סגור
כדאי להכיר

משרד התיווך BARHOME מציע פתרונות למשפרי דיור בהרצליה והסביבה

מתווך ויזם הנדל"ן גיא ברהום על הביקוש לנדל"ן: ״בעלי נכסים היום מהססים למכור, מחשש שיתקשו במציאת נכס חלופי"

שוק הנדל"ן במדינת ישראל רותח, והביקושים בשיא של כל הזמנים. זוגות ורוכשים רבים שישבו על הגדר והמתינו לירידת מחירים בתקופת הקורונה, הבינו שאין טעם לחכות יותר, והביקוש לנכסים מאז השבעת הממשלה החדשה אינו יודע גבולות. מי שהרוויחו במיוחד מהקורונה הם משפרי דיור, שכבר ״נמצאים על הגלגל' של מחירי הדיור, ונהנו מעלייה ניכרת בשווי הנכסים שלהם. שוחחנו עם המתווך ויזם הנדל"ן גיא ברהום, כדי ללמוד על ההשפעות של המגמות בשוק הנדל"ן על הנדל"ן בהרצליה ובאיזור השרון בכלל.
"בשנה האחרונה קרו מספר דברים", אומר ברהום. "מעבר לסיבות מאקרו כלכליות שהשפיעו על רמות הביקוש, כגון סביבת ריבית נמוכה, הפחתת מס הרכישה למשקיעי נדל״ן וכדומה, נוצר ביקוש גבוה מאד לנכסים בשכבה הבסיסית, כלומר דירות בטווחי שווי של 1.5-2.5 מיליוני שקלים, הרבה בעקבות ההבנה שהמחירים לא עומדים לרדת, וככל הנראה אפילו ימשיכו לעלות. הביקוש הזה יצר דחיפה מלמטה ולגידול בביקוש לנכסים בשכבה מעליה, הכוונה לנכסים ברמות מחיר של 3-6 מיליון שקלים. בנוסף, בשכבה הזו נוצר ביקוש אורגני, בין אם על ידי יהודים מהתפוצות שמגלים עניין רב בשנתיים האחרונות בנכסים מסוג זה, ובין אם כתוצאה מהתעשרות ועלייה ברמת החיים של אוכלוסיית ההייטק הישראלית, שרבים מחבריה נהנו מהנפקות, גידול בהכנסות ואקזיט של חברות בהן היו מעורבים.
לכל זה התווסף נגיף הקורונה, שבין יתר השפעותיו השפיע גם על ענף הנדל״ן וגרם לאנשים להבין שהבית הוא לא ״רק בית״ בתפיסה המסורתית שלו, אלא הרבה יותר מזה. במצב שנוצר אנחנו מבלים בבית בממוצע הרבה מעבר לשעות שבילינו בו בעבר, אנו נמצאים יממות שלמות במסגרת הביתית ופתאום החשיבות של איכות החיים שלנו בבית עולה. היום חשוב מאד לאנשים שיהיה להם מקום לקחת אוויר, מרפסת או חצר קיבלו חשיבות גבוהה בהרבה מבעבר, גם חדר עבודה נוח ושקט, מטבח מרווח ועוד אלמנטים שבעבר פחות היווי מרכיב בהחלטה הפכו להיות מרכיב דומיננטי. השינוי הזה השפיע על הביקוש לנכסים מרווחים יותר, נכסים שיודעים לתת מענה גם לצורך הזה בתים צמודי קרקע, פנטהאוזים, דירות גן וכדומה.
הביקוש הגבוה גרם לכך שלקוחות משרד התיווך שלנו קיבלו מרוכשים פוטנציאליים הצעות לרכישה המשקפות את מחיר היעד הגבוה אותו דרשו על הנכס שלהם ועדיין אותם בעלי נכסים, לא אחת, היססו לבצע את המכירה עקב החשש שיהיה קושי במציאת הנכס הבא. היום כשאנו מנהלים עסקאות נדל״ן במשרד התיווך, אנו מקפידים להסתכל על התמונה המלאה, ודואגים לסגור את השלבים הבאים ככל הניתן מראש. כלומר, אנו עוסקים במציאת חלופות דיור מספקות למוכרים מעבר להגעה למחיר היעד אותו הצבנו, ושקט נפשי לרוכשים, שיהיו סמוכים ובטוחים שאנו נדע להוביל אותם בבטחה אל מחוז חפצם, ונדאג שעסקת הנדל״ן שלהם תצא מן הכוח אל הפועל. שוק הנדל״ן השתנה ואיתו הצרכים הפרטניים של הלקוחות שלנו: אם בעבר היה מספיק מחיר טוב כדי למכור את הנכס, אז היום נכנס למשוואה גורם נוסף; מה הלאה? השוק משתנה ואנחנו איתו, זה מה שהופך אותנו למומחים בתחום העיסוק העיקרי שלנו – משפרי דיור".
