סגור
כדאי להכיר

ד"ר פוליש: האם בקרוב מאוד הרובוטים יחליפו את אנשי תעשיית הניקיון?

תקופת הקורונה רק חידדה עבורנו את הצורך בניקוי יסודי של בתים, משרדים ושאר חללים בהם אנחנו נמצאים ומסתובבים, ושהדבר יעשה ידי חברה מקצועית שיודעת את העבודה, כזו שלא משאירה שום מקום לספק

כתוצאה מהדרישה המוגברת בקרב הציבור הפרטי והמוסדי לחברות ניקיון, נרשם מחסור חמור באנשי מקצוע וצוותים מקצועיים שיצליחו לעמוד בעומסים. על פי ברק שרעבי, המנכ"ל של חברת "ד"ר פוליש", המחסור של אנשי מקצוע הוא כל כך גדול, כך שהערכה נעה בחוסר של לא פחות מ 15 אלף עובדים, אך לפי שרעבי, זו לא הבעיה היחידה העומדת בפני מי שעוסקים בענף.
הרובוטים משתלטים על שוק העבודה
3 צפייה בגלריה
ד"ר פוליש - ניקיון בתים
ד"ר פוליש - ניקיון בתים
ד"ר פוליש - ניקיון בתים
(יח''צ)
"כמי שחי ונושם את התחום הזה כבר 15 שנים אני חייב להיות מציאותי, המצב הנתון שבו יש חוסר בעובדי ניקיון הוא רק איתות לגבי העומד לבוא בעוד מספר שנים. הקדמה לא עוצרת במקום וכבר עכשיו אנחנו רואים כיצד טכנולוגיה מתוחכמת מביאה לידי ביטוי רובוטים עוצמתיים שיש ביכולתם לשאוב, לנקות ולשטוף בצורה יסודית למדי.
אם בתחילה גם אני הייתי סקפטי וחשבתי שבכל הנוגע לניקיון, אי אפשר יהיה להחליף את המגע של יד אדם, בטח ובטח אנשי מקצוע מנוסים, אז לצערי לא כך הם פני הדברים. אני חושש מאוד כי העתיד של המקצוע הזה וכפי שהוא היום עומד להשתנות מקצה לקצה, והשינוי הזה יפגע בחברות גדולות וקטנות כאחד.
אם היום האיי רובוט הפך להיות מוצר בסיסי בכל בית שני בישראל, כאשר ישנם מספר סוגים, לניקיון של שטיחים, רצפות ואפילו חלונות, אז אפשר רק לחשוב אילו עוד פעולות ובאיזו עוצמה נראה מצד הרובוטים הללו ואחרים בעוד עשור.
הרובוטיקה הוא תחום טכנולוגי העוסק בתכנון, תפעול ויישום, וכבר היום ברחבי העולם אנחנו רואים כיצד רובוטים מחליפים כוח אדם בביצוע רחב של עבודות. ברשתות הגדולות בארה"ב, מי שפורקים סחורה ומסדרים אותה על המדפים הם רובוטים ולא אנשים, הם גם מנקים את הרצפות, שואבים את האבק ואלו נחשבות לפעולות בסיסיות. היתרון הגדול ביותר עבור המעסיקים השונים הוא שרובוט אינו גוזל זמן עבודה, הוא אינו יוצא להפסקות של אוכל וסיגריה, אלא פעיל כל הזמן ועושה זאת בצורה יעילה", ברק שרעבי סיפר לנו בבקיאות מרשימה.
ד"ר פוליש: מזינים פרטים ומקבלים הצעת מחיר בלי לשוחח עם נציגי שירות
3 צפייה בגלריה
ד"ר פוליש - מביאים את המקצועיות לתחום הנקיון
ד"ר פוליש - מביאים את המקצועיות לתחום הנקיון
ד"ר פוליש - מביאים את המקצועיות לתחום הנקיון
(יח''צ)
שרעבי הוסיף וסיפר לנו, כי בדיוק כפי שלפני 20 שנים השימוש בטלפון הסלולרי היה עבור ביצוע של שיחות יוצאות ונכנסות, ולאחר מכן גם שליחת מסרונים, כיום המכשיר הקטן שנכנס בקלות אל תוך הכיס של כולנו משמש כמשרד נייד עבור בעל עסק או עקרת בית, וכך גם עתיד ענף הניקיון להשתנות.
תוך כדי השינויים הטכנולוגיים השונים ועל מנת להישאר רלוונטי עד כמה שניתן, בד"ר פוליש החלו לבצע מספר פעולות שהציבו אותם בחוד החנית של התעשייה בארץ ובעולם. בחוכמה רבה הם בנו תוכנית עבודה שנועדה להקל על קהל הלקוחות ולקצר את הזמן כאשר הם מבקשים להיעזר בשירותי הניקיון שלהם.
באתר הבית של ד"ר פוליש" ישנה עמודה בשם מחיר, והיא למעשה ביטלה את הצורך להתקשר אל נציג שירות, ולהתחיל להסביר לו במה מדובר, איזה גודל הדירה, כמה חדרים, האם יש מרפסות או לא, האם הבית מרוהט וכל פרט נוסף.
במקום זה ישנה מערכת שלתוכה רק צריך להזין את הפרטים הידועים לכם, לקבוע תאריך ושעה מבוקשים ואז מקבלים הצעת מחיר מדויקת. לאחר שאישרתם את הכל, הצוות המקצועי של ד"ר פוליש יגיע ויעשה את המוטל עליו בדיוק כפי שנדרש.
ד"ר פוליש: תוכניות לעתיד
3 צפייה בגלריה
ד"ר פוליש
ד"ר פוליש
ד"ר פוליש
(יח''צ)
"יש אימרה ידועה כי זמן הוא כסף, וכמו שהזמן של הלקוחות שלנו יקר, כך הם פני הדברים, גם בחברה שלנו. בגלל העומסים לשירותי ניקיון מגוונים כפי שהחברה שלנו מעניקה, ובגלל שישנו מחסור באנשי מקצוע, היינו חייבים לעשות צעד ושינוי שלא רק יקצר את זמן ההתקשרות המוקדמת, אלא יהפוך את העניין לקל ופשוט עבור כולם.
לשמחתי האפשרות הזו להזין פרטים ולקבל הצעת מחיר בלי הצורך לשוחח עם נציגי שירות, הקפיץ את הפעילות שלנו בצורה חסרת תקדים, ותוך כדי תנועה אנחנו עורכים מחקרים ובדיקות, לראות כיצד נוכל להקדים את השוק גם בכל הנוגע להיערכות כנגד הרובוטים שעתידים להשתלט על התעשייה בעוד מספר שנים", ברק שרעבי סיכם עבורנו את הדברים.
ד"ר פוליש: יצירת קשר
אם בכל זאת אתם מעוניינים לשוחח עם אחד מציגי החברה בכל הנוגע למגוון השירותים שד"ר פוליש מעמידים, שירות הלקוחות זמין בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 08:00 בבוקר ועד 18:00 בערב, בטלפון: 1800-39-39-30