• תפריט
חדשות נדל"ן

המדינה מתמהמהת: מבקשת דחייה של שבועיים להגשת התשובה בנוגע למס דירה שלישית לבג"ץ

בסוף פברואר בג"ץ הוציא צו על תנאי בו הוא מורה למדינה לנמק מדוע לא לבטל את חוק מס ריבוי דירות בעקבות העתירות שהוגשו נגדו. העתירה תידון בהרכב מורחב יותר עליו תחליט נשיאת בית המשפט העליון

עמרי מילמן 19:0220.03.17

פרקליטות המדינה ביקשה היום (ב')  מחמשת העותרים נגד חוק מס ריבוי דירות את תגובתם לבקשתה מבג"ץ לדחות את התאריך בו היא נדרשת להגיש את תגובתה בנוגע לעתירה שהוגשה נגד החוק.

 

בסוף פברואר בג"ץ הוציא צו על תנאי בו הוא מורה למדינה לנמק מדוע על בית המשפט שלא לבטל את חוק מס ריבוי דירות בעקבות העתירות שהוגשו נגדו. לאחר הדיון מול השופטים אסתר חיות, ניל הנדל ונעם סולברג הוחלט גם כי העתירה תידון בהרכב מורחב יותר עליו תחליט נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור.

 

השופטת אסתר חיות השופטת אסתר חיות צילום: אלכס קולומויסקי

כעת מבקשת המדינה לדחות בשבועיים את הגשת תגובתה, שהייתה אמורה להמסר לבג"ץ עד יום חמישי הקרוב. העותרים טרם הגיבו לבקשת המדינה ולכן בג"ץ טרם קיבל את הבקשה באופן רשמי.

 

חמש עתירות הוגשו נגד החוק, בין היתר על ידי חברי האופוזיציה ועל ידי עמותת הצלחה, נסובו בעיקר סביב הליך אישורו שהוגדר על ידי היועץ המשפטי לכנסת איל ינון ככזה שנפל בו פגם שירד לשורשו של הליך.

 

בשבוע שעבר החליטה רשות המסים, בעקבות בקשה של אחד העותרים המיוצג על ידי עו"ד יובל יועז ודורון ברקתלדחות את מועד הדיווח האחרון על מספר הדירות מסוף החודש הנוכחי מה-30 במרץ ל-30 ביוני (מועד התשלום הראשון של המס). הבקשה הייתה לדחות את הדיווח ב-90 יום או עד למתן פסק דין בנושא מס דירה שלישית, אולם אם דחיית המועד הבקשה עצמה התיירתה.

 

רשות המסים דיווחה בשבוע שעבר כי במשרדי מיסוי מקרקעין מצויות כיום 200 עסקאות של מכירת דירות מגורים בהן המוכרים ביקשו לקבל את המענק כנגד החיוב במס שבח. על פי החוק מי שיכור דירה עד חודש אוקטובר יוכל לקבל מענק בגובה מס השבח שיידרש לשלם על המכירה (25% מהרווח מהמכירה) זאת עד לתקרה של 85 אלף שקל. ברשות ציינו כי עסקאות אלה טרם שודרו למערכת ועל כן עדיין לא ניתן לראות את השפעתן על מדד מחירי הדירות הצפוי להתפרסם היום. לדברי הרשות עסקאות אלה ישודרו במהלך השבוע הבא עם סיום פיתוח מערכת המחשוב שהוכנה לשם כך.

 

  

32תגובות
בטל שלח
 • מס דירות לפי הבנתי לרשותו של השופט ברק ישנם 18 דירות יוקרה האם גם הוא ישלם מס ? וכמה ?
  זאב, (24.03.17)
 • רבוי דירות כל מי שיש לו שלוש דירות ומעלה ויכול כדאי שיקנה דירה נוספת על מנת לממן את המס כמובן לחשב בהתאם.וגם וכן ישבש את הציפיות של האוצר ושל כל המושחתים למינהם.כחלון אסוף את מרעך ועוף אתה יכול לקחת גם את ביבי גפני ועוד....אתם מיותרים בכנסת ובמדינה
  חולה נפש, (23.03.17)
 • דיור במחיר נורמאלי חברה שלא רואה את הרוב, את הבסיס עליה היא נשענת סופה להחרב,
  הצעירים נותנים 3 שנות שרות בצבא 4 שנים הכשרה לתואר ואח"כ יוצאים עם חובות למדינה
  כדי לחפש למצוא את עצמם את הדירה לבנות משפחה...
  שאלה: שופטים שלהם 4, 5, ויותר דירות , ראויים לדון בכזאת שאלה?
  יצחק, (23.03.17)
 • ההתנהגות הכללית של כחלון פשוט בושה וחרפה כחלון בכישלון שלו מוריד הרבה בוחרים גם מהליכוד שנתנו יותר מידי קרדיט לכישלון שלו ...
  המום, (22.03.17)
לכל התגובות