סגור
כדאי להכיר

בוני העמים: המדריך המלא לבדיקה של נכסי מגורים

לפני כשבוע מדינת ישראל רעשה כאשר נודע על בניין בן 4 קומות בחולון שקרס והתמוטט תוך מספר שניות. בעקבות המקרה, מהנדסי העיר החלו לבחון את המבנים מסביב לבניין שקרס, במטרה ללמוד כיצד הדבר יכול להשפיע על בניינים אחרים באותו האזור

הקריסה הזו של בניין המגורים בחולון, שבדרך נס לא גבתה מחיר של חיי אדם, מעמידה לא מעט שאלות בכל הנוגע לפיקוח הנדסי, חיזוק של מבנים, וכיצד ניתן למנוע את האסון הבא?
על מנת ללמוד יותר על פעולות מקדימות בכל הנוגע לרכישת נכסי מגורים ושיקום מבנים שניתן וכדאי לעשות בשטח, שוחחנו עם הבעלים של חברת "בוני העמים". חברת הנדסה, ניהול ויזמות מובילה בישראל בתחום ההתחדשות העירונית וההנדסה, שכלל מהנדסיה חברים באיגוד המהנדסים והאדריכלים, ואנשי הצוות שלה כוללים אנשי מקצוע בעלי תארים וניסיון רב בתחומם, כך שמעניקים את השירות המקצועי, האמין והמהימן ביותר ללקוחות החברה.
בוני העמים: בדק בית מונע קנייה של חתול בשק
5 צפייה בגלריה
בוני העמים בע"מ
בוני העמים בע"מ
בוני העמים בע"מ
(יח"צ)
בכל הנוגע לעולם התחבורה בישראל ישנו חוק ברור, שמצווה על בעלי הרכבים השונים לבדוק את תקינותם בטסט מקיף בכל שנה מחדש, על מנת לוודא כי כל כלי רכב שנמצא על הכביש עומד בכל הסטנדרטים הנדרשים. רכישה של נכס למגורים, מקבלן או מיד שניה, היא ככל הנראה הרכישה החשובה ביותר בחיינו.
אך למרות זאת ובשונה מעולם התחבורה, לא קיים שום חוק המחייב אותנו לבצע בדיקה שנתית או בדיקה מקדימה.
כדי להרגיש בטוחים במאת האחוזים שאתם לא נכנסים אל נכס שיש בו בעיות כאלה ואחרות, בדק בית מקדים הוא בגדר חובה, כיוון שזה בודק את כל הסטנדרטים הבטיחותיים הנדרשים וליקויי בניה קיימים. אין זה משנה אם ברצונכם לקנות נכס מקבלן או מיד שנייה, כדאי שכל אחד מאיתנו ישאל את עצמו מספר שאלות.
האם בין היתר אתם יודעים כיצד לבדוק את המפרט הטכני של הנכס?
האם הנכם יכולים לזהות בעיות תשתית סמויות בנכס אי יציבות, חוסר איטום אי התאמה לתוכניות ועוד?
"משום מה לאנשים יש נטייה לסמוך בעיניים עצומות על קבלני הבניה או דיירים קודמים, ולהאמין כי כל מה שהם מספרים על דירה או בית הוא אמת לאמיתה. אך לצערי, לא פעם נתקלתי במקרים בהם הגעתי לנכס מגורים שהיו בו פגמים וליקויים שהיה צורך לטפל ולתקן אותם בעלות של עשרות אלפי שקלים, כאשר היה ניתן למנוע זאת על ידי בדק בית מקדים.
אני לא אומר שכל מי שמוכר כיום בית בישראל איננו מספר את האמת, אולם יש ליקויים שיצוצו לאורך הזמן כתוצאה מבלאי ושחיקה, כאלו שעין רגילה לא יכולה לראות או לזהות, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. רק בדיקת ליקויי בניה מקצועית על ידי צוותי המומחים בדבר, יכולה להבטיח לכל אחד כי נכס בו הוא מתגורר או מבקש לקנות, אכן עומד בכל התקנים וראוי למגורים", הסביר לנו אחד מבעלי חברת "בוני העמים".
בוני העמים: כדאי להכיר
היתרון הגדול של חברת "בוני העמים" בא לידי ביטוי בזכות העבודה שתחת קורת גג אחת הם העמידו את כל השירותים הנוגעים לענף הבניה:
  • ביקורת מבנים, בדיקת ליקויי בניה.
  • התחדשות עירונית.
  • שיקום וחידוש מבנים, ביטול סטטוס מבנה מסוכן.
  • פיקוח הנדסי ועוד.

