• תפריט
תעשייה ופיננסים

סין: רווחי חברות חברות התעשייה ירדו בשיעור החד ביותר מאז נובמבר 2012

לפי נתונים רשמיים, הרווח של החברות ירד ב-4.2% בנובמבר; עם זאת הרווח ב-11 החודשים הראשונים של 2014 היה גבוה ב-5.3% מזה שבתקופה המקבילה אשתקד

שירות כלכליסט 11:2027.12.14
הרווח של חברות תעשייה בסין נפל בנובמבר. לפי נתונים שפרסמה היום (שבת) לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של סין, הרווח ירד ב-4.2% ל-676.12 מיליארד יואן (108.85 מיליארד דולר), הירידה השנתית החדה ביותר מאז אוגוסט 2012 הנובעת מהמכשולים הלא צפויים שעמדו בפני הכלכלה במחצית השנייה של השנה.

 

על אף הירידה בחודש שעבר, הרווח בינואר-נובמבר היה גבוה ב-5.3% מזה שבתקופה המקבילה אשתקד. לפי ההערכות, הירידה בנובמבר נובעת מהאטה במכירות וצניחה מתמשכת בכוח התמחור של היצרנים. "ירידות מחירים מתמשכות צמצמו את המרווח להשגת רווח", נמסר מלשכת הסטטיסטיקה, שהוסיפה כי ההשפעה של מחירי הפחם, הנפט והחומרים הבסיסיים, שנפלו לרמתם הנמוכה ביותר בשנים האחרונות, "ברורה ביותר".

 

מפעל בסין מפעל בסין צילום: רויטרס

 

עוד עולה מהדו"ח כי הרווחים בתעשיית כריית הפחם צנחו ב-44% בעוד הרווחים בתעשיית הנפט והגז נפלו ב-13.2%. לעומת זאת, תעשיות הטכנולוגיה הסיניות נהנו מזינוק חד ברווחים בחודש שעבר. חברות הטלקומניקציה רשמו עלייה של 20.7%, חברות אלקטרוניקה וציוד צמחו ב-15.1%, בעוד שיצרניות רכב חוו עלייה של 16.7%.

 

חוסר האיזון בביצועים מדגיש את הדילמה העיקרית שעומדת בפני הרגולטורים הסינים. מצד אחד, הם רוצים לארגן מחדש את הכלכלה הסינית כך שתתרחק מהסתמכות על הלוואות ומתעשיות האנרגיה והתעשיות הכבדות ותתמקד יותר בסקטורי הטכנולוגיה והשירותים; ואולם מצד שני, עליהם להימנע מגרימת משבר במערכת הפיננסית. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x