• תפריט
בארץ

ראשי הרשויות המקומיות מאיימים להשבית את המזכירות והשרתים בבתי הספר

מרכז השלטון המקומי יוצא נגד קיצוץ של 150 מיליון שקל עליו הכריז משרד החינוך שיוביל לפיטוריהם של 1,800 עובדי כוח העזר בבתי הספר. במכתב שנשלח לשר החינוך, נפתלי בנט כותבים ראשי הרשויות: "אם לא ניתן לבטל הקיצוץ - יש להחילו על תפקידי מטה ופיקוח ולא על עובדי השטח"

מיקי פלד 16:0331.12.15

ראשי הרשויות המקומיות מאיימים להשבית את כח העזר בבתי הספר – הכולל מזכירות, שרתים, ספרניות, פסיכולוגים ועוד – אם לא יבוטל קיצוץ של 150 מיליון שקל שקבע משרד החינוך בשכר כח העזר. בתי הספר המדוברים הם בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים, ללא התיכונים.

בישיבת הנהלה של מרכז השלטון המקומי שנערכה היום (ה') אמרו ראשי הרשויות כי להערכתם הקיצוץ יוביל לפיטורים של כ-1,800 עובדים או יפגעו באופן משמעותי בתנאי העובדה שלהם, לדוגמה במעבר למשרה חלקית במקום מלאה. במכתב לשר החינוך נפתלי בנט כותבים ראשי הרשויות כי "אנו דורשים שלא לאפשר את הקיצוץ והפגיעה בתלמידים, ואם כבר לבצעו, יש להחיל אותו על תקציבי ותפקידי המטה והפיקוח של המשרד ולא על העובדים המבצעים את עבודתם נאמנה בשטח".

 

בית ספר יסודי בנתניה. "לא לפגוע בעובדים העושים את עבודתם נאמנה בשטח" בית ספר יסודי בנתניה. "לא לפגוע בעובדים העושים את עבודתם נאמנה בשטח" צילום: נמרוד גליקמן

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, הוסיף כי "במקום לייעל את תקציבי העתק של המשרד ושלל פקידיו, בוחר המשרד לפגוע בתלמידים שלנו ובשירותי החינוך המוענקים להם. לא ייתכן כי בימים אלו ההסתדרות מגיעה להסכם עם האוצר שמיטיב את תנאי שכרם של עובדי הרשויות ובפרט אלו בדרגים הזוטרים, ומהצד השני משרד החינוך משית קיצוץ הפוגע בדרגים אלו ממש. לא נסכים לפגיעה הזו בעובדי הרשויות ולא נחתום על הסכמי השכר החדשים עד שיבוטל הקיצוץ לאלתר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות