• תפריט
בארץ

גם בסין נתניהו מנסה לגנוב קרדיט לכחלון: "נמאס לנו להיות התפאורה של ביבי"

בלשכת שר האוצר זועמים על נסיעתו של ראש הממשלה לסין במטרה לחתום על הסכם להבאת עובדי בניין לישראל, וטוענים כי נתניהו קוצר את פירות עמלו של כחלון, שעבד על ההסכם בשנתיים האחרונות

אדריאן פילוט 08:0819.03.17
מכה נוספת למערכת היחסים של שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו: בלשכתו של כחלון זועמים על נסיעתו המתוכננת של נתניהו לסין ורואים בכך ניסיון לגנוב קרדיט מכחלון. נתניהו נוסע על מנת לחתום על הסכם להבאת 4,000 עובדי בנייה סינים לישראל, במהלך שאמור להגדיל את היצע הדירות בישראל, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

בסביבתו של כחלון מסבירים כי זו היתה אמורה להיות נסיעה של שר האוצר, שכן הוא וצוותו עובדים על ההסכם הזה זה במשך כשנתיים, ממש מאז שכחלון נכנס לתפקיד. "השר החליט הפעם שהוא לא נוסע. נמאס לו להיות התפאורה של ביבי", אומרים גורמים בסביבתו של כחלון. אותם גורמים מאשימים את נתניהו בכך שהוא דוחף את עצמו לכל הישג של שר האוצר, שלטענתם מתחיל לקטוף פירות בתחום הדיור.

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: אוראל כהן

 

עוד לדברי אותם גורמים, כחלון הסכים לכאורה לוותר על קרדיט בכך שלא הצטרף לנסיעה, משום שלדבריהם "הציבור לא מטומטם" ומבין שמי שעמל על ההסכם הוא שר האוצר.

 

ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי, מאנשיו של כחלון, נסע בסוף 2016 לסין כדי לקדם מזכר הבנות מול הסינים. יצחקי הוזמן להצטרף לנסיעה אך סירב. עם זאת, שר הכלכלה אלי כהן, גם הוא מכולנו, יצטרף לנסיעה ויחתום על ההסכם עם מקבילו, שר הסחר הסיני. לנסיעה יצטרפו שר החקלאות אורי אריאל, השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר המדע אופיר אקוניס ושר הבריאות יעקב ליצמן.

 

 

המתיחות בין ראש הממשלה לשר האוצר הפכה בשבוע שעבר לפומבית סביב פתיחת תאגיד השידור הציבורי. כחלון האשים את נתניהו בכך שהוא מנסה להפנות אליו את זעמם של עובדי רשות השידור שיפוטרו, בעוד שנתניהו בעצמו היה מי שיזם את הקמת התאגיד.

27תגובות
בטל שלח
 • צדק מי שאמר שמישהו בכיר מתעסק כאן בקקה ופיפי.... בושה. חרפה וכלימה!!!
  שכך בכירים קובעים את סדר הקדימויות בטיפול ענייני המדינה.....
  אלמוני, (22.03.17)
 • הלמך כחלון מתנהל ונוהג כאחרון הפוליטיקאים.שוכב בחיוך מבויש על כל גדר ונופל-פעם אחר פעם,לתכסיסנות והספינים המוכרים של ביבי ומרעיו.
  אם,מנסיון עבר עשיר של רבים וטובים שנפלו במשפחה הדורסנית,לא למד כחלון דבר-מוטב שילך הביתה.
  יוסיניו, (22.03.17)
 • כחלון לא מתאים לך לך הבייתה. זה יהיה יום חג עבור המון אנשים שאימללת וניסית לשדוד באמצעות החוק הקומוניסטי מס 3 הדירות
  זאב, (22.03.17)
 • אריאל, אלקין, אקוניס וליצמן (ל"ת)
  ולמה הם נסעו/יסעו?, (22.03.17)
לכל התגובות