• תפריט
נדל"ן

הקלות בבניית בריכות שחייה ביתיות

ועדת ערר: הוספת בריכה לחצר בית אפשרית גם אם היא אינה מופיעה בתוכנית בניין העיר התקפה

אורי חודי 09:2913.01.09

ועדת ערר מחוז תל אביב קיבלה בשבוע שעבר החלטה תקדימית, שלפיה בריכת שחייה פרטית היא חלק אינטגרלי ממגורים צמודי קרקע ולכן אפשר לאשר הקמת בריכה בחצר - גם אם היא אינה מופיעה בתוכנית בניין העיר התקפה באזור מסוים.

ועדת הערר דנה בבקשתו של תושב רמת גן לקבל היתר בנייה להקמת בית מגורים צמוד קרקע, וכלל בה בקשה להקמת בריכת שחייה פרטית בחצר. מאחר שצורתו

של המגרש לא אפשרה את הקמת הבריכה בתוך קווי הבניין, ביקש התושב שהבריכה תיבנה מחוץ להם במרחק של מטר אחד מגבול המגרש, ופרסם בשל כך הקלה.

 

השכנים הגובלים במגרשו של המבקש התנגדו להקמת הבריכה, וטענו שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה לא היתה מוסמכת להתיר את הקמתה של בריכת שחייה ללא הוראה מפורשת בתב"ע (תוכנית בניין עיר) החלה על המקום. כמו כן, קרבת הבריכה המתוכננת לגבול מגרש השכנים תגרום, לטענת המתנגדים, למטרדי רעש ולהפרעות קשות.

 

הוועדה המקומית דחתה את התנגדותם, והשכנים הגישו ערר. ועדת הערר דחתה את טענות השכנים וקבעה שאין בהכרח צורך שתוכנית מתאר תקבע באופן מפורש את האפשרות להקים בריכת שחייה פרטית כדי להוציא היתר בנייה להקמתה, אלא יש לבחון כל תוכנית לגופה.

 

כן ציינה הוועדה שמטרדי הרעש הצפויים דומים למטרדים שעלולים להיגרם משימוש רגיל בגינת הבית.

 

לדברי עו"ד עופר טויסטר ממשרד יגנס, טויסטר, בירן ושות', מדובר בהחלטה תקדימית. "לדעת ועדת הערר, בריכה בחצר של בית משותף היא חלק אינטגרלי מחצר המשרתת את הבניין, בהמשך לתפיסה שיש לפרש תב"עות על פי רוח התקופה ולא באופן מקובע בהתאם למועד אישורה גם בהחלטה".

 

6תגובות
בטל שלח
 • בית שני נחרב בשל שינאת חינם - מספיק לקנא ולשנוא איש את שכנו הרי ברור שמדובר ברשעות נטו. שינאת חינם שמקורה כנראה בקינאה של שכנים.
  במקום לפרגן אחד לשני ולבוא אחד לקראת השני מתעסקים בתביעות קנטרניות ומיותרות.
  אולי במקום זה תברכו את שכניכם על הבריכה החדשה, תאחלו להם ליהנות ממנה ותחזקו יחסי שכנות. הרי אם הייתם חס ולשום זוכים בתביעה - הייתם נשארים עם שכנים כועסים ואנרגיות רעות והייתם סובלים פי 1000 מאשר משפריץ אקראי של מים מהבריכה.
  חומר למחשבה, (14.01.09)
 • ומה עם המים לבריכות והיתושים? גם אם הצמחיה מבזבזת לא פחות מים, עדיף שלא "להוסיף חטא על פשע" ולחסוך את המים שבבריכה (גם צמחיה מבזבזת מים אינה רצויה לאור מצב המים בארץ).
  בעניין היתושים - במקום שאני גם התרבו יתושי הנמר האסיאתי בתיאום מופלא עם התרבות בריכות השחיה. אמנם אין להאשים את הבריכות בלבד, אך סביר שיש להן "אשם תורם".
  ע., (14.01.09)
 • עשה גם אתה רעש כלשהוא (ל"ת)
  (13.01.09)
 • ומה עם המים לדשא וצמחיה דשא וצמחיה מבזבזים מים יותר מבריכה .ממלאים בריכה פעם בשנה במקרה הגרוע.
  דני, (13.01.09)
לכל התגובות