• תפריט
שוקי חו"ל

צ'ק פוינט היכתה את התחזיות; גיל שויד: "תקיפות הסייבר מתעצמות ואנחנו המטרה"

מנכ"ל ומייסד חברת אבטחת המידע עם הצגת התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי: "אתמול איומי הסייבר היו ברשת ובמחשבים, היום האיום הוא בענן, בדאטה סנטר ובמובייל ומחר זה באינטרנט של הדברים ובמכוניות אוטונומיות"

דרור רייך 12:1719.01.17

חברת אבטחת המידע הישראלית צ'ק פוינט הציגה היום (ה') את התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2016 כולה. החברה רשמה עלייה של 6% בהכנסות ברבעון הרביעי של השנה ל-487 מיליון דולר. ההכנסות השנתיו עמדו על 1.74 מיליארד דולר – עלייה של 7% לעומת 2015.

ההכנסות הפתיעו את האנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 477 מיליון דולר לרבעון הרביעי ו-1.7 מיליארד דולר לשנה כולה. "היה לנו בצ'ק פוינט סוף שנה חזק מאוד", ציין גיל שויד, מנכ"ל ומייסד החברה, במסיבת העיתונאים.

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
84% 8% 8%

 

הרווח הנקי ברבעון עמד על 247 מיליון דולר, מול רווח של 216 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשנת 2016 רשמה החברה רווח נקי של 818 מיליון דולר לעומת 766 מיליון דולר ב-2015. גם כאן תחזית האנליסטים הייתה נמוכה יותר: רווח נקי של 213 מיליון דולר ברבעון ורווח נקי של 785 מיליון דולר בשנה כולה. "יש לנו עוד הרבה לאן לצמוח, נכון להיום הלקוחות הפוטנציאלים שמשתמשים בהגנה במובייל ובענן היא מאוד נמוכה – אחוזים בודדים".

 

החברה דיווחה על רווח רבעוני למניה של 1.46 דולר למניה, שהסתכמו לרווח של 4.72 דולר למניה בשנה כולה. האנליסטים חזו רווח רבעוני של 1.2 דולר למניה. "לי חשוב לשים דגש על עלייה של 18% בהכנסות הלא מוכרות שעמדו על 1.06 מיליארד דולר ברבעון, זה בעקבות המודל של מכירת חבילות האבטחה שגורם לנו להכיר בהכנסות רק על פני מספר שנים".

 

"בתחום של איומי הסייבר העתיד כבר כאן, כל סוגי התקיפות מתעצמות ואנחנו המטרה" מסביר שויד במסיבת העיתונאים. "ההרחבה של יכולות הענן, מחייבת אבטחה נוספת, ההתקפות על המובייל ממשיכות, והמוצרים שלנו עוצרים את זה ויש לנו מקום לצמוח. אתמול איומי הסייבר היו ברשת ובמחשבים, היום האיום הוא בענן, בדאטה סנטר ובמובייל ומחר זה באינטרנט של הדברים ובמכוניות אוטונומיות", אמר שויד, "ולשם אנחנו מכוונים".

 

גיל שויד מייסד צ'ק פוינט גיל שויד מייסד צ'ק פוינט צילום: שאול גולן

 

13תגובות
בטל שלח
 • נתתם לנו בראש יאללה, חשבנו שאנחנו הולכים לכסח לכם את הצורה,
  עכשיו אנחנו מלקקים את הפצעים ... בוא נראה אותנו ברבעון הזה,
  גיל שוויד ניצחת ....
  עובד של פאלו אלטו, (21.01.17)
 • בהצלחה רבה! (ל"ת)
  שי, (20.01.17)
 • שוויד מיליארדר אבל נראה כמו ג'ורג' מסיינפלד (ל"ת)
  הכסף מדבר, (19.01.17)
 • גילה לנו את אמריקה! חוץ מזה שכבר היום האינטרנט של "הדברים" (מוצרי חשמל בעיקר) מהווה סכנה, רק לפני כמה חודשים השביתו כמה מאתרי האינטרנט הגדולים בעולם בזכות פירצה שהייתה בהם ובשרתי ה-DNS שמקושרים אליהם.
  מכוניות אוטונומיות כרגע מאוימות בעיקר ע"י הגורם האנושי אבל דווקא בתחום הזה צריך שתהיה את מערכת ההצפנה ואבטחת המידע הכי קפדניים שיש, מקווה שאפשר להיות רגועים אבל אני בטוח שבקרוב נדע על מחדלי אבטחה שיובילו לתאונות ויעלו בחיי אדם
  ולדימיר אבוטבול, (19.01.17)
לכל התגובות