סגור
כדאי להכיר

הגעת ליעד: עופר שם טוב יעזור לכם לגעת באושר

שינוי תבניות חשיבה מגבילות, יכול להביא לשינוי באופן שבו אנו תופסים את המציאות, ולעזור לנו להיות מאושרים ומוצלחים יותר

מהו אושר? לכאורה, שאלה פשוטה לא? למשל, כשאנחנו אוכלים שוקולד, אנו טועמים את טעמו המתוק וחשים מאושרים. עם זאת, יותר נכון לחשוב על ההרגשה הזאת כעונג, או לכל היותר אושר קצר-טווח: אם נשאל אתכם, 'האם אתה מאושרים', כנראה שהתשובה שלכם לא תלויה בכך שבדיוק אכלתם שוקולד, או אם הייתם בחופשה מענגת, או שמא קבוצת הכדורגל האהובה שלכם השיגה הישג ספורטיבי מכובד.
לרוב, אנחנו חושבים על אושר יותר במושגים ארוכי-טווח. לכן, אפשר אולי לחשוב על שאלות ארוכות טווח לצורך בדיקת האושר שלנו: האם החיים שלי טובים? האם אני חש סיפוק? האם יש לי זוגיות טובה, עבודה טובה, ביטחון כלכלי, בריאות? עם זאת, מושג האושר הוא אפילו חמקמק יותר מזה, היות והוא תלוי בעיקר בחוויה הפנימית: אדם יכול להיחשב 'מצליח' מבחינה אובייקטיבית – כלומר שתהיה לו את העבודה הטובה ביותר, משפחה, ילדים, בריאות כדומה – ועדיין להרגיש שהוא לא מאושר, ואולי אפילו מדוכא. שוחחנו עם המאמן והמטפל האישי עופר שם טוב, כדי להבין טוב יותר את מושג האושר, וכדי ללמוד מה יעזור לנו להיות מאושרים יותר.
2 צפייה בגלריה
עופר שם טוב פשוט להצליח
עופר שם טוב פשוט להצליח
עופר שם טוב פשוט להצליח
(תומר זקן)
שינוי תבניות חשיבה באמצעות NLP
"בתחילת שנות העשרים של חיי חוויתי שבר גדול" אומר עופר שם טוב. הרגשתי חוסר ביטחון וחוסר יציבות. במהלך ההתמודדות שלי עם אתגרי החיים, חיפשתי את הזהות האישית שלי, והתחלתי לחפש פתרונות למצבי, וכך גיליתי את התחום של אימון אישי ו-NLP.
בזכות ה-NLP והאימון, עשיתי תהליך אישי בלתי רגיל, וקיבלתי תחושת בהירות שמעולם לא הייתה לי עד אז. לאט לאט הרגשתי שיש לי את היכולת להתמודד עם אתגרי החיים, ונוצר אצלי חוסן מנטלי שנתן לי את היכולת לקום על הרגליים ולהמשיך קדימה גם שהדברים פחות מסתדרים. לאחר מכן, החלטתי להעביר את הידע והתחושות הללו לקרובים שלי. ראיתי שזה עובד גם עבורם, וכן שאני מתחבר מאד לסייע לאחרים בתהליך של אימון וצמיחה אישית. בהמשך התהליך, בניתי הרצאות, קורסים וסדנאות, בהם אני עוזר לאנשים לצמוח ולהיות מאושרים יותר ועל ידי כך להגיע לתוצאות טובות יותר. כיום אני נעזר בכלים מכל מיני עולמות, כגון NLP, קואצ'ינג, סוגסטיה וכדומה, ובשילוב עם תכנים ממקורות קדמוניים בתורת הסוד של היהדות".
מה זה בעצם NLP?
עופר: "טוני רובינס, שהוא כנראה המנטור והקואצ'ר הכי מפורסם ביותר בעולם כיום, הגדיר את ה-NLP כמדריך למשתמש למוח שלנו. כלומר, המוח שלנו הוא אמנם מכונה משוכללת, אבל לא למדנו עד הסוף את הוראות ההפעלה שלה, ולכן היא לעתים שולטת בנו במקום שאנחנו נשלוט בה. ה-NLP מאפשר לנו לכתוב הוראות קוד במוח שלנו, ולהגדיל את השליטה בתודעה שלנו, על ידי כל מיני טכניקות, עבודה עצמית ומחויבות.
ניקח למשל את הנושא של חרדות: מהיום שנולדנו ועד היום צברנו כל הרבה חוויות וזיכרונות שנמצאים עמוק בתוך תת המודע שלנו. לרובם אנחנו לא מודעים בכלל, אבל הם מעצבים את האישיות שלנו, ואת את האמונות הפנימיות שנוצרו אצלנו לאורך השנים לגבי עצמנו ולגבי העולם, כמו למשל ממה אנחנו צריכים לפחד ולדאוג לגביו. לעתים פשוט מדובר בזיכרון אחד או רצף של זיכרונות וחוויות, שיצרו אמונה מסוימת בתת מודע שלנו שמנהלת אותנו להמשך חיינו. החוויה הזו קובעת את הגבולות שלנו, למה אנחנו מסוגלים ומה אנחנו לא, עד איפה אנחנו יכולים להגיע: האם אני ראוי להיות אדם מאושר? האמונות הפנימיות קובעות את איכות החיים שלנו. ה-NLP מאפשר לנו להתגבר על הדפוסים הפנימיים שלנו שמגבילים אותנו, ולהרגיש ביטחון עצמי גדול יותר ולתקשר בצורה טובה יותר. במובן מסוים, זה אושר באמת: להרגיש בטוחים בעצמנו, להרגיש שליטה בחיינו. לחיות חיים ללא דאגות ששולטות בנו ומכבידות עלינו".
2 צפייה בגלריה
עופר שם טוב פשוט להצליח
עופר שם טוב פשוט להצליח
עופר שם טוב פשוט להצליח
(תומר זקן)
ככה נוכל להשיג יותר דברים בחיים שלנו?
"אני רואה את זה הפוך", אומר עופר. "הרבה פעמים אנחנו אומרים לעצמנו שרק אם נקבל העלאה, אם נקבל עבודה טובה יותר, יהיה לנו אוטו כזה וכזה, בן זוג כזה וכזה, אם רק נשיג את המשהו הנוסף הזה, נהיה מאושרים יותר. בפועל, אלו דברים שבמקרה הטוב יגרמו לנו אושר לטווח קצר. המטרה שלי היא לעזור לאנשים לבסס את המרכז הפנימי שלהם, להיות מאושרים ובטוחים בעצמם ללא צורך באישורים החיצוניים. הפרדוקס הוא, שדווקא אחרי שאתה מצליח לאהוב את עצמך ללא האישורים החיצוניים, אתה כן מוצא את עצמך משיג יותר הישגים. בתפיסה שלי, הצלחה לא בהכרח מביאה אושר, אבל אושר כן מביא הצלחה שמחזיקה לאורך שנים".
כדי ללמוד ולשמוע פרטים נוספים על "הסדנאות והקורס הדיגיטלי של עופר, ניתן להיכנס לאתר "עופר שם טוב – פשוט להצליח". מידע נוסף בדף הפייסבוק ובאינסטגרם.