5 צפייה בגלריה
בניין בחיפה ששופץ על ידי חברת בוני העמים, בשיתוף עיריית חיפה וע״פ הנחיות השיקום שלה
בניין בחיפה ששופץ על ידי חברת בוני העמים, בשיתוף עיריית חיפה וע״פ הנחיות השיקום שלה
בניין בחיפה ששופץ על ידי חברת בוני העמים, בשיתוף עיריית חיפה וע״פ הנחיות השיקום שלה
(יח"צ)
בוני העמים: לקוחות מספרים
באתרי הביקורת השונים ברחבי האינטרנט, מצאנו מאות חוות דעת של בעלי דירות שנעזרו בשירותים השונים של "בוני העמים" עבור בדיקה של נכס מגורים קיים או לפני רכישה. בחרנו להביא מספר חוות דעת המעידות על האמינות וטיב השירות.
נתנאל.ב כתב על החוויה שלו: "הצוות המקצועי של "בוני העמים" הגיע לבית שעמדתי לרכוש בהתראה קצרה. הוא ביצע ביקורת מקיפה ומקצועית, והעביר לי את דו"ח הליקויים במהירות, תוך מספר ימים בודדים ממש, על מנת שאוכל להתקדם מול הקבלן. הדו"ח כלל מספר ליקויים שהתבררו כנכונים לאחר מכן גם על ידי הקבלן, דבר שמנע ממני מבוכה גדולה וצורך לתקן אותם במחיר יקר.
קוסטה.א החמיא גם הוא: "החל בשיחה הראשונה שלי מול בעלי החברה יכולתי ללמוד על כי הוא בקיא מאוד בתחום. הצוות מטעמו הגיע בזמן עם ציוד מקצועי רחב ומשוכלל, ותוך ימים בודדים קיבלתי דו"ח מפורט של 60 עמודים שכלל את כל הליקויים שנמצאו בדירה, כולל תמונות והפנייה לתקן, או בכל הנוגע לחוק הרלוונטי".
להתרשמות נוספת על חוות הדעת של לקוחות, לחצו כאן
בדק בית, מה כוללת הבדיקה?
5 צפייה בגלריה
ליקוים הנדסים- סדקים המעידים על אי יציבות המבנה ההתגלו בבדיקת נכס יד שנייה
ליקוים הנדסים- סדקים המעידים על אי יציבות המבנה ההתגלו בבדיקת נכס יד שנייה
ליקוים הנדסים- סדקים המעידים על אי יציבות המבנה ההתגלו בבדיקת נכס יד שנייה
(יח"צ)
בעלי חברת "בוני העמים" פירט עבורנו על חלק מהפעולות שהם מבצעים בשטח בכל הנוגע לבדק בית:
מפרט טכני: "בראש ובראשונה ובעיקר בכל הנוגע לצורך בבדיקה של נכס מקבלן או יד שנייה לפני רכישה, אנחנו מבצעים בדיקה של התכניות האדריכליות המקוריות של המבנה, כך שנוכל להתאים את המפרט הטכני וההתאמה שלו למבנה הקיים. במידה ומדובר בנכס מקבלן, אנחנו נבדוק כי המבנה עומד בפני כל תקנות תכנון ובנייה הנדרשים בחוק".
בדיקת שלד ואיטום: "בבדיקה הזו אנחנו מחפשים לוודא כי אין שום ליקויים בגג, בקירות המבנה, חלונות, דלתות, חיפויים, ריצוף, טיח וצבע. בין היתר אנחנו מבצעים מבחני הצפה, ובודקים את איכות חומרי האיטום ועבודת הגימור".
בדיקת מערכות האינסטלציה: "הבדיקה הזו כוללת את כל צנרות המים והביוב, כדי לוודא שאין בעיות צנרת ורטיבות. מדובר בבדיקה חיצונית ופנימית כולל בחדרים הרטובים, של כלים סניטריים, אמבטיות, מקלחונים, כיורים וכד'".
בדיקת חשמל: "מדובר באחת הבדיקות החשובות ביותר, זו כולל את מערכת חשמל הפנימית והחיצונית של הנכס, כולל לוחות חשמל, מערכות חימום מים, שקעים, חיבורים וגילוי אש".
5 צפייה בגלריה
רטיבות קפילרית שהתגלתה בנכס
רטיבות קפילרית שהתגלתה בנכס
רטיבות קפילרית שהתגלתה בנכס
(יח"צ)
בדק בית: חיסכון בהוצאות מיותרות
סביר להניח כי יש מי שנרתעים מלבצע בדק בית כיוון שאינם רוצים להוסיף סכומי כסף נוספים כאשר עומדים לרכוש נכס למגורים. אולם מצאנו כי בלא מעט מקרים, פעולה של בדק בית מנעה את הצורך לתקן ליקויים שנמצאו, ונזקים שנאמדו בעשרות ועד מאות אלפי שקלים.
"אני יכול להעיד כי לא פעם בדיקה שערכנו פוצצה עסקאות נדל"ן, עד כדי כך. זה קרה לאחר שביצענו בדיקה מקדימה, והדו"ח המפורט שלנו הצביע על ליקויים בסכומים של עשרות אלפי שקלים ויותר.
הדו"ח הזה נועד להאיר את תשומת לב הדייר לפרטים וליקויים קיימים, כך שהוא יוכל לדרוש מהקבלן/מוכר לתקן את הליקויים שנמצאו עוד לפני כניסתו לדירה, ולחסוך מעצמו את אי הנוחות של חיים בדירה בעת ביצוע התיקונים.
היו מי שהעדיפו לא לרכוש את אותו הנכס, והיו מקרים שהקבלן או המוכר סירבו להוריד מעלויות הרכישה את הליקויים שנדרשו לתקן. הד"וחות שלנו קבילים גם בבתי משפט, כך שהיו מי שנעזרו בנו גם בהקשר הזה, כשישנם סכסוכים בין שכנים על בעיה מסוימת, בכל הנוגע לבעיות הנדסיות של בניינים, בצרכים מיוחדים אל מול העיריות ועוד", סיכם עבורנו את הדברים בעלי חברת "בוני העמים".
בוני העמים – יצירת קשר
5 צפייה בגלריה
בוני העמים לוגו
בוני העמים לוגו
בוני העמים
(יח"צ)
לפרטים נוספים אודות השירותים השונים שחברת "בוני העמים" מעניקה,
חייגו לטלפון: 073-3260497