ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

קריירה

מילון כלכליסט
קניות בסופר
קניות בסופר 
צילום: עמית שעל
שרון קדמי
שרון קדמי 
צילום: מורג ביטן
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  קדמי, לתשומת ליבך: 660 עובדים פוטרו בענף המזון באוקטובר-נובמבר

  אתמול פורסמו המלצות ועדת קדמי להפחתת מכסים בענף המזון. היום מפרסמת התאחדות התעשיינים ניתוח לפיו תעשיית המזון צמצמה משמעותית כבר בסוף השנה שעברה את כח האדם ויותר משליש מ-1,700 מפוטרי התעשייה היו מענף המזון

  טל ליטמן

  30.01.12, 12:56

  על רקע הפרסום של המלצות ועדת קדמי להפחתת מכסים בענף המזון, מפרסמת היום (ב') התאחדות התעשיינים ניתוח לפיו תעשיית המזון רושמת פיטורים בקצב מהיר: מתוך 1,700 המפוטרים בתעשייה בחודשים אוקטובר-נובמבר 2011, כ-660 איש פוטרו בענף המזון - יותר משליש מסך המפוטרים.

  מהניתוח עולה כי בחודשים אלו נרשמה ירידה של 0.5% במצבת העובדים בתעשייה, לאחר גידול מצטבר של קרוב ל-5% במצבת העובדים מאז סוף 2009.

   

  רובי גינל, סמנכ"ל הכלכלה בהתאחדות התעשיינים מסר בתגובה: הפיטורים בתעשייה מחזקים את התמונה החד משמעית של שינוי מגמה בתעשייה. התועלת לצרכן אינה ברורה דיה, אך הנזק שעלולות לגרום החלטות נמהרות אלו הוא בלתי הפיך.

   

  צפי לפיטורים גם בהמשך

   

  מהתאחדות התעשיינים נמסר כי אינדיקציות לחודשים הקרובים מצביעות על צפי לפיטורים נוספים בתעשייה בחודשים הבאים: ברבעון האחרון של 2011 נרשמה ירידה של כ-2.5% במספר המשרות הפנויות בתעשייה (צמצום של כ-200 משרות פנויות), בהמשך לירידה של כ-4.5% במספר המשרות הפנויות ברבעון השלישי של 2011.

   

  במקביל, ממצאים ראשוניים מסקר הציפיות בתעשייה מצביעים אף הם על פיטורי עובדים מהתעשייה ברבעון האחרון של 2011, שצפויים להימשך ברבעון הראשון של השנה.

   

  אוריאל לין
  אוריאל לין צילום: איציק ביניונסקי

  ירידות אלו מותנו במקצת הודות לקליטת עובדים נוספת בענפי התרופות (4%), הציוד לבקרה ורפואי (0.6%), המנועים והציוד חשמלי (1.2%), העץ והריהוט (0.6%).

   

  לין: "ההמלצות מוצדקות ביותר"

   

  בהתייחס להמלצות ועדת קדמי, אמר היום עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר כי "זוהי פריצת דרך תפיסתית, שכן סוף-סוף משרד התמ"ת משתף פעולה בהפחתת מכסים והוא מבטא בהמלצותיו את האינטרס של הצרכן הישראלי ולא רק את האינטרס של מפעלי התעשייה.

   

  "ההמלצות מוצדקות ביותר והן לא יפגעו בתעשייה המקומית או במקומות העבודה. הן כן יגבירו את התחרות ובעיקר בתחום המזון. יש לזכור כי קיים אינטרס עליון להפחית את מחיר מוצרי המזון לשכבות עממיות רחבות בישראל. לא מדובר בהפחתת מכסים מול פיטורי עובדים - מדובר בהפחתה שתכפה על התעשייה המקומית לפעול בתנאי תחרות".

   

  לדברי לין, "מעבר לכל צריך להבין שהיום התעשייה הישראלית כולה חשופה לתחרות. אין מכסים בייבוא מארה"ב, ממדינות האיחוד האירופי ומ-40 מדינות נוספות שאיתן יש לנו הסכמי סחר חופשי".

  איפה הכסף שלנו? כלכליסט מציג את ספר התקציב האמיתי

   

   

  פרסום ראשון: 30.01.12, 12:56

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות