• תפריט
מגזין נדלן ינואר 2010

"שמענו על התמ"א וקפצנו על זה"

הבניין ברחוב המבדיל 11 ברמת גן הוא הראשון ששדרוגו הושלם בהתאם לתמ"א 38. הדיירים מאוד מרוצים

ערן דינר 08:5727.01.10

הבניין ברחוב המבדיל 11 ברמת גן הוא הראשון ששדרוגו הושלם בהתאם לתמ"א 38. הבניין המקורי, שהוקם באמצע שנות השישים, היה מבנה תלת־קומתי בן תשע דירות. במסגרת העבודות נבנתה קומה רביעית ובה שלוש דירות נוספות, ומעליה דירת פנטהאוז. כמו כן הותקנה מעלית, הוחלפו כל התשתיות, הבניין עבר שיפוץ חיצוני ונוספו לו מקומות חניה. כל הפרויקט נעשה בלי שהדיירים נדרשו לשאת בעלות כספית כלשהי, פרט לשכר טרחת עו"ד שנשכר מטעמם. משך הפרויקט, מרגע הפנייה ליזם עד גזירת הסרט, ארך כשנתיים וחצי.

מרגישים בהבדל. רחוב המבדיל 11 ברמת גן מרגישים בהבדל. רחוב המבדיל 11 ברמת גן צילום: בועז אופנהיים

 

"דיירי הבניין הזה הגיעו אלינו בתגובה לפליירים שחילקנו", אומר איתיאל בן פורת, מנכ"ל חברת התחדשות אורבנית שביצעה את הפרויקט, "זה בניין שהושגה בו של 100% הסכמה של הדיירים". הוא מרעיף שבחים על העירייה, שנרתמה לדבריו להניע את תמ"א 38 בתחומה: "הרשות ברמת גן אינה דוגמה לכלום, הכל הולך שם מהר".

 

גם בקרב דיירי הבניין שוררת שביעות רצון גדולה מהפרויקט: "הבית היה מוזנח מאוד", אומר יהודה דבוש, אחד הדיירים. "היינו מוכרחים לעשות שיפוץ חיצוני, ואז שמענו על תמ"א 38 וקפצנו על זה". עד כמה היו השיפוצים כרוכים בטרחה לדיירים? "בתוך חודשיים מרגע החתימה על החוזה גידרו את הבניין והתחילו לעבוד. אמנם היה בלגן גדול במשך כשנה, אבל גם אז היה המצב בסך הכל נסבל. היו ימים אחדים שאולי לא זרם חשמל ולא היו מים חמים, אבל בסך הכל היה בסדר. אפילו אצלי, עם שני תינוקות בבית, הסתדרנו".

11תגובות
בטל שלח
 • פרוייקט תמ"א 38 או פינוי בינוי הינו פרוייקט מיקצועי ומורכב כל פרויקט נדל"ני ואפילו שיפוץ קל בבית דורש תיכנון רב בדיקות של קבלנים שונים וכד' .
  על אחת כמה וכמה פרויקט מורכב של תמ"א 38, הדורש גיבוש הבניין, תיאום ציפיות, מיון וסינון יזמים, קבלה של מספר הצעות, יכולת השוואה ביניהם ובחירה נכונה לאחר בדיקות רבות. תהליך זה רצוי שיתבצע בליווי של אנשי מיקצוע אובייקטיביים שילוו את דיירי הבניין בכל השלבים. תהליך זה גם דורש השקעה רבה של כסף וזמן. אבל.... זו הדרך הנכונה להגיע לפרוייקט מוצלח, ריווחי, שיתחיל ויסתיים על הצד הטוב ביותר. אלל תתפשרו. תקחו ליווי ותבטיחו את ביצועו של הפרוייקט ואת הצלחתו. זה טוב זה חשוב וזה כדאי.
  הכותב: יאיר גמליאל הינו מנכ"ל חברת "יובלים" התחדשות עירונית בע"מ המתמחה בליווי דיירים בפרוייקטים נדל"ניים
  יאיר גמליאל, (02.10.11)
 • יפה,כל הצדדים מרוצים! והינה דוגמא קלאסית למיזם שכולם בו מרוצים!
  בהצלחה בפרויקטים הבאים.
  שגיב, (02.02.10)
 • מה רציתם גם פשוט וגם להרוויח???????? ברור שזה לא לגמרי פשוט וברור שיש קצת בעיות אבל בבסך הכל זה שווה את המאמץ. החיים הם לא זכיה בפייס צריך להתאמץ ולהתגבר על בעיות בדרך להישגים.בלי להתאמץ לא מרוויחים כללללום.
  דודי, (29.01.10)
 • "היה בלאגן" גדול"...כתבה מפרגנת אבל שימו לב שלא הכל גן של שושנים, עד שמגיעים ליעד הנכסף עוברים תקופה ארוכה של בלאגן, חיים בתוך אתר בניה, לא כולם יכולים לעמוד בזה!
  סיגל, (28.01.10)
לכל התגובות