• תפריט
כלכלה ומדיניות

טוני בלייר נגד הברקזיט: "אנשים הצביעו בלי ידע, זה לא הזמן לאדישות או ייאוש"

ראש ממשלת בריטניה לשעבר: "זכותם של אנשים לשנות את דעתם בעניין עזיבת האיחוד האירופי. המשימה שלנו היא לשכנע אותם לעשות זאת"

שירות כלכליסט 14:2217.02.17
ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר קרא לציבור הבריטי להתעורר ולשנות את דעתו לגבי עזיבת האיחוד האירופי, זאת מאחר שלדבריו, הברקזיט מהווה איום על המדינה.

זוהי ההתערבות הפוליטית הראשונה של בלייר, מאז משאל העם ביוני שבו בחרו רוב תושבי הממלכה לעזוב את האיחוד. לדבריו, היתה אי בהירות רבה לגבי המשמעות של הברקזיט בעת קיום ההצבעה, והממשלה היתה נחושה לעזוב את האיחוד "בכל מחיר".

 

"האנשים הצביעו בלי ידע על התנאים של הברקזיט. ככל שהתנאים האלה הולכים ומתבהרים, זכותם של אנשים לשנות את דעתם. המשימה שלנו היא לשכנע אותם לעשות זאת", אמר בלייר בנאום בפני תנועת אופן בריטן (Open Britain) בעלת הדעות הפרו אירופיות. "זה לא הזמן הנכון לתבוסה, אדישות או ייאוש, אלא הזמן להתעורר ולהגן על האמונות שלנו".

 

טוני בלייר טוני בלייר צילום: בשמת איבי

ראשת הממשלה הנוכחית תרזה מיי, מתכוונת להתניע את תהליך העזיבה בחודש הבא. היא כבר הודתה כי היא מעוניינת בפרידה חלקה, כולל עזיבת השוק המשותף. היא גם הזהירה פוליטיקאים לא להפריע לתהליך. ואולם בלייר העביר ביקורת על מיי ושרים בממשלה שלה, שתמכו בפומבי בעד הישארות באיחוד, אך פועלים כעת להוצאת בריטניה מהשוק המשותף. "הם לא נוהגים באוטובוס, אלא נגררים", אמר.

 

בלייר הזהיר גם מפני האפשרות של פירוק בריטניה לנוכח הברקזיט. כך למשל בסקוטלנד מעוניינים להעלות מחדש לדיון את שאלת העצמאות, לאחר שמרבית התושבים הצביעו בעד הישארות באיחוד האירופי. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

3תגובות
בטל שלח
  • טוני בלייר צריך להיות בכלא! הוא פושע מלחמה ששלח מאות אלפי צעירים למות על סמך מודיעין מזוייף! כנראה שהבטיחו לו איזה תפקיד שקר כלשהו באיחוד האירופי ועכשיו הוא לא יקבל אותו. בכל מקרה, את האיחוד האירופי עדיף לפרק (ויפה שעה אחת קודם), והפתרון לגרמניה צריך להיות חלוקה מחדש בין מזרח ומערב. ככה החארות האלה יתרכזו בעצמם ולא בלהרוס את אירופה!
    יהודי , (18.02.17)
  • אומה מופלאה זו היתה דוברת גרמנית כיום הטמבלים לא קולטים שמטרת האיחוד האירופי היא למנוע מלחמת עולם שלישית, ואת תבוסתם בה.
    אלמלי אמריקנים הקריבו עצמם למענה, (17.02.17)
  • טוני בלייר הוא היה מרוויח הגדול ביותר אם הברקסיט לא יוצא בפועל
    יוני, (17.02.17)