• תפריט
עסקי ספורט

ישראל תארח את אליפות אירופה עד גיל 21 ב-2013

אופ"א קבעה כי אליפות אירופה לנבחרות צעירות תערך בארץ . בין האצטדיונים המארחים: טדי, בלומפילד, ר"ג, נתניה ופ"ת. המשמעות הספורטיבית: נבחרת ישראל תעפיל אוטומטית לטורניר. האימקפט הכלכלי של המבקרים בישראל במהלך האליפות יעמוד על בין 20 ל-25 מיליון יורו

כתב כלכליסט 20:4227.01.11

הערב (ה') קבע הוועד הפועל של אופ"א, בו חבר אבי לוזון יו"ר ההתאחדות לכדורגל, כי מי שתארח את משחקי יורו 2013 לנבחרות צעירות תהיה ישראל, אשר לראשונה בתולדותיה תארח אירוע בסדר גודל שכזה בענף הכדורגל.

מול ישראל התמודדו ווילס, אנגליה, בולגריה וצ'כיה. בסופו של דבר הוועד הפועל של אופ"א בחר בישראל. הבחירה הוכרעה בסיבוב הראשון ובצורה ברורה,
כאשר ישראל קיבלה שמונה קולות מכלל המצביעים, צ'כיה קיבלה חמישה קולות, בולגריה, אנגליה ו-וויילס, לא קיבלו אפילו קול אחד.

 

האצטדיונים אשר הוצגו על אנשי ההתאחדות לכדורגל כאלה אשר יארחו את המשחקים, הם אצטדיון טדי בירושלים, בלומפילד ביפו, האצטדיון הלאומי ברמת גן וכן הפרוייקטים החדשים שאמורים לקום בפתח תקווה ובנתניה. בפתח תקווה אמור לקום האצטדיון בעונה הבאה. האצטדיון בנתניה במצב בעייתי יותר, אבל בהתאחדות מקווים שהזכייה ביורו תאפשר בנייה זריזה יותר שלו. העבודות על האצטדיון החדש ברמת גן לא יתחילו עד 2013, ככל הנראה.

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, התייחס להחלטה ואמר: "זה הישג חסר תקדים. אני נרגש ומאושר כמו ביום הולדתו של בני הבכור. אני מקווה שעם ההישג הזה הכדורגל הישראלי ימונף. ההישג מוכיח את גודל הערכה של אופ"א והמדינות החברות בארגון כלפי הכדורגל בישראל והעומד בראשה".

 

סיימון צ'דוויק, פרופסור מוביל לעסקי ספורט, מעריך כי האימקפט הכלכלי של המבקרים בישראל במהלך האליפות יעמוד על בין 20 ל-25 מיליון יורו.

 

 

3תגובות
בטל שלח
 • חיפה למה לא יעשו את זה בחיפה, באיצטדיון החדש, שהולך להיות בו 32,000 מקומות? זה הולך להיות איצטדיון הרבה יותר טוב מאשר איצטדיון המושבה, או העירוני בנתניה, אז למה לא?
  להב, (03.03.12)
 • הגיע הזמן שמדינת ישראל תשקיע במגרשים יותר מתקדמים מאשר אלו הקיימים ואם למדינה אין תקציבים(בטוח שיש רק מה הם הולכים לדברים לא נכונים רק כדי להשתיק פיות או לזכות באמון של ציבור כזה אן אחר).
  אז כדאי שהשוק הפרטי ייכנס לענף הזה וייתן את חסותו.
  יזרים כספים,ומיצידי שהאיצטדיון ייקרא על שמו של המשקיען.
  כמו לדוגמא ''סלקום ארינה'',או'' אורנג' פאלאס''
  ייעשו שם הופעות ענק כמו זמרים/להקות מחו''ל
  המגרש יוחכר להתאחדות עבור כל משחק של הנבחרת
  יאורגנו כנסים וארועים שתמורתם תיגבה תשלום.

  בקיצור,כסף לא חסר במדינת ישראל
  צריך קצת יותר התאגדול של כל הגופים כדי להרים פרויקטים כאלה

  ראו ערך 'טורקמובייל'' במגרש החדש של גאלאטסריי
  עופר, (31.01.11)
 • רמת גן ? ביציע המזרחי ? לוזון - אתה באמת רוצה לארח אירופאים ביציע הנורא הזה ?
  א., (27.01.11)