סגור
כדאי להכיר

Ls משכנתאות – הדרך להבין את הבנקים ולחסוך

שוקי אמון וליזה כהן, יועצי משכנתאות הבעלים של LS משכנתאות, מאמינים בלתת את הידע ללקוחות. לא רק להשיג עבורם את המשכנתא המשתלמת אלא לסייע להם להבין מה הבנקים אומרים ולמה הם מתכוונים. טיפים שכדאי להכיר לפני שהולכים לבנק

ליזה כהן ושוקי אמון עבדו יחד כשכירים במשך שנים כמנהלי לקוחות אסטרטגיים. אחרי שכהן פנתה למחזר משכנתא "גילתי שאני לא מבינה הרבה והחלטתי ללכת ללמוד את התחום לעומק. הצעתי לשוקי להצטרף אלי. למדנו ביחד ועם סיום הלימודים מחזרתי את המשכנתא שלי וסייענו לחברים".
השניים גילו תחום מרתק שהתחבר היטב עם הרקע והניסיון המקצועי שלהם "כמנהלי תיקים ניהלנו על בסיס יומי, מו"מ מול החברות הגדולות במשק ומול הבנקים. כך שהיה לנו יתרון גדול. התחלנו ללוות חברים ועשינו עבורם מחזור משכנתא. גילינו שאנחנו משיגים תוצאות מופלאות בזכות הידע ובזכות הקשרים בבנקים וההכרות עם המערכת".
בד בבד עם פרוץ הקורונה הם החליטו לעזוב את העבודה הקודמת ולפתוח יחד משרד שייתן מענה למבקשי משכנתא ומחזור.
להפוך את עולם הבנקאות לנגיש לכולם
כהן מספרת, "אני זוכרת כמה לא הבנתי כשפניתי לראשונה למחזר את המשכנתא שלי לפני שהלכתי ללמוד. אני מכירה את השפה 'הבנקאית'. כשהחלטנו לפתוח עסק, היה לנו ברור שאנחנו רוצים לא רק לחסוך כסף ולהציע את המשכנתא הנכונה ביותר ללקוחות שלנו אלא גם לתווך את העולם הזה ולעזור לאנשים להבין בדיוק את המשמעות של כל דבר ועל מה הם חותמים. השקיפות שלנו מול הלקוחות מלאה. זה לא רק שאנחנו באים ואומרים 'השגנו לכם את המשכנתא הכי טובה' אנחנו מסבירים כל דבר, מראים ומשווים יחד איתם.
הלקוחות יודעים מה התהליך, אנחנו מאמינים לפרוש על השולחן את התהליכים, להציג את הכל, גם את הקשה וגם את הקל ולהסביר את היתרונות, החסרונות ומה אפשר לעשות". אמון מוסיף "המטרה שלנו היא מעבר להשיג את המשכנתא הטובה ביותר ללקוחות שלנו, אנחנו מלמדים אותם את התחום, לא כדי שיהיו יועציי משכנתאות מקצועיים אבל כדי שידעו ויבינו על מה הם התחייבו, שלא יהיה מצב שהם לא יודעים מה הם לקחו ומה המשמעות של זה ומה היו החלופות. המטרה שלנו היא לשנות את השפה, שהלקוח יבין מה הוא עושה, איך לדבר עם הבנק ואיך לפעול גם בעתיד".
LS משכנתאות מציעים מספר טיפים ועצות חשובות לעומדים בפני לקיחת משכנתא או מחזורה:
"בעקבות הקורונה, יש התעוררות בעולם המשכנתאות, אנשים נקלעו לקשיים ורוצים לחסוך במשכנתא. המודעות גבוהה והיום אפשר לומר שנוצר צוואר בקבוק ולבנקים קשה לעמוד בקצב.
זו תקופה מצוינת לבדוק מחזור משכנתאות, הריביות בשוק משתנות ומגבלת ה- 1/3 פריים ירדה. שזו הריבית הכי נמוכה במסלולי המשכנתא, ללא עמלת פירעון כשבאים לסגור בפירעון מוקדם ואין עליה מדד. עד לא מזמן ניתן היה לקחת רק 1/3 מהמשכנתא במסלול הזה. בנק ישראל ביטל את המגבלה הזאת והריביות השתנו. זה הזמן לחסוך במשכנתא גם למי שקונה דירה חדשה וגם למי שמנצל את ההזדמנות בשוק עקב הקורונה ומחפש לרכוש נכס שני, ניתן היום בקלות יחסית למנף נכס קיים לטובת משכנתא לנכס נוסף".
2 צפייה בגלריה
(עוצב באמצעות CANVA עם רישיון)
תלמדו ותתעניינו
"קראו, תלמדו באינטרנט, משכנתא זו אחת מההלוואות הגדולות שנעשה בחיים. אל תמהרו לבצע עסקה לפני שהבנתם במה מדובר. בדקו עם הבנק שיש לכם אישור עקרוני למשכנתא. אל תתחייבו לפני שאתם יודעים שיש לכם מימון. זה לא אומר לסגור את ההלוואה אבל לדעת פחות או יותר מה אתם יכולים לקבל ולא להניח הנחות. כבר קרו מקרים שלקוחות חתמו על עסקה ואז גילו שאין אישור מהבנק. עשו בדיקת היתכנות. תבדקו ברשת על הריביות השונות ומשמעותן".
הכנה לקראת המשכנתא
"ערכו ניתוח מקיף של ההוצאות וההכנסות שלכם. כתבו בטבלה מסודרת מה ההוצאות החודשיות שלכם הקבועות והמשתנות. כחלק מההכנה המוקדמת לתהליך המשכנתא, בדקו את החשבונות, הסתכלו על הוצאות צפויות קדימה וודאו שאין חריגות. תכננו את סל האשראי, שלא ניפול באיזה צרה או הוצאה שלא תכננו מראש. השוו עם תנאי המימון כדי לדעת אם אפשר להתקדם לחוזה רכישה ומהו גובה ההחזר החודשי הנכון עבורכם".
יועץ משכנתאות
"תמיד טוב ללמוד ולהכיר את השוק ועולם המשכנתאות, לא להגיע עיוורים, לא לבנק ולא ליועץ המשכנתאות. יחד עם זאת, מומלץ לקחת יועץ. הערך המוסף שלו, בידע, בקשרים שיש לו והניסיון מול הבנק, בחסכון בזמן, באיסוף חומרים וזמן בדיקה מול כל הבנקים. הוא ידע להביא את ההצעה הטובה ביותר עבורכם. אבל תדאגו שאתם חלק מהתהליך. זה הכסף שלכם, תבינו ודעו מה קורה איתו.
אנחנו מאמינים בשקיפות של מאה אחוז, מלווים ומסבירים את המסלולים השונים גם אלה שאנחנו יודעים שהם פחות רלבנטיים, ובודקים עם הלקוח איפה הוא צפוי להיות בעתיד, כדי ליצור את המשכנתא הנכונה ביותר עבורו. חשוב לנו שהוא יבין למה כדאי שאם יהיו שינויים אחרים בעתיד, הוא ידע שהוא יכול לשנות ולתקן, מה קורה אם הפריים יעלה למשל? כשלקוח יודע שהמשכנתא שלו מבוססת פריים, כשהפריים יעלה, זה זמן נכון לבדוק מחזור, אנחנו נותנים להם כלים כדי שלא ילכו אחרינו או אחרי כל יועץ אחר 'על עיוור' כל אחד צריך כלים לבדוק את מצבו גם בעתיד".
יועץ חיצוני ולא מהבנק
"אל תסתפקו ביועץ של הבנק, לבנק יש אינטרס למקסם את הרווחים שלו כמו כל עסק והפקידים בבנק הם עובדים שלו. אנחנו מכירים את השוק, יודעים מה הריביות ומה האפשרויות וכמה אפשר להתמקח. הלקוח לא יודע אולי שבתמהיל מסוים הוא יכול לחסוך המון כסף, זה יכול להיות גם חצי מיליון שקל חיסכון. התשלום ליועץ משכנתאות חיצוני הוא מזערי ביחס לחסכון הכסף. יועץ מטעמכם דואג לאינטרסים שלכם, הלקוחות. אם אנחנו לא רואים אפשרות של חסכון משמעותי לא ניקח את הלקוח. אנחנו פועלים כדי לפשט את התהליך ולעזור ללקוח. אני לא אתן ללקוח לחתום על משכנתא שלא הייתי במצבו חותם עליה".
2 צפייה בגלריה
(עוצב באמצעות CANVA עם רישיון)
בדקו ללא עלות ובמהירות את הפוטנציאל
"פונים אלינו הרבה למחזור. הבדיקות המקדימות נעשות ללא עלות וללא התחייבות כדי לראות שיש פוטנציאל למחזור, לצורך בדיקת היתכנות עסקה הלקוח יכול להיכנס לאתר שלנו ולענות על שאלון ובעזרת הנתונים שהוא מזין, אנחנו משוחחים איתו ומעדכנים אם קיים פוטנציאל לחיסכון בהליך המחזור או המשכנתא החדשה.
בהנחה שיש חסכון זה הזמן להתקדם, לפנות ליועץ משכנתאות שייעשה סדר ויביא את ההצעה טובה ביותר. גם אם מישהו מחליט לא להמשיך אתנו או עם יועץ, על סמך הנתונים באתר הוא יכול להרים טלפון לבנק ולהגיד 'אני רוצה למחזר משכנתא, גיליתי שיש לי אפשרות להוזיל עלויות' ברוב המקרים הבנק ירצה להשאיר את הלקוח וייתן לו ריבית טובה יותר. טיפ נוסף שלנו הוא לבחון מחזור פנימי וחיצוני, כלומר, לבדוק העברת המשכנתא לבנקים אחרים וכך לקבל תנאים של משכנתא חדשה".
זכרו: הבנק לא חבר שלכם
"לא חשוב כמה שנים אתם לקוחות מצוינים ושאתם שכנים של מנהל מחלקת האשראי, הבנק לא חבר שלך, הוא גוף רווחי והמטרה שלו היא להרוויח. תמיד תבדקו לא רק את מה שמציעים לכם אלא גם את מה שלא, זה לא בהכרח כי זה לא טוב לכם, זה יכול להיות פחות טוב לבנק. לא רק בתחום המשכנתאות, רוב הזמן שאדם לא 'מדבר בנקאית' הבנק ינצל את זה לטובתו, כשמגיעים עם יותר ידע ויודעים לשאול את השאלות הנכונות השיח הופך לאחר. לכן חשוב לנו להפוך את הלקוח לשותף לתהליך, להתלבט אתו ויחד לבחון את האופציות שנכונות ומתאימות לו ספציפית".
LS משכנתאות, שד' האלונים 10, באר יעקב, שוקי: 054-9622655, ליזה: 054-6442025.
מייל: Lsmashkanta@gmail.com