• תפריט
פוטו כלכליסט

אפשר להציץ: בניינים מפורסמים עם חורים

ארכיטקטים עם דמיון תכננו מגדלים שחור פעור בהם. ליקטנו כמה מהבולטים שבהם

שירות כלכליסט 10:4316.02.17
צילום: שאטסרטוק
1.
שער המזרח, סוג'ואו, סין: שער המזרח בגובה 301 מטרים הוא המבנה הגבוה ביותר בעיר סוג'ואו במזרח סין. בנייתו הושלמה ב-2014 ואמורה הייתה לסמל את שער הכניסה לעיר, ולהציג בפני הבאים את סין החדשה והמודרנית
צילום: שאטרסטוק
2.
הקשת הגדולה, פריז, צרפת: המבנה השוכן ברובע העסקים, לה דפנס בפריז, נפתח ב-14 ביולי, 1989, בחגיגות 200 השנה למהפכה הצרפתית. הוא אמור להוות גרסה של המאה ה-20 לשער הניצחון, המייצג את החוזק הצבאי של המדינה. הבניין הוא בגובה 110 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
3.
בניין הטלוויזיה (CCTV), בייג'ינג, סין: הבניין תוכנן על ידי האדריכלים רם קולהאס ההולנדי ואולה שירן הגרמני, והפך לסמל של הרובע העסקי של העיר.
צילום: שאטרסטוק
4.
מעגל גואנגג'ואו (Guangzhou Circle), גואנגג'ואו, סין: המבנה, בצורה דונאט הוא בגובה 137.7 מטרים ועוצב על ידי האדריכל האיטלקי ג'וזף די פאסקלה. המבנה שוכן על גדת נהר הפנינה בדרום מזרח סין.
צילום: שאטרסטוק
5.
המרכז הפיננסי העולמי, שנגחאי, סין: המגדל מתנוסס לגובה 492 מטרים, וכולל משרדים ושטח מסחרי, וכן את מלון פארק הייאט. המגדל תואר על ידי המועצה לבניינים גבוהים ומגורים עירוניים כ"גאונות".
6.
מגדל המשרדים אופוס, דובאי: המגדל עוצב על ידי האדריכלית זאהה חדיד, שמתה בשנה שעברה. הוא מתוכנן לכלול דירות ומלון, ואמור להיפתח לקראת סוף העשור הנוכחי. המבנה כולל גם את הקימורים שהפכו לסימן ההיכר של האדריכלית ממוצא עיראקי
צילום: שאטסרטוק
7.
מיראדור, מדריד, ספרד: בניין המגורים הזה הוא אוסף של יחידות דיור מסוגים שונים שנערמו אחת על השנייה. המבנה כולל גם גינה ונופים מרהיבים של הרי הגואדרמה הסמוכים.
8.
המרכז המדעי של המבורג, גרמניה: בניית המבנה עוד לא יצאה לפועל, אבל לפי התכניות, המרכז המדעי יורכב מעשרה גושים מודולריים.
28תגובות
בטל שלח
 • דווקא בנו המון מגדלים יפים בתל אביב ואז באים אותם ממורמרים אומללים מהתגובות פה שמתבכיינים שיקר להם לגור במגדלים הללו.
  מה זה משנה, (03.03.17)
 • ממורמר בקושי ל- 25 יש לי לי שאלה. מה ההישגים? תראה איזה כיעור ולכלוך ובלגן יש ברגע שיוצאים מהקופסה הישראלית שנקראת בית.
  ל- 25, (02.03.17)
 • למס' 25, חוץ מהכינוי לישראלים, (מיותר) תגובה יפה. (ל"ת)
  קוראת, (01.03.17)
 • מהתגובות מסתבר שיש פה הרבה עם חור במוח ישראלים רבים סובלים מתסמונת החור במוח, שגורם להם להיות במקום הראשון בעולם בהתמרמרות ובתחושה שבכל מקום אחר הכל מושלם.
  מתי תפנימו שהמדינה שלכם בקושי בת 100 שנה, שנבנתה באזור צחיח ומוכה מלחמה ובאפס תקציבים?
  במקום להתפעל מההשגים האדירים שישראל הגיע אליהם בזמן כה קצר, יושבים הממורמרים ומשווים למדינות עם היסטוריה ארוכה, ועם המון המון בעיות בנוסף לכמה מבנים יפים לכל הדעות.
  עם מוזר הוא העם היהודי.
  כמה התמרמרות, (25.02.17)
לכל התגובות