכול להחזיר אדם אהוב. אך פיצוי כספי כן יכול להפחית משמעותית את הלחץ הכלכלי בגין ההכנסה החסרה.
לסיכום
אם רשלנות רפואית גרמה לכם או לאדם הקרוב אליכם לנזק גופני או נפשי פנו לעורך דין העוסק ברשלנות רפואית על מנת לבדוק אם מגיע לכם פיצוי, במרבית המקרים הייעוץ הראשוני ניתן ללא עלות וללא התחייבות.