ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

בארץ

מילון כלכליסט
מוזי ורטהיים
מוזי ורטהיים 
צילום: אוראל כהן
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  קרגל מאשרת: התפוצצה עסקת הענק לרכישת אמרז

  בעקבות הפיצוץ, שנחשף ב"כלכליסט", צפויה מידרוג להוציא את קרגל מרשימת המעקב שאליה הוכנסה

  נעמה סיקולר

  25.11.10, 06:56

  קרגל אישרה אתמול בדיווח לבורסה את חשיפת "כלכליסט" על ביטולה של העסקה המתוכננת לרכישת השליטה ביצרנית האריזות - אמרז. ביוני האחרון הודיעה קרגל כי בכוונתה לרכוש בתמורה ל־475 מיליון שקל (במניות ובדיבידנד) את אמרז, יצרנית אריזות הפלסטיק שבשליטת אמפא של שלומי פוגל (50%)

  והחברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה־קולה) של מוזי ורטהיים (20%).  אתמול הודיעה קרגל שבשליטת סי.אי.קרטון (54.7%) של ניר דור, עמירם ויהושע לוינברג, וגבי נגר כי המשא ומתן עם אמרז הופסק וכי הסכם ההבנות בין הצדדים בוטל. בעקבות הפסקת המשא ומתן צפויה חברת הדירוג מידרוג להוציא את קרגל מרשימת המעקב שאליה הוכנסה לאחר הדיווחים על המשא ומתן עם אמרז בשל סימן השאלה שריחף סביב מימון העסקה.

   

  כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", העסקה התפוצצה על רקע רצונה של אמרז להבטיח כי קוקה־קולה, מבעלות החברה ואחד מלקוחותיה החשובים, תמשיך לרכוש ממנה בקבוקי פלסטיק גם לאחר שתמכור את אחזקותיה בה. על רקע זה נבחנה לאחרונה אפשרות שקוקה־קולה תמשיך להחזיק במניותיה באמרז.

   

  בעלי המניות באמרז ניהלו בשנים האחרונות מספר מגעים למכירתה כאשר אחת המתעניינות היתה גם קרן מרקסטון.

   

  פרסום ראשון: 25.11.10, 06:56

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות