• תפריט
חדשות נדל"ן

עיריית עפולה חתמה על הסכם להקמת קריית ממשלה שתשרת את תושבי העיר והאזור

המתחם שיכלול בין היתר את משרדי הפנים, הביטוח הלאומי ובתי המשפט יוקם בסמוך לתחנת רכבת העמק החדשה וישתרע על פני 20 אלף מ"ר; בעיר מקווים כי זהו צעד נוסף בדרך להפיכתה של עפולה לעיר מחוז

דותן לוי 14:3428.02.17

כחצי שנה לאחר החתימה עם הממשלה על הסכם גג במסגרתו צפויה עפולה להכפיל את אוכלוסייתה בעשור הקרוב, חתמה השבוע העירייה על הסכם נוסף, במסגרתו תוקם קריית ממשלה בצפון העיר, שתשתרע על שטח של כ-45 דונם. ההסכם נחתם מול מינהל נכסי הדיור הממשלתי במשרד האוצר ומפרט את גודל המתחם אשר ישתרע על כ-20 אלף מ"ר של שטח בנוי וכן את משרדי הממשלה שצפויים לאכלס אותו ובהם משרדי הפנים והחקלאות, וכן מס ההכנסה, ולשכת התעסוקה ובנוסף ייבנו בו בית משפט השלום, הביטוח הלאומי וחניון עירוני. המכרז למתחם צפוי להתפרסם בשבועות הקרובים.

הקרקע שעליה יבנה המתחם היא בבעלות העירייה ותוחכר לממשלה לתקופה של 98 שנים. בשלב ראשון מתוכנן לקום מבנה קריית הממשלה בשטח של 6,000 מ"ר (אליו יתווספו שטחי החניונים) ובהמשך צפוי לקום מבנה בתי המשפט בשטח של כ-3,000 מ"ר נוספים. כמו כן, בהמשך מתכננת העירייה להעביר למתחם גם את תחנת המשטרה הממוקמת במרכז העיר במבנה שמיועד לשימור. מלבד 2 המבנים הללו מתוכננת הקמה של בניין הביטוח הלאומי.

 

כאמור, השלב הבא הוא פרסום המכרז ולאחר מכן יחלו הליכים לתכנון ובנייה במקום. בעירייה מעריכים כי הקמת קריית הממשלה היא שלב נוסף בהפיכתה של עפולה לעיר מטרופולין המשרתת את כלל תושבי האזור.

 

ראש עיריית עפולה יצחק מירון: "במקביל לצמיחתה המואצת של העיר, עולה גם רמת ביקוש לשירותים של משרדי הממשלה והמדינה. צריך לזכור שהעיר עפולה מעניקה שירותים מגוונים גם לתושבי הסביבה הרואים בה "עיר מחוז". הקמת קריית הממשלה הינו צעד אסטרטגי מתבקש לקידום העיר עפולה למטרופולין הבא הצפון."

 

עפולה. בדרך להפיכתה לעיר מטרופולין עפולה. בדרך להפיכתה לעיר מטרופולין צילום: אלעד גרשגורן

  

3תגובות
בטל שלח
 • עפולה בדרך הנכונה יש הרבה מה לעשות בעפולה. החל בשיפור כבישים רעועים ותשתיות ועד שיפור החינוך.
  כיוון חיובי מנשב בעפולה בשנים האחרונות ותנופת הפיתוח מורגשת.
  אולם עדיין אין מרכז תעסוקתי גדול כמו שיש בפארק ההייטק ביוקנעם.
  אם המדינה תגדיר עפולה והעמק כאיזור עדיפות עם הקלות במס והחברות יתחילו לזרום העיר תמשיך למשוך אוכלוסיות חזקות והדרך למעלה תהיה סלולה.
  אורן, (01.03.17)
 • בניית עפולה באה ע"ח עזיבת תושבי נצרת עלית המדינה מפקירה את נצרת עלית ומוכרת אותה לנצרת תחתית בשלבים.
  התחיל בשכונת רובע יזרעאל וקליטתם ועכשיו להשאיר את קרית הממשלה לנצרת הערבית.
  ראש העיריה שלנו ישן ומפלגתו מפרקת לו את העיר
  חיים נצרת עלית, (01.03.17)
 • עפולה סוף סוף החור בסרגל הופך לסרגל
  ML, (01.03.17)