סגור
כדאי להכיר

MOONART המקום בו כל סיפור אישי הופך לספר במציאות

הכול התחיל בהפקת ספר אישי כמתנה לרגל פרישה מחברה גדולה שקיבלה שירותי עיצוב גרפי מסטודיו MoonArt. זה קרה לפני 17 שנה, כאשר ספרים אישיים עדיין לא יצאו לאור. מאז, ולאורך כל השנים האלו התרחב מאוד תחום הספרים האישיים בסטודיו וכבר יצא לנו ללוות מאות פרויקטים ולקוחות להם הפקנו ספרים מרגשים, אותנטיים ומקוריים, תוך הקפדה על מקצועיות בלתי מתפשרת ובהתאמה מדויקת לצרכים הייחודיים של כל לקוח

"כל ספר חדש שיוצא לאור מביא עמו תחושת התרגשות עצומה" אומרת מונה אריאל, בעלת הסטודיו. "אני זוכרת באופן ברור את הספרים האישיים הראשונים שהפקנו. עבדנו עם כמה חברות גדולות במשק ויצרנו ספרי מתנה לבעלי תפקידים בכירים בחברה - מנכ"לים, סמנכ"לים ופורשים ותיקים. מה שאפיין את הספרים האלה היו החומרים המיוחדים שמהם יצרנו את הספר השלם. השתמשנו בתיעוד חוויות עבר בחברה, מכתבים שהאנשים כתבו וקיבלו לאורך השנים, ברכות מקולגות, חברים ותמונות כמובן. ככה, לאט לאט כמו ביצירת פאזל, הרכבנו את התמונה שהייתה הבסיס לספרים הראשונים בהפקת הסטודיו".
4 צפייה בגלריה
"היה לי הכבוד לעצב את הספר עבור נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שניתן לו בהוקרה על שירותו כנשיא מאת הרמטכ"ל אביב כוכבי"
"היה לי הכבוד לעצב את הספר עבור נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שניתן לו בהוקרה על שירותו כנשיא מאת הרמטכ"ל אביב כוכבי"
"היה לי הכבוד לעצב את הספר עבור נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שניתן לו בהוקרה על שירותו כנשיא מאת הרמטכ"ל אביב כוכבי"
(יח"צ)
בהמשך, הצטרפו כותבים וכותבות תוכן שהרחיבו את העשייה בסטודיו להפקת ספרים מקצועיים, אוטוביוגרפיות, ספרי הוקרה וספרי תיעוד של שורדי שואה. עם הזמן, וככל שהביקוש לספרים צבר תאוצה, נדרש הסטודיו להתאים את הפעילות שלו גם לאפיקים חדשים בתחום הפקות הספרים, להתחיל לעסוק בתיעוד של היסטוריית ארץ ישראל, בין אם מדובר באנשים שחיו כאן לפני הקמת המדינה ובין במקרה של תיעוד סיפור חייהם של שורדי שואה שעלו לארץ לאחר מלחמת העצמאות. "זה כבוד עצום להיות חלק מדבר כזה ואני שמחה שיש לנו את היכולת לגעת ולעסוק בסיפורים אישיים כל כך מיוחדים" אומרת מונה.
סיפורים מרגשים ומיוחדים שגילינו לאורך השנים
בשלב זה, היינו כבר סקרנים לשמוע על סיפור אחד מעניין שיצא למונה להיחשף אליו. "כמובן שיש המון סיפורים מיוחדים וזה אחד הדברים שאני מודה עליהם כל יום מחדש, אך יש אחד שזכור לי יותר מכולם. לפני כמה שנים הפקנו ספר שהורכב ממכתבים שנמצאו בתוך מזוודה שהתגלתה במהלך שיפוץ של בית. המכתבים תיארו תקופה בחייה של ילדה בת 10 שעלתה לבדה לארץ כאשר הוריה וגם חברתה הטובה נשארו מאחור, בארץ המוצא. לאחר שהספר פורסם קיבלתי פנייה מיוחדת מבחור באוסטרליה שקרא את הספר, שיתף את אמא שלו בסיפור וביחד הם הבינו שהחברה שבה מדובר זו היא. כך יצא שחברות הילדות שלא נפגשו 50 שנה ואף אחת מהן לא ידעה מה עלה בגורל חברתה נפגשו, בזכות הספר. זה באמת היה אחד הסיפורים שהכי ריגשו אותי".
4 צפייה בגלריה
"הצצה לספר "תרופות הלכה למעשה" - מאת אלעזר ויטנברג - מדריך מקצועי לסטודנטים ולסגל הרפואי
"הצצה לספר "תרופות הלכה למעשה" - מאת אלעזר ויטנברג - מדריך מקצועי לסטודנטים ולסגל הרפואי
"הצצה לספר "תרופות הלכה למעשה" - מאת אלעזר ויטנברג - מדריך מקצועי לסטודנטים ולסגל הרפואי
(יח"צ)
