• תפריט
מט"ח וסחורות

שוק המט"ח: בנק ישראל רכש 300 מיליון דולר ומחק את הירידות היומיות

בעקבות ההתערבות של הבנק, הדולר שהשיל 0.3% מערכו ושערו היציג נקבע על 3.619 ש', נסחר כעת ברמה בה פתח את היום: 3.63 שקלים; היורו שאיבד 0.4% נסחר תמורת 3.90 שקלים

שוק המט"ח המקומי התנהל היום (ב') בירידות שערים על רקע המשך מסע ההתחזקות של השקל מול המטבעות המובילים בעולם, היורו והדולר. במהלך המסחר, המטבע האמריקאי השיל 0.3% מערכו ושערו היציג נקבע על 3.619 שקלים. במקביל, המטבע האירופי נחלש ב-0.5% והשער היציג נקבע על 3.89 שקלים.

במטרה לבלום את מגמת ההתחזקות של המטבע הישראלי, בנק ישראל החליט להתערב במסחר (לאחר קביעת השערים היציגים) ורכש, על פי הערכות, כ-300 מיליון דולר. בעקבות התערבותו של הבנק, הירידות של הדולר והיורו נמחקו וכעת הם נסחרים ברמה בה פתחו את יום המסחר - הדולר נסחר תמורת 3.63 שקלים, והיורו נסחר תמורת 3.90 שקלים.

 

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג נגידת בנק ישראל קרנית פלוג צילום: אלכס קולומויסקי

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים: "לאחר עוד שבוע שלילי (9 מתוך 11 השבועות האחרונים היו שליליים), הדולר-שקל נסחר בשפל חדש באזור 3.625, הרמה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2014, וזאת למרות שהפד העלה את הריבית בשבוע שעבר, וזאת על רקע האכזבה בשווקים שציפו כי הפד ירמוז על יותר העלאות ריבית מהמתוכנן. על פניו, לאור העובדה כי הפד הוא הבנק המרכזי היחיד שמעלה את הריבית, הדולר אמור להתחזק למול יתר המטבעות. ואולם, רמות השיא שאליהם העפיל הדולר בעקבות ניצחון טראמפ בבחירות כרגע בעוכריו, ואנחנו עדים לתיקון חד כלפי מטה, גם בעולם.

 

לדבריהם, "גם אי הוודאות סביב מדיניותו הפיסקאלית של טראמפ, שטרם מימש את הבטחות הבחירות בכל הנוגע לרפורמת מיסים והרחבה פיסקאלית, מכבידים על הדולר. אל אלה מצטרפת הודעת הגינוי שפרסמו בסוף השבוע שרי האוצר של ה-G20 נגד מדיניות המגן שבה דוגל טראמפ שפוגעת באמון של השוק במנהיגותו הכלכלית. הצניחה החדה של הדולר-שקל לרמות שפל חדשות מגבירה את הלחץ על בנק ישראל לפעול כדי לבלום את התיסוף בשקל הפוגע בייצוא".

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון

 

9תגובות
בטל שלח
 • הבועה של הדירות בדרך לפיצוץ מטורף (ל"ת)
  איציק, (24.03.17)
 • בנק ישראל.חללית מנותקת מהקרקע.שיגעון. בנק ישראל עושה הפוך מכל העולם שבורח מהדולר. על חשבוננו. עלוב מרגיז יומרני דיבילי . יחי הישראבלוף בשיא.
  אהרן, (21.03.17)
 • עוד 300 מיליון הלכו לפח ? אם היה אפשר להתערב אפקטיבית במטח ללא עלות היו עושים את זה בישראל כבר לפני 50 שנה . גם בכל העולם ניסו ונכשלו . קרנית והחברים שלה צריכים נס שיחלץ אותם מהבור שחפרו . אזרחי ישראל צריכים נס שיחלץ אותם מקרנית והחברים שלה .
  אני רק שאלה, (21.03.17)
 • כל העולם בורח מהדולר הנופל.רק בישראל הפוך. (ל"ת)
  יחי הטמטום, (20.03.17)
לכל התגובות