סגור
כדאי להכיר

שוק התעסוקה 2022: לא תאמינו מה עומד לקרות ממש בקרוב

אז איפה הם העובדים ההם? מנכ"ל חברת הייעוץ וההשמה 'טופ משאבי אנוש', מספר מדוע השכר עומד לעלות בקרוב וכיצד מגייסים מועמדים איכותיים באמת

שוק העבודה עובר שינויים המשפיעים על מחפשי העבודה והעובדים (גם הבכירים), כמו גם על המעסיקים. הקורונה היא גורם מרכזי לכך אבל לא רק. גם הקידמה, היכולת להתנהל בתנאי חוסר ודאות והנורמה של מעבר ממקום עבודה אחד לשני ברגע, תורמות לעניין.
4 צפייה בגלריה
טופ משאבי אנוש - חברת השמה
טופ משאבי אנוש - חברת השמה
טופ משאבי אנוש - חברת השמה
(יח"צ)
"הקורונה צמצמה את כוח האדם שפנוי לעבודה בתעשייה באופן משמעותי. איפה אותם מחפשי עבודה? עובדים בבתי קפה, כבודקי קורונה או שנהפכו להיות עצמאים בתחומים שונים. השהות הארוכה בבית גרמה לרבים לעשות הסבה מקצועית, לבדוק שוב את המסלול המקצועי ולנסות להפיק את המירב בכל הקשור לתעסוקה", מסביר זוהר אלון, מייסד ומנכ"ל חברת הייעוץ וההשמה המובילה 'טופ משאבי אנוש בע"מ'.
יש לו גם חדשות מאוד מעניינות: "בקרוב מאוד תהיה עלייה בשכר הממוצע של 25%-15%. אם פעם העובדים חיפשו משכורת מינימום ודיברו על שכר שעתי, כיום הם דורשים הרבה יותר, ומדברים על שכר גלובלי. בעבר קרן השתלמות הייתה מילה גסה, וכיום מדובר בתנאי בסיסי, בנוסף לדרישות הנוספות הרבות" הוא אומר, ומזהיר: "מי שלא ישחק את המשחק ולא ישמור על העובדים שלו, עלול למצוא את עצמו עם חוסר בהון אנושי".
משחק הכיסאות גם כשמדובר על השמת בכירים
זוהר מדגיש את המגמה לפיה שוק העבודה יתאפיין ב'משחק הכיסאות', מהעובד הזוטר ועד להשמת בכירים: "המשק דוהר קדימה, המחייה עלתה, והדבר משפיע גם על שוק התעסוקה. בניגוד לדורות הקודמים של העובדים שתפסו את הכיסא זמן ממושך, הדור של היום שואף להתקדם מבחינה מקצועית וכלכלית. הנאמנות שהייתה פעם לאותו מקום עבודה, החליפה את מקומה בשאיפות לקידום ולשכר גבוה יותר. הדור של היום גם יכול לחיות בתנאים של חוסר וודאות, דבר המאפשר ניידות מקצועית ומעבר נוח וקל ממשרה למשרה, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה".
4 צפייה בגלריה
טופ משאבי אנוש - גיוס עובדים
טופ משאבי אנוש - גיוס עובדים
טופ משאבי אנוש - גיוס עובדים
(יח"צ)
חברת בוטיק לייעוץ והשמה - כולל מחלקת בכירים חדשה
חברת 'טופ משאבי אנוש' היא חברת בוטיק בפריסה ארצית, אשר לדבריו של זוהר, בוחרת בקפידה את לקוחותיה הכוללים חברות כדוגמת: בסט קרטון אקרשטיין איטונג, גלעם, סומך חייקין, AIG, בנק הפועלים ועוד. זוהר עצמו, מעורב באופן אישי ומכיר את מחפשי העבודה ואת החברות, כולל את התיעדוף של כל חברה בהחלטות לגבי כל מועמד. "חשוב לנו להיות זמינים גם בשעות הלילה, למנכ"ל שצריך להתייעץ לגבי משרה או עובד/ת וכך גם לגבי מחפשי העבודה, שמקבלים מענה וייעוץ לגבי התאמתם לתפקיד מסוים והכיוון של הקריירה בה הם בוחרים" הוא מסביר.
לאחרונה השיקה החברה מחלקת הד הנטינג המתמחה בהשמת בכירים במשק, עד לרמת מנכ"לים ונשיאי חברות. זוהר מסביר כי המחלקה החדשה, מבוססת על ניסיון העבר ויחד עם זאת, כעת הטיפול ניתן מא' ועד ת', כולל ליווי אישי ומעורבות בכל שלב בדרך. "היתרון המרכזי של המחלקה, הוא היותה חלק מחברת בוטיק, המאפשרת דיסקרטיות, מקצועיות בלתי מתפשרת וקביעת פרופיל מדויק ומוקפד, למציאת המועמד המתאים. המבדקים שאנו עורכים מאפשרים רמת דיוק מרבית, במטרה לזהות אנשים יציבים מקצועית, שלא מחפשים הרפתקאות, אלא את המקום הבא בו יוכלו להשתלב, על בסיס כל הניסיון והידע שרכשו במהלך השנים".
"אנחנו סוג של מתווכים, שדואגים לשני הצדדים"