כיום, בזכות הצוות האיכותי והמקצועי שעובד בסטודיו - כותבי התוכן, עורכים לשוניים, אנשי הצילום וההפצה - מתקיימת אלטרנטיבה מצוינת לכל מי שחולם לכתוב ספר. "המסר המרכזי שלי לקוראים הוא שכל מי שחשב, נרתע או פחד אך תמיד חלם על הוצאת ספר אישי - יש לו כתובת! אפשר להתייעץ, לשאול ולחשוב ביחד. ייתכן שזה יתאים עכשיו או אולי בעתיד, זה לא חייב להיות בשמיים וזה אפשרי, הגיע הזמן להעז".
בסטודיו מאמינים כי כל חלום יכול להפוך לספר, גם אם מדובר בהפקה של ספר בעותק יחיד. גם הוא, ראוי שיצא לאור ויפיץ את הבשורה שלו לעולם. בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים, בעלי עסקים, אמנים ויוצרים בוחרים להעלות על הכתב את סיפורם האישי. בחלקם מדובר בתיעוד היסטורי הכולל תמונות, מכתבים וקטעי מידע ובחלקם מדובר בספרות מקצועית של בעלי מקצוע המעוניינים לשתף את הידע שלהם עם כמה שיותר אנשים וכך להפוך לאוטוריטה בתחומם".
4 צפייה בגלריה
מה חשוב בעימוד ספר
מה חשוב בעימוד ספר
מה חשוב בעימוד ספר
(יח"צ)
מקפידים על הדקויות עד הפרט האחרון
העימוד הוא אחד הנושאים בתהליך הפקת הספר אשר חייב לקבל התייחסות מדויקת וקפדנית ביותר. העימוד הוא טכניקה מקצועית הקשורה לעיצוב האלמנטים הגרפיים והטקסטואליים על-גבי עמוד. "חשוב לנו לוודא שהטקסט יהיה נוח לקריאה, נהיר לעין, נגיש לפי גילם של הקוראים וגם יפה. גודל הטקסט, בחירת הפונט, האיורים, בחירת הצבעוניות - כל אלה יבטיחו נגישות נוחה לקורא". תהליך הטיפול בתמונות מורכב מסריקות, ליטוש, תיקון והחייאת צבעים באופן מקצועי על מנת שייראו בספר בצורה איכותית ונקייה. "עוד יתרון מרכזי בהפקת ספר הוא תהליך השימור שמתבצע לאותם מסמכים ישנים ולאותן תמונות ישנות ומאריך את חייהם".
יתרון נוסף בהפקת ספר דרך סטודיו MOONART הוא השירות המקיף והכולל שמקבל הלקוח, בדגש על היחס האישי. "כל מי ששותף לעשייה הוא חלק בלתי נפרד ממעטפת הליווי והקשב שאנו מעניקים ללקוחות שלנו. אנחנו מלווים אותם צעד צעד בכל הדרך ולשם כך ריכזנו את כל השירותים שהלקוח צריך במקום אחד". "חשוב לי לציין" מוסיפה מונה, "כי כל פרויקט שייך בבלעדיות ללקוח ואנחנו לא גובים עמלות או תמלוגים. כאן זו החממה הטובה ביותר למי שרוצה ליצור ספר וכאן אין גבול לדמיון. הכול פתוח, הכול אפשרי".
עשייה משותפת -הצלחת אחת
בתהליך היצירה וההפקה של הספרים שותפים אנשי מקצוע איכותיים שמשקיעים את כל ליבם בעשייה חשובה זו. "אני מאושרת להיות מוקפת באנשים כל כך מוכשרים ויצירתיים שביחד איתי ממשיכים להעשיר את העולם בידע ובסיפורים מעוררי השראה. אני כמובן מדברת על אירה כהן - "חיים בספר" - כתיבת ביוגרפיות ותיעוד סיפורי חיים, גלי צבי ויס - עיתונאית ומייסדת אתר הכותבים "דרך המילים", סיגל בר - כותבת תוכן, עורכת לשונית וספרותית ומאיירת, לירז טלר - כותבת תוכן עסקי וכל חברי צוות בית הדפוס שעומד מאחורי כל הדבר המיוחד הזה - "מילניום איילון טוטל בע״מ" הנהדרים. הם ועוד רבים אחרים פועלים בשיתוף פעולה חזק ועוצמתי שגורם לי לאושר".
4 צפייה בגלריה
מונה אריאל
מונה אריאל
מונה אריאל
(יואל קדם - קדם צלמים)
לקראת סיום, ביקשנו ממונה לשתף אותנו בתפיסת העולם שלה על ספרים וקריאה. "ספרים הם
עולם ומלואו ואני חושבת שלתיעוד יש כוח. לאורך השנים תיעדתי מאות סיפורי שואה ואני מאמינה
שכל סיפור שכזה פשוט צריך להיכתב. זו המחויבות שלנו לאותם שורדים, למשפחות שלהם, לדור
הבא, להיסטוריה של העם היהודי במדינת ישראל וכמובן מחויבות להיסטוריה של העולם". מונה
מוסיפה ואומרת, "האחריות של הצוות ושלי בסטודיו MoonArt לספק ללקוח את הספר הכי מרגש
והכי מרשים שהוא יכול לדמיין - היא אחת מאבני הדרך המשמעותיות ביותר בעשייה שלנו".

טלפון- 0507503539