• תפריט
בארץ

"בישראל אין דירה שנבנית ללא מרפסת"

עם רצפת דק, ג'קוזי ואפילו בריכת שחייה - המרפסות משפיעות על מחירי הדירות ומהוות גורם מכריע בהחלטות קנייה והשכרה

אורי חודי 09:1205.11.10

בשנות ה-60 וה-70 סגרו אותן, מאוחר יותר החליטו שהן צריכות להיבנות בזיג-זג ואחת המטרות שלהן היא בכלל לאפשר לדיירי בית משותף לבנות סוכה. כן, ניחשתם נכון, מדובר במרפסת.


 

 

נכון להיום, בישראל מודל 2010, אין דירה שנבנית ללא מרפסת ולמעשה מדובר בחלק חשוב מאוד בכל דירה. המשווקים יודעים לקחת מכם יותר כסף על מרפסת, על הנוף שרואים ממנה, ויש לא מעט עסקאות בתחום הנדל"ן למגורים שהמרפסת תהיה זו שתקבע האם הדירה תימכר או לא.

 

מזג האוויר בישראל גורם לנו לבלות יותר ויתר זמן במרפסת שלנו ומסיבה זו בשנים האחרונות מציעים הקבלנים מרפסות גדולות יותר ויותר. כמובן שככל שעולה גודל המרפסת, כך עולה מחיר הדירה, ובדירות החדשות של היום נוכל למצוא אפילו מרפסות של לא פחות מ-200 מ"ר ואפילו יותר.

 

ככל שהמרפסת הופכת להיות דומיננטית יותר, כך הופכים האביזרים שניתן להציב בה למגוונים יותר. נכון להיום ניתן למצוא מרפסות עם רצפת דק, פינות ישיבה גדולות, שולחנות ביליארד, ג'קוזי, פינות ברביקיו מושקעות, מטבחונים ואפילו בריכות שחייה פרטיות.

 

אז מסתבר שמרפסת היא יותר מעוד שטח מרוצף בדירה. מצד אחד היא כלי שיווקי שגורם לנו לפתוח את הארנק. מצד שני, אם נדע איך לשדרג אותה נוכל להעלות את ערך הדירה שלנו בלמעלה מ-100 אלף שקל. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם שותים קפה במרפסת שלכם.

18תגובות
בטל שלח
 • רוב התגובות נגד מרפסת אומנם נכונות אך מרפסת זה דבר שרוצים יותר מאשר לא רוצים. רוב התגובות נגד מרפסת אומנם נכונות אך מרפסת זה דבר שרוצים יותר מאשר לא רוצים.
  כלומר, לא רוצים לעשן בבית ובכלל. אך מעשנים בכל זאת בבית ו/או במרפסת (אם יש מרפסת).

  כמו שהולכים לים לשבת בשמש, יוצאים למרפסת לשבת בשמש (למרות שזה לא אותו דבר).
  אכן, המרפסת במקרים רבים היא גם מחסן חצוני (במקום פנימי), בעלות בניה וארנונה זולה יותר.
  (07.11.10)
 • זה נחמד אבל עדיף שעל חשבון שטח המרפסת שהבית היה יותר גדול. (ל"ת)
  (06.11.10)
 • המרפסת בעייתית בחורף אי אפשר לשבת בגלל הרוח בקיץ חם. עדיף חדרים גדולים ומחסן דירתי.
  סוסו, (05.11.10)
 • מרפסת הוא אלמנט אדריכלי זול ולא הכרחי בדירה וברוב המקרים מהווה מטרד אספסוף ישראלי זורק אשפה, סיגריות בוערות ועושה מנגלים. עשן, ריחות לא נעימים, סיכסוכי שכנים וארנונה מיותרת על כלום.
  קישקוש אדריכלי של אדריכלים בינוניים ארצישראליים שמשווקים קידום מכירות של גימיק זול עבור עשיית רווחים על חשבון איכות החיים של דיירים.
  סתם מיטרד ויזואלי בכל בנין ישראלי. זהו סימן היכר לתת-תרבות אסיאתית ( ישראל נמצאת באסיה ) אופינית שנהפך למחסן המהווה המשך לבוידם הישן.
  רק ציבור טיפש קונה דירות כאלו ומשלם עליהם הון.
  פריירים לא מתים הם רק מתחלפים !
  דייר, (05.11.10)
לכל התגובות