2 צפייה בגלריה
גיא ברהום ואשתו רוית ברהום -מנהלת המשרד
גיא ברהום ואשתו רוית ברהום -מנהלת המשרד
גיא ברהום ואשתו רוית ברהום -מנהלת המשרד
(צילום: Q עלית בוטיק)
פתרונות מגורים בהרצליה והסביבה
גיא ברהום נמצא בעסקי הנדל"ן כבר למעלה מ-13 שנה. בעברו ניהל קבוצות של רוכשי קרקע בפרוייקטים ביזמות פרטית באיזור הרצליה. בהמשך מיקד את המשרד בתחום התיווך בדגש על משפרי הדיור, שיווק נכסים ביד שנייה, שיווק מגרשים לבנייה עצמית פרויקטים מקבלנים וכדומה.
"המשרד שלנו הוא משרד תיווך דיגיטלי", אומר ברהום. "כלומר, עוד בטרם הלקוחות שלנו רואים את הנכס בפועל הם מקבלים עליו את מלוא האינפורמציה האפשרית והכוונה לצילומים מכל כיוון, תוכניות בנייה, מידע מפורט על הנכס, הסביבה וכל מידע תומך החלטה ראשונית, באופן הזה נוצר תיאום ציפיות ברמה מאד גבוהה. הלקוחות שלבסוף מגיעים לבקר בנכס בפועל קבלו המון מידע והם למעשה יודעים ״כמעט הכל״ על הנכס וכך מראש נוצר פוטנציאל התאמה גבוה לצרכים שלהם ובהמשך לכוונה לרכוש/להשכיר את הנכס. זה גורם לכך שאחוזי ההמרה שלנו (אחוז האנשים שמציעים הצעה ריאלית על הנכס, מתוך אלו שראו אותו בפועל) גבוהים מאד ביחס לתחום.
העניין הדיגיטלי בא לידי ביטוי גם באופן שיווק הנכסים שלנו. עבודת השיווק עושה שימוש במיטב הטכנולוגיות הזמינות כיום - פרסום ממוקד, יעיל ומדויק, כזה שפוגע בול!
2 צפייה בגלריה
Barhom נדלן בוטיק
Barhom נדלן בוטיק
Barhom נדלן בוטיק
(צילום: bannie)
מה מייחד אתכם כמשרד תיווך?
ברהום: "אנחנו עובדים עם לקוחות לטווח הארוך. קניה של נכס היא מהלך משנה חיים ברוב המקרים. אנו שמים על זה דגש מתוך הבנה, שגם אם בעתיד הקרוב או הרחוק, מסיבה כלשהיא הלקוחות שלנו יחליטו למכור את הנכס, אנו נהיה שם עבורם גם אז, ונמקסם את הרווח שלהם לרמות שיאפשרו להם להתקדם לנכס הבא בקלות רבה יותר באופן משמעותי. זו לא רק סיסמא, זו עובדה המלווה בדוגמאות רבות לאורך שנות קיומו של המשרד, עובדה המקבלת משנה תוקף בעיקר בתקופה האחרונה. למעשה זו האינדיקציה הכי טובה לכך שאנחנו עושים משהו נכון, שיש מספר שיא של לקוחות המשרד שרכשו עמנו את הנכס הנדל״ני שלהם חוזרים להיעזר בנו גם בעסקה השנייה והשלישית שלהם בין אם זה מכירה רכישה או שכירות. היחס שלנו אל הלקוחות מאד אישי, מאד אנושי. אנחנו בונים מערכת יחסים לטווח הארוך, ומסתכלים על כל לקוח כשגריר של המשרד שיסייע לנו להגיע לקהל רחב יותר שיקבל ליווי נדל״ני מקצועי ומוקפד. המשרד פועל מתוך תחושת שליחות אמיתית, שבמרכזה לספק את הליווי המקצועי והנכון ביותר לכל לקוח שבא במגע עם משרד התיווך, כמו גם חיזוק המעמד של מקצוע תיווך הנדל״ן בארץ".
אם אתם מעוניינים בנכס נדל"ן בהרצליה, הרצליה פיתוח, הרצליה הירוקה והסביבה, שווה להיכנס ולעיין במבחר הנכסים בהרצליה של ברהום נדל"ן. ניתן לעיין גם באינסטגרם או בפייסבוק של המשרד.