• תפריט
תעשייה ופיננסים

איזיג'ט: המנכ"לית קרולין מקול פורשת מתפקידה

מקול שנחשבת לאחת הדמויות המרכזיות במהפכת הלואו קוסט פורשת לאחר 7 שנים. בתפקידה הבא תעמוד בראש רשת הטלוויזיה הבריטית ITV שמתמודדת בימים אלה עם השלכות הברקזיט ועליית האינפלציה

בלומברג 16:1817.07.17

קרולין מקול, מנכ"לית חברת התעופה המוזלת איזיג'ט פורשת מתפקידה לטובת תפקיד מקביל ברשת הטלוויזיה הבריטית ITV, שמתמודדת עם ההאטה בפרסום על רקע ספקולציות חוזרות ונשנות שהיא עומדת למכירה.

 

על פי הצהרות נפרדות שפרסמו אתמול החברות, מקול (55) מתוכננת לעזוב את חברת התעופה לקראת סוף השנה ותתחיל רשמית את תפקידה החדש ב-8 בינואר. מאיזיג'ט נמסר כי כבר החלו בחיפוש אחר מחליף. מקול נכנסה לתפקיד מנכ"לית איזיג'ט ביולי 2010 לשם עברה מגרדיאן מדיה גרופ, שם כיהנה בתפקיד בכיר.

 

"לאחר שבע שנים בתפקיד, ההזדמנות שהגיעה מ-ITV הרגישה כמו הנכונה", מסרה מקול בהצהרה שפרסמה איזיג'ט. "זו חברה פנטסטית הפועלת במגזר דינמי וממריץ. איזיג'ט נמצאת בעמדה מצוינת, ואני מתכוונת להיות לקוחה נאמנה בשנים הבאות".

 

יו"ר איזיג'ט ג'ון ברטון מסר בתגובה: "אני מדבר בשם כולם פה באיזיג'ט כשאני אומר שאנחנו מצטערים על עזיבתה של קרולין, ומאחלים לה הצלחה בתפקיד החדש והמלהיב".

 

קרולין מקול קרולין מקול צילום: יח"צ

 

 

מקול תהיה האישה השנייה שתעמוד בראש אחת מארבע רשתות הטלוויזיה הגדולות בבריטניה, לאחר המינוי של אלכס מאהון בחודש שעבר כראש צ'אנל 4.

 

ITV מתמודדת בימים אלה עם ירידה בהכנסות מפרסום בשל חשש המפרסמים מהשלכות הברקזיט ועליית האינפלציה. מכירות הפרסומות ייצגו 47% מכלל ההכנסות של ITV ב-2016, זאת לעומת שיעור של 64% ב-2010. כמו כן, במאי הזהירה רשת הטלוויזיה כי היא מצפה לירידה של בין 8%-9% בהכנסות מפרסום במחצית הראשונה של השנה.

 

"יש לה הבנה טובה לגבי הנושאים המרכזיים עימם מתמודדת חברת מדיה מסורתית", מעריך אלכס דגרוט, אנליסט בסנקוס סקיורטיס. בין הנושאים הבעייתיים הוא מנה את התרחקות המפרסמים מהטלוויזיה לטובת האינטרנט, והעלייה בפופולאריות של שירותי VOD. "יש לה ניסיון רלוונטי בתחום".

 

בתפקיד החדש תרוויח מקול 900 אלף ליש"ט בשנה, כולל הפרשה לפנסיה של 15% מהשכר. היא תהיה זכאית גם לבונוס בגובה של עד 180% מהשכר ותכנית תמריצים ארוכת טווח של עד 265% מהשכר. עוד הוסיפו ב-ITV כי מקול תפוצה גם על הכנסות שתוותר עליהן לאחר עזיבת איזי ג'ט.

 

מקול נחשבת כמי שעזרה לחולל מהפיכה בתעשיית התעופה באירופה, ביחד עם היריבה ריאנאייר, הודות להתרחבות המהירה של חברות הלואו קוסט. עם זאת, לאחרונה נאלצה החברה להתמודד עם השלכות ההחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי, עם ירידת מחירי הנפט ושורה של התקפות טרור ביבשת שהובילו לשפל במחירי הכרטיסים. בסוף השבוע אף פורסם כי איזיג'ט מתכוונת להקים חברה בת באוסטריה, שתאפשר לה להגן על עסקיה האירופיים לאחר הברקזיט.

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x