• תפריט
נדל"ן עולמי

לו הייתי רוקפלר: האחוזה של טייקון הבנקאות מוצעת למכירה

האחוזה של דיוויד רוקפלר, לא רחוק מניו יורק, כוללת בית בן 11 חדרי שינה, יער פרטי, בריכת שחייה, וגם - בית קברות לחיות המחמד שגידלה המשפחה. מה המחיר?

שירות כלכליסט 07:4121.09.17

ביתו של טייקון הבנקאות והנדבן המנוח דיוויד רוקפלר מוצע למכירה תמורת 22 מיליון דולר. הבית המבודד נמצא בווסטצ'סטר, ניו יורק, מרחק של 45 דקות נסיעה מהעיר ניו יורק. רוקפלר מת במרץ האחרון בגיל 101.

 

הבית כולל 11 חדרי שינה, הוא מעוצב בסגנון ג'ורג'יאני ומוקף בעצי תפוח, אלון ובוקיצה. עיצוב הפנים כולל פינת אח מגולפת, גרם מדרגות מכובד, מעלית, מרתף יינות וחדרי תחביבים שונים. כמו כן יש בבית בריכה מחוממת, אורווה, חממה ומנחת מסוקים.

 

הבית עצמו הוא בשטח של 1,020 מ"ר ושטח האחוזה כולה - 300 דונם המשתרעים מעל נהר ההדסון, וכללים מדשאה עצומה, יער פרטי, בריכת שחייה וגם בית קברות לחיות, שכן המשפחה גידלה בשעתו כבשים, דביבונים, איילים, כלבים וחתולים.

 

רוקפלר היה נכדו של איל הנפט ג'ון רוקפלר, שבתקופתו נחשב לאדם העשיר באמריקה. הבית נמצא בבעלות המשפחה העשירה מאז 1938 אז נבנה בעיצובו של האדריכל מוט שמידט, שאחראי לכמה מהבתים המפורסמים בניו יורק.

 

בבית הזה הוא גם שיכן את האוסף של 150 אלף חיפושיות שלו, שנתרם מאז למוזיאון הזואולוגיה של הרווארד.

 

דיוויד רוקפלר. הלך לעולמו בן 101 דיוויד רוקפלר. הלך לעולמו בן 101 צילום: איי אף פי

 

 

הנכס הזה מצטרף לנכסים נוספים של רוקפלר שמוצעים למכירה מאז מותו, ביניהם בית ברחוב 65 מזרח בניו יורק, המוצע למכירה מאז יוני ב-32.5 מיליון דולר. ביולי הצטרף גם נכס המתפרס על שטח של 58.5 דונם במדינת מיין, עליו מבקשים 19 מיליון דולר.

 

במקביל, אוסף האמנות הנרחב של רוקפלר, הכולל יצירות אמנות מודרניות, פורצלן סיני ורהיטים אירופיים, יוצע בשנה הבאה למכירה על ידי בית המכירות הפומביות כריסטי'ס בניו יורק.

 

 צילום: 6sqft

 

 

 צילום: 6sqft

 

 

  צילום: 6sqft

  

 צילום: 6sqft

 

 צילום: 6sqft

 

 

 צילום: 6sqft

 

 

  צילום: 6sqft

 

 

  צילום: 6sqft

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x