• תפריט
פוטו כלכליסט

הכי גבוהה, הכי קרה והכי חמה: ערים באקסטרים

מהי העיר החמה ביותר בעולם, איפה הכי קר ולאיזו עיר בת 400 אלף תושבים אין כביש גישה? המקומות הקיצוניים ביותר לגור בהם

שירות כלכליסט 23:3221.04.17
צילום: שאטרסטוק
1.
כוויית סיטי, כוויית. אחת הערים החמות בעולם היא כוויית סיטי – עיר משגשגת ומאוד עשירה, שבימים חמים במיוחד הטמפרטורה בה מגיעה אף ליותר מ-52 מעלות צלסיוס. בעונת הקיץ הטמפרטורה הממוצעת היא 44 מעלות.
צילום: ויקיפדיה
2.
פורט-אוקס-פרנסייז, איי קרגלן. רק מדענים מעזים להגיע לקבוצת איים זו בקצהו הדרומי של האוקיינוס ההודי. בשל ריחוקם, הם מכונים גם "איי הבדידות", והם נחשבים לאזור המיושב המרוחק בעולם – האי נמצא במרחק של 3,218 ק"מ ממקום היישוב הקרוב ביותר. בכל עת ניתן למצוא כמה עשרות מדענים במקום, החיים בקור וברוחות עזות.
צילום: ויקיפדיה
3.
לה רינקונדה, פרו. עיירת המכרה לה רינקודנה מחזיקה בתואר העיר הגבוהה בעולם - בגובה של יותר מ-5 קילומטרים מעל פני הים. העיר, בת 50 אלף תושבים,  ממוקמת בהרי האנדים והטמפרטורה הממוצעת היא רק מעט מעל אפס מעלות
צילום: שאטרסטוק
4.
איטוקורטורמיט, גרינלנד. מה שבאמת מיוחד בעיירה זו, מלבד שמה המסובך להגייה, הוא היותה אחד היישובים המבודדים בעולם. עם זאת העיר נגישה לתיירים ומציעה פעילויות אקסטרים.
צילום: שאטרסטוק
5.
קובר פדי, אוסטרליה. ב-1915 הגיעו תושביה הראשונים של העיירה למקום בעקבות מרבצי אבן הלשם. 1,700 התושבים יצרו תנאי מחיה נוחים באמצעות חציבת חללי מגורים תת-קרקעיים ובתוך ההרים. יש בה אף מלון תת קרקעי.
6.
אוימיאקון, רוסיה. רק כ-500 איש בחרו מרצונם החופשי לגור בטמפרטורות הקיצוניות של עיירה זו, הנמצאת בתוך הישימון הקפוא של יאקוטסק. הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה במקום היא מינוס 32 מעלות צלזיוס ב-1933. עיירה זו היא ישוב הקבע הקר בעולם. בדצמבר זוכים התושבים לשלוש שעות אור בלבד ביממה. הם מתנחמים במעיינות חמים סמוכים.
28תגובות
בטל שלח
 • ל-27. במה יונתן חטא? כי אמר את האמת? באר שבע פח. ממש פח.
  פתח תקווה קצת פחות פח אבל פח.
  גם תל אביב פח.
  הכל פח.
  והכל אבוד.
  והדרך שלך לעצום עיניים לא מועילה.
  לא יונתן ולא קטן, (23.04.17)
 • הנה עוד כמה שיאים מארץ הקודש האדם המסריח ביותר בארץ הקודש הוא יונתן מתגובה - 18 . אני מקווה שאתה גר לא יותר צפונה מהפזורה הבדואית ...
  שמואל, (23.04.17)
 • ל-1 - 8 מיליון מערבים? הצחקת אותי 2 מיליון ערבים - לא מערבים
  עוד 2.5 מיליון ערבים יהודים- לא מערבים
  עוד 1 מיליון חרדים - מזרח אירופאים מהזן שחי עוד במאה ה-17

  מה נשאר?
  רוני, (23.04.17)
 • לכל מי ששואל איפה גרים המתלוננים? בפתח תקווה ובישראל והם גרים בפתח תקווה ובישראל ומתלוננים כי אין להם ברירה וכי המצב חמור והוחמר.
  כי לא נשאר כלום יפה בארץ כי הכל מכוער.
  וכי כשאתה נוסע לחו"ל אתה נדהם כמה שיפה שם וכמה שמושקע שם וכמה שנעים שם.
  ואתה עצוב כשאתה קם בבוקר ועולה על ז'בוטינסקי או אם המושבות לגלות כמה שמכוער מסביב ומוזנח ולאף אחד במדינה הזאת לא אכפת מהתושבים שלה.
  וכשאתה הולך עם הילדים שלך ברחובות היפים והמקושטים והנעימים באירופה אתה בוכה בלב למה אתה לא יכול לתת לילדים שלך סביבה יפה ותרבותית ותומכת כדי לגדול נורמליים ולא עצבניים.
  למה צריך להיות נוצרי כדי לגדול בסביבה יפה ולמה היהדות מכערת?
  סליחה.
  עמית עצב, (23.04.17)
לכל התגובות