'טופ משאבי אנוש' מבוססת על ניסיון רב השנים שמביא איתו זוהר, הכולל מעל ל-15 שנים במהלכן צבר ידע והיכרות עמוקה עם התחום. את דרכו התחיל כמנהל סניף של חברת אבטחה גדולה בירושלים, כולל ניהול של קרוב ל-500 עובדים. לאחר מכן הפך אחראי על הגיוסים, כולל ניהול פרויקטים ולבסוף, החליט לצאת לדרך עצמאית ולהקמת חברה, שלמרות הצלחתה הרבה, כוללת אווירה משפחתית ויחס אישי לכל לקוח או מועמד.
"אנחנו למעשה מתווכים בין שני הצדדים, ודואגים שכל אחד יזכה בטוב ביותר. חשוב לי להדגיש ש'טופ משאבי אנוש' היא חברת השמה ולא כוח אדם. כשמועמד מתקבל לעבודה, חשוב שהוא ירגיש חלק מהמקום שקיבל אותו, מחויבות שנגרמת מהיותו עובד של החברה ולא שלנו, ומהקשר הישיר בין שני הצדדים. זה לא סותר את העובדה, שאנחנו מבצעים מעקב, ליווי של העובד לאחר קבלתו לעבודה, ושומרים איתו על קשר גם בכל הקשור לקידום והמשך דרכו המקצועית" מסביר זוהר, ומוסיף: "כך גם שמדובר על המעביד. צוות הניהול שלנו מלווה את רכזות הגיוס בכל רגע נתון, במטרה לוודא כי המועמד שנשלח מתאים ב-100% לדרישות הלקוח. הליווי של שני הצדדים, עוזר לנו גם ללמוד ולהשתפר בכל פעם מחדש".
4 צפייה בגלריה
טופ משאבי אנוש- דאוגים לשני הצדדים
טופ משאבי אנוש- דאוגים לשני הצדדים
טופ משאבי אנוש- דאוגים לשני הצדדים
(יח"צ)
תהליך התאמת העובד ויכולת ההתאמה המדויקת, המבוססת על היכרות עמוקה עם החברה
לחברה ניסיון מוכח בהתמקדות בלקוח, החל משלב המיון והגיוס ועד למציאת פתרונות כוח אדם ממוקדים, על פי הצרכים של הלקוח בזמני שיא וברמת דיוק חסרת תקדים. כאמור, מנהלי החברה עבדו בעבר כבכירים בעולם התעשייה, ומגיעים עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה בעולם התעסוקה ובטיפול בכוח אדם. כל אחד מאנשי הצוות הוא בעל תואר שני בתחום משאבי אנוש.
זוהר גם מגלה כי כל המועמדים עוברים מבדקי אמינות של 'אדם מילוא' ו'שפי קינן', וכי אחת הסיבות בזכותה מצליח הצוות להגיע לרמת דיוק מאוד גבוהה, היא רמת התקשורת הטובה עם הלקוחות, כמו גם העובדה שהם סומכים על החברה ונותנים לאנשי הצוות קרדיט בהחלטות לגבי מועמדים מתאימים: "כל זה נובע מהעובדה שאנחנו מכירים היטב את הלקוחות שלנו, כולל האופי של המנהלים, סוג העבודה ותמהיל הדרישות".
4 צפייה בגלריה
טופ משאבי אנוש - לוגו
טופ משאבי אנוש - לוגו
טופ משאבי אנוש - לוגו
(יח"צ)
חברת בוטיק משפחתית שמביאה תוצאות - עם דגש על השמת בכירים
זוהר מודה שאהבתו הרבה לתחום, כמו גם לאנשים, היא שגרמה לו להיכנס לתחום ולהקים את חברת 'טופ משאבי אנוש'. לכל אורך הדרך, הוא מודה, מובילה אותו האינטואיציה והצוות המסור כדוגמת דרור ולד - סמנכ"ל התפעול, ומנהלת מחלקת הבכירים - עו"ד קרן בן בכר.
כאמור, השאיפה למצוינות ולמתן מענה לשני הצדדים, כמו גם הדרישה מלקוחות, הובילה להקמת מחלקה ייעודית ודיסקרטית להשמת בכירים והד הנטינג: "כל עובד בכיר יודע לנוע מדי 3-4 שנים מתפקיד אחד לשני. אם הוא מחכה יותר מ -5 שנים, בדרך כלל הוא יבלע ויהפוך לדומיננטי פחות. מצד שני, רוב הבכירים מחפשים בית, מקום בו ימצאו יציבות כלכלית, ויספק תשתית איתנה וטובה לתפקיד הבא. אנו רואים עצמנו כשותפים אסטרטגיים להצלחת לקוחותינו, ולכן חשוב לנו לתת מענה למגוון מועמדים, ומבחינת החברות - למגוון תפקידים. זאת בנוסף לייעוץ ללקוחות בנושאים שונים בתחום התעסוקה, לרבות ייעוץ ארגוני ועוד" הוא מסכם.
לקבלת מידע נוסף למחפשי עבודה או ללקוחות שמעוניינים במועמדים ובהד האנטינג, מוזמנים ליצור קשר>> 1-700-500-644
ניתן גם לשלוח קורות חיים למייל>> CVS@TOP-HR.ORG
כתובת: פריסה ארצית
בהצלחה!