• תפריט
נדל"ן

כך טרפו הזרים את הקלפים ברחוב החרדי

נטישה של תושבי החוץ את ירושלים האטה את עליית מחירי הדירות בשכונות היוקרה החרדיות בעיר

דותן לוי 08:4106.07.10

בין סוף שנת 2007 לאפריל 2010 חלה עלייה ממוצעת של 13% במחירי הדירות בשכונות הליבה החרדיות בירושלים, כך עולה מנתונים של רשות המסים. הנתונים כללו 23 שכונות והם מבוססים על 553 עסקאות שבוצעו בשנים אלו. מהנתונים עולה כי מחירה הממוצע של דירת 3 חדרים בשכונה חרדית בירושלים כיום עומד על 1.25 מיליון שקל, ודירת 4 חדרים ממוצעת עולה 1.6 מיליון שקל.

 

 

לדברי משה הראל מאנגלו־סכסון, לשעבר מפקח מיסוי מקרקעין ברשות המיסים, נרשם קיפאון בשכונות החרדיות שבהן תושבי חו"ל היוו את פוטנציאל הרכישה הגדול ביותר בשנים 2007–2008, טרום המשבר הכלכלי העולמי.

מדובר בשכונות כגון סנהדריה המורחבת, רמת אשכול, מעלות דפנה וקריית בעלז. שכונות אלו נחשבו לאטרקטיביות עבור תושבי החוץ החרדים ורשמו עליות חדות מאוד באותן שנים, עד שהגיעו למחירים הגבוהים בעשרות אחוזים מאלה שביתר השכונות. לדבריו, מאז נרשמה ירידה חדה ברכישות הזרים והמחירים נותרו כפי שהם. במקביל, יתר השכונות החרדיות צמצמו פערים ורשמו עליות משמעותיות במחירים.

 

העליות החדות ביותר נרשמו במקור ברוך (26%), בנווה צבי (24%) ובזיכרון משה יחד עם כרם אברהם־גאולה (שתיהן 21%). שכונות אלה התאפיינו בקליטת חסידויות ומרכזים חברתיים בשנים אלו. מעברים אלה הפחיתו את מלאי הדירות והעלו את הביקושים.

 

4תגובות
בטל שלח
 • ממתי אמורים זוגות צעירים לקנות בית בבירה ? אתה ראית זוג צעיר דורש לקנות בית במנהטן ?
  או במרכז ברלין ?
  זוגות צעירים הולכים לפריפריה.
  תקנו בצפת, באר שבע, ערד ודימונה לא חייבים במרכז ירושלים.
  איש חופשי, (06.07.10)
 • לאיפהילכו האברכים? לעבוד. אם הרמב"ם יכל גם הם יכולים (ל"ת)
  לאיפה? לעבוד, (06.07.10)
 • מחירי הדירות יקרים לא רק בשכונות החרדיות קחו שכונה כמו בית הכרם, בשביל לקנות שם דירה צריך לזכות בלוטו! לפחות היום כשקונים דירה אפשר לחסוך רק דרך השוואת משכנתאות: http://alturl.com/mwq7j
  שמעון, (06.07.10)
 • עוול פשוט עוול. זוגות צעירים לא יכולים אפילו לחשוב על קניית דירה ברוממה. המחירים פשוט מטפסים מעלה מעלה.

  דירת 2 חדרים קטנה כבר עולה לשכירות 3000 ש"ח ...

  מה יהיה ?

  איפה יילכו האברכים ?
  שלמה, (06.07.10)