• תפריט
רכב

ייצוגית: צ'מפיון מוטורס גבתה מחיר מופקע על דלק

לפי הבקשה, שטרם אושרה, יבואנית פולקסווגן תמחרה את מכל הדלק באאודי חדשה במחיר גבוה ב־37% מזה שבתדלוק מלא

תומר הדר 07:2611.09.17

צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן אאודי סיאט וסקודה, גובה לכאורה סכומים מופרזים עבור הדלק שהיא ממלאת במכוניותיה כאשר הן חדשות, כך עולה מתביעה ייצוגית בהיקף 40 מיליון שקל שהוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי רמלה לוד.

 

לפי מגישי התביעה, המיוצגים על ידי עו"ד יאמן מסאלחה ממשרד עורכי דין ונוטריונים א. מסאלחה, בעת הזמנה של מכונית חדשה מציינת צ'מפיון מוטורס את עצם קיומו של מכל דלק מלא, זאת מבלי לציין באופן מפורש את מחירו המלא של מכל דלק.

 

יצחק סוארי, יו"ר מועצת המנהלים של צ'מפיון מוטורס יצחק סוארי, יו"ר מועצת המנהלים של צ'מפיון מוטורס צילום: עמית שעל

 

 

עוד קובע כתב התביעה כי לכאורה צ'מפיון מוטורס גובה בפועל מלקוחותיה על מכל דלק שהם מקבלים כשמכוניתם חדשה מחיר גבוה ממחירו הריאלי של מכל דלק לציבור בתחנת דלק. מבדיקה שערכו מגישי התביעה, יבואניות רכב אחרות אינן פועלות בדרך זו.

 

לפי התביעה, לקוח החברה שרכש ב־2016 מכונית אאודי A4 חדשה שהוזמנה עם מכל דלק מלא נאלץ לשלם 455 שקל (עם מכל בנפח 54 ליטר), בעוד מחיר מכל דלק מלא בנפח 50 ליטר ברכב אחר (הונדה) אצל יבואנית אחרת היה 260 שקל.

 

מחישובי התובע עולה שמחיר מכל אז בשירות עצמי היה 5.95 שקלים לליטר, כולל מע"מ - ותוספת של 0.19 שקלים לליטר בתדלוק מלא, ואילו מחיר ליטר בצ'מפיון מוטורס היה 8.42 שקלים. מצ'מפיון מוטורס נמסר: "התביעה טרם התקבלה במשרדי החברה".

איפה הכסף שלנו? כלכליסט מציג את ספר התקציב האמיתי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x