• תפריט
תיירות

אל על מייקרת את דמי ביטול כרטיסי הטיסה

השינוי בגובה דמי הביטול יחול על כרטיסים שיונפקו החל ממאי ליעדים באירופה וליעדים ארוכי טווח. במקביל, החברה מוזילה את דמי שינוי פרטי כרטיסי הטיסה

יסמין גיל 17:5027.04.10

אל על צפויה לעדכן את גובה דמי הביטול ודמי השינוי של כרטיסי הטיסה, כך על פי הודעת החברה היום (ג') לסוכני הנסיעות. שינויי גובה דמי הביטול יחולו על כרטיסים שיונפקו החל מה-1 במאי, "ומתייחסים לשינויים שמתבצעים בהתאם לתנאי הכרטיס", כך על פי הודעת החברה.

בתוך כך, נוסעים שיבקשו לבטל את כרטיס הטיסה שרכשו בחברה ישלמו החל ממאי דמי ביטול גבוהים יותר, למרבית היעדים: לביטול טיסות ליעדים קרובים,

קהיר ואתונה ישלמו הנוסעים 100 דולר, סכום הזהה לסכום שהם משלמים כיום; ליעדי אירופה ישלמו המבטלים 150 דולר, לעומת 100 דולר כיום; ליעדים ארוכי טווח ישלמו הנוסעים שיבטלו את כרטיס הטיסה שלהם, 220 דולר, לעומת 170 דולר כיום.

 

לגבי שינוי פרטי הכרטיס, כאן המחירים יוזלו: בכל הקשור ליעדים קרובים המחיר צפוי להיות 20 דולר, לעומת 100 דולר כיום; לשינוי פרטי כרטיסי טיסה לאירופה, דמי השינוי ישתנו ל-70 דולר, לעומת 100 דולר; ליעדים רחוקים, דמי השינוי ישתנו ל-140 דולר, לעומת 170 דולר כיום.

 

מהחברה נמסר בתגובה: "במסגרת בחינת התשלומים בגין שינויים וביטול כרטיסים, הוזילה אל על בצורה משמעותית את גובה דמי השינוי. במקביל, עדכנה החברה את גובה דמי הביטול, בהתאם למקובל בשוק".

 

4תגובות
בטל שלח
 • מה השטויות הללו ? ממתי סוכן מקבל עמלה על טיסה שבוטלה ?
  מבין חזק יותר בתחום, (08.08.10)
 • פעולה חד סיטרית ועל כן פסולה מדוע אל על לא מוזילה את מחיר כרטיס הטיסה המוזמן מבעוד מועד במקביל לייקור מחיר הביטול ?
  עו"ד נפתלי גור אריה , (01.05.10)
 • בצדק. סוכן מקבל עמלה על מכירה ואחרכך מבטלים את הכרטיס זו עלות בלתי אפשרית לחברות תעופה ואת המונקי ביזנס הזה חשוב לעצור. מה גם- חברת תעופה מתכננת טיסות לפי הזמנות וכרטיסים שניקנו. מי אמור לשלם כאשר מבטלים את הכרטיסים אבל המטוסים תוכננו בהתאם לכרטיסים שניקנו?
  מבין חזק בתחום, (29.04.10)
 • תבנו מנגנון על בסיס זמן השינוי/ביטול אם שיניתי 3 חודשים לפני הטיסה אין סיבה שיחיבו אותי בכלל - אם שיניתי שבועיים לפני הטיסה שיחיבו 50 דולר ואם שלושה ימים לפני - 200 דולר . ובמקרה של יותר מכרטיס אחד (למשל משפחה עם 5 נפשות) יש לחייב שינוי אחד ולא חמישה שינויים .
  לגבי ביטול - כנ"ל .
  ושאלה - למה הדמי שינוי ביטול הם בדולרים ? בכל מדינה אלעל מפרסמת מחירי טיסות במטבע מקומי - רק בישראל בדולר ....
  נוסע מתמיד, (27.04.10)