• תפריט
משפט

בקשה לייצוגית: מד"א גובה סכומי עתק על איחור בתשלום על הסעה באמבולנס

תושבת ירושלים שהוסעה באמבולנס לביה"ח קיבלה אחרי שנתיים דרישה לתשלום 1,439 שקל, 944 שקל מזה הוא על "הוצאות" הטיפול בגביית החוב

יצחק דנון 15:3903.02.13

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית נגד מגן דוד אדום בטענה לגביית תשלום על הוצאות גבייה בעקבות שימוש בשירות אמבולנס.

התביעה הוגשה על ידי סימה וצבי פנחס פרידמן מירושלים. סימה פרידמן, נאמר בבקשה פונתה באמצעות אמבולנס של מד"א מביתה. לאחר שנתיים נשלח לה מכתב דרישה ממד"א, ואולם מקופת החולים נמסר לה כי אם היא היתה מאושפזת העניין יוסדר על ידי הקופה. לדברי התובעים, ביולי אשתקד דפק על דלת ביתם גובה מטעם מד"א והודיע להם כי אם לא ישלמו את החוב על אתר הוא יבצע עיקולים בביתם.

 

על פי הנתונים שהציג הגובה קפץ החוב מ-372 שקל לסך של 1,439 שקל, כאשר 944 שקל מהסכום האמור הוא בגין "הוצאות" אותם חבה כביכול פרידמן למד"א.

 

בתביעה נאמר כי לאחר הפחתת החוב ב-200 שקל בלית ברירה ובשל החשש להוצאת מעוקלים מביתם שילמו בני הזוג פרידמן לגובה מטעם מד"א סך של 1,239 שקל לסילוק החוב הנטען. לדברי התובעים, מפירוט סכומי ההוצאות שנגבו על ידי מד"א עולה כי הם שילמו עבור מכתבי דרישה סך של 251 שקל, פעולות חקירה-328 שקל, עיקול ברישום 131 שקל, עיקולי בנקים 63 שקל, התראה לפני הוצאת מעוקלים  193 שקל ובסה"כ שילמו כהוצאות גבייה סך של 968 שקל.

 

לטענת בני הזוג פרידמן, מד"א חייבה אותם על פעולות שכלל לא ביצעה, פעולות שעליהן אינה רשאית לגבות כספים וכן חייבה אותם בסכומים העולים על הסכומים שהיא רשאית לגבות על פי דין וכן חייבה אותם בריבית והצמדה בגין פעולות גביה, עוד בטרם בוצעו פעולות אלה.


 

התובעים מבקשים לחייב את מד"א בהשבת כל הכספים שגבתה מחברי הקבוצה המיוצגת במהלך השנתיים שחלפו בשל הוצאות הגבייה שלא כדין בניגוד לתקנות המסים שנועדו להבטיח כי לא ייגבו כספים שלא כדין מאזרחים ואשר נועדו להגן עליהם מפני גבייה מופרזת.

 

התובעים מעריכים את מספר החייבים שנגדם ננקטו פעולות הגבייה האמורות ב-30 אלף ואת הסכום הממוצע שנגבה שלא כדין בכ-300 שקל, ולכן סכום התביעה המצרפי עומד על 9 מיליון שקל.

 

 

 

9תגובות
בטל שלח
 • תשלום למ ד א אחרי 7 שנים ואחרי שאמי נפטרה שנתיים לפני שפנו אלי מ ד א דרש 7000 ש"ח עבור נסיעות באמבולנס עבור אמי שהייתה בכלל בבית אבות לא ידעתי כלום מזה ,למה לא פנו קודם אחרי שנה חיכו 7 שנים כדי לגזול מאיתנו כסף
  בתיה, (26.02.17)
 • מגן דוד שלום לכולם. גם אני עברתי תאונת דרכים לפני 8שנים אמבולנס פינה אותי לבית חולים הגשתי תביעה דרך עורך דיין וסוכם איתם שהם משלמים את כול ההוצאות לאחר 6 וחצי שנים קיבלתי מהוצלפ לשלם 1680 שח בגין חוב לאמבולנס של מגן דוד מה אפשר לעשות חברים
  ארז, (12.02.13)
 • עו"ד שגובה על עבודה שלא ביצע - מיד תלונה ללשכת עורכי הדין! (ל"ת)
  חווה, (05.02.13)
 • מ ד א גם לי קרה מקרה דומה שהייתי מעורב בתאונה נכה נהגה ברכב ונכנסה ברכב שלי מאחור כשעמדתי ברמזור לי לא קרה כלום אך האנשים ברכב הפוגע ביקשו שאזמין להם אמבולנס וזה מה שעשיתי האמבולנס פינה אותם לבית החולים כעבור זמן קבלתי חיוב על האמבולנס שעומד היום על כ1500 שח וזה למרות שלא השתמשתי בשרותי מדא האם אפשר להצטרף לתביעה הייצוגית ?
  פרחן ראובן, (03.02.13)
לכל התגובות