• תפריט
תעשייה ופיננסים

פורבס: הונו של טראמפ התכווץ ב-200 מיליון דולר משמונה לנשיא

נשיא ארה"ב ירד מעל 200 מקומות ברשימת המיליארדרים השנתית של המגזין, למקום ה-544, עם הון של 3.5 מיליארד דולר "בלבד"

שירות כלכליסט 18:1220.03.17
מאז שנכנס דונלד טראמפ לבית הלבן בינואר, הונו הצטמצם ב-200 מיליון דולר, כך לפי ההערכות במגזין פורבס, שפרסם היום (ג') את רשימת המיליארדרים השנתית שלו. טראמפ, שהונו הוערך בסביבות 3.5 מיליארד דולר, דורג השנה במקום ה-544 ברשימה, ירידה של מעל 200 מקומות לעומת השנה שעברה.

שיעורי התמיכה בטראמפ נמצאים אמנם בשפל, כך לפי הסקר האחרון שערכו בנילסן, אך הירידה בהון שלו נובעת בעיקרה מירידת מחירי הנדל"ן במנהטן, שם יש בבעלותו כעשרה בנייני משרדים.

 

בשנה האחרונה טראמפ גם הוציא סכומים גבוהים, זאת מכיוון שלטענתו הוא מימן מכספו את הקמפיין שלו לנשיאות ארה"ב. אם כי טענה זו מוטלת בספק על ידי מומחים רבים. טראמפ שבר מסורת של עשורים ומסרב לחשוף את טפסי המס שלו, שמהם ניתן היה ללמוד פרטים מדויקים יותר על גובה ההון שלו.

 

על פי החישובים של פורבס, נכון לאוקטובר 2016 הונו של טראמפ עמד על 4.5 מיליארד דולר, שהעניק לו את המקום ה-324 בדירוג. פירוש הדבר שהוא הפסיד מיליארד דולר בשנה האחרונה.

 

עם זאת, לפי הצהרותיו של טראמפ הונו גבוה בהרבה, ועמד ב-2016 על 10 מיליארד דולר. "יש לי חברה נהדרת וצברתי פורטפוליו נדל"ן, מהטובים ביותר שיש, ורבים מהנכסים שבבעלותי נחשבים בין הטובים והמפורסמים בעולם", אמר במהלך קמפיין הבחירות.

דונלד טראמפ. מסרב לחשוף את רישומי המס שלו דונלד טראמפ. מסרב לחשוף את רישומי המס שלו צילום: איי פי

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

3תגובות
בטל שלח
  • טראמפ נכשל בכל מדד של טוהר מידות אל מול אובמה המספרים שנתת לא נכונים וחלקיים. בחיפוש פשוט מצאתי שהשווי של אובמה לפני היבחרו היה גבוה מ1.3 מליון, יותר קרוב ל 8, עלייה ל 12.2 היא סבירה בהחלט בהתחשב ב 400K שנתי שמרוויח הנשיא +תגמולים על ספרים שכתב+ כמו גם דיווידנדים על השקעות שעשה (הכל לפני שנהיה נשיא). טראמפ לא רק שלא שמתנהל באי שקיפות לגבי הונו, כנשיא הוא נוהג בניגוד עניינים ברור לגבי עסקיו. הוא עדיין מנהל את עסקיו, ונותן לנציגיו (ביתו, בנו) גישה בלתי מוגבלת למידע רגיש ורב ערך, וכמובן, גישה למקבלי ההחלטות הבכירים בעולם.
    צביקה, (28.03.17)
  • לפחות אי אפשר לאמר שהוא בא בשביל לעשות כסף: קודמו נכנס עם "שווי" של 1.3 M$, ויצא עם 12.5 מליון$. איך זה, בשכר של נשיא? אין תקשורת שתחקור, הוא היה האיש המאותרג בעולם.
    גל, (20.03.17)
  • ממש מסכן. :( (ל"ת)
    אני , (20.03